اخبار لحظه ای

تالارهای صنعتی و معدنی و حراج باز بورس کالای ایران روز شنبه ۶ خرداد ماه درمجموع میزبان معامله یک میلیون و ۶۸ هزار تن محصولات زنجیره سنگ آهن بودند. به این ترتیب ۳۶۷ هزار تن گندله سنگ آهن، ۳۰۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی، ۲۸۰ هزار تن کنسانتره سنگ آهن و ۱۲۱ هزار تن آهن اسفنجی در دو تالار مذکور فروخته شد.
در تالار محصولات صنعتی و معدنی ۳۶۷ هزار تن گندله سنگ آهن، ۱۲۱ هزار تن آهن اسفنجی، ۵ هزار و ۵۰۰ تن میلگرد آلیاژی، ۴ هزار و ۷۵۰ تن شمش بلوم، ۳ هزار و ۳۰۶ تن تیرآهن، ۶۵۰ تن میلگرد، ۱۰۰ تن ناودانی معامله شد.

تالار پتروشیمی و فرآورده های نفتی نیز میزبان معامله ۱۶ هزار و ۹۶۸ تن مواد شیمیایی، ۴ هزار تن لوب کات سبک، ۲ هزار و ۵۷۶ تن مواد پلیمری، ۲ هزار تن گوگرد کلوخه و یک هزار و ۳۵۰ تن قیر بود.

تالار حراج باز معامله ۲۸۰ هزار تن کنسانتره سنگ آهن، ۳۰۰ هزار تن سنگ آهن دانه بندی، ۴۰ هزار تن وکیوم باتوم و ۲۸۰ تن متیلن دی فینیل دی ایزوسیانات پلیمریک را تجربه کرد.

تالار صادراتی فروش ۷ هزار و ۱۰۰ تن قیر و ۸ هزار تن گوگرد گرانوله را شاهد بود.

۳ هزار و ۱۹۵ تن سیمان نیز در سامانه معاملات مچینگ به فروش رسید.

در بازار فرعی یک هزار و ۲۸۰ تن میلگرد کلاف و ۳۹۶ تن میلگرد فولاد آلیاژی مورد معامله قرار گرفت.

تالارهای مختلف درمجموع میزبان دادوستد یک میلیون و ۱۶۹ هزار و ۴۵۱ تن انواع کالا و محصول بودند.

به گزارش فولاد 24 ، امروز شنبه دلار نسبت به روز پنجشنبه افزایش قیمت 500 تومانی داشت و هم اکنون با نرخ 52 هزار و 900 تومان در بازار معامله شد.
ساعت معاملات تالار صنعتی به ساعت 15:00 موکول شد که خود عاملی دیگری بر سکوت بازار آهن و فولاد امروز بود.
میلگرد امروز اکثر مبادی فروش قیمت خود را ثابت و شرکت ذوب آهن اصفهان 100 تا 300 تومان کاهش قیمت داشت.
تیرآهن 80.000 تا 200.000 تومان کاهش در هر شاخه را به همره داشت.
ورق سیاه نسبت به آخرین نرخ اعلامی با 300 تومان کاهش قیمت اعلام شد.
دیگر مقاطع فولادی من جمله پروفیل Z ، نبشی، لوله صنعتی و شمش بدون تغییر و ثابت ماند.

به نقل از استیل‌اوربیس، مقامات دولتی هند از تصمیم خود برای ارائه شکایت به سازمان تجارت جهانی خبر داده‌اند؛ دلیل این شکایت مالیات ۲۰ تا ۳۵ درصدی است که اتحادیه اروپا بنا دارد بر واردات کالاهایی وضع کند که در ساخت آنها کربن زیادی تولید و منتشر می‌شود. فولاد و سنگ آهن نیز از جمله این محصولات هستند.

وضع این مالیات نه تنها برای هند بلکه برای بسیاری از کشورهای در حال توسعه یک مانع جدی تجاری به شمار می‌آید. این مالیات قرار است از سه سال دیگر و سال ۲۰۲۶ میلادی اخذ شود.

مقامات هند همچنین اظهار کرده‌اند این کشور اکنون در تکاپو برای اجرای تعهداتی است که در پیمان پاریس به آنها متعهد شده است. هند در پیمان پاریس تعهد داده انتشار کربن را تا سال ۲۰۷۰ میلادی (۱۴۴۹ خورشیدی) به صفر برساند.

در همین حال برنامه اتحادیه اروپا این است که تا سال ۲۰۵۰ میلادی (۱۴۲۹ خورشیدی) به این نقطه برسد به همین دلیل می‌خواهد مالیات یادشده را دریافت کند.

بازار سنگ آهن چین در نوسان.

آخرین متوسط قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد در بازار واردات چین با افزایش فعالیت بازار 4.5 دلار رشد روزانه داشته به 102.6 دلار هر تن خشک سی اف آر رسید.


به گزارش فولاد ایران، در بازار داخلی چین نیز قیمت کنسانتره سنگ آهن کاهش یافته و با افت شدید بازار داخلی اعتماد بازار نیز کمتر شد.

بازار ساخت و ساز چین احتمالاً در آینده نزدیک نزولی باقی می‌ماند که بر تقاضا و قیمت فولاد تأثیر می‌گذارد. فروش بیل مکانیکی در چین که شاخصی از فعالیت های ساختمانی در ماه های آینده است، در ماه می 32 درصد افت ماهانه و 46 درصد کاهش سالانه داشته است. به دلیل افت بیشتر در بخش املاک، رکود فعالیت‌های ساخت‌وساز پیش‌بینی شده بود و پروژه‌های زیربنایی همچنان به دلیل مسائل مالی با مشکل مواجه هستند.


به گزارش فولاد ایران، فروش خانه‌های نوساز، که کانال اصلی تامین مالی پروژه‌های املاک جدید است، پس از افت 48 درصدی در ماه آوریل در ماه می به روند نزولی ادامه داده است. فروش خانه های نوساز در 50 شهر بزرگ چین در دوره 1 تا 22 می 13 درصد نسبت به مدت مشابه آوریل کاهش یافته است.


تقاضای ضعیف مصرف کننده نهایی فولاد همراه با چشم انداز بدبینانه بازار، قیمت میلگرد داخلی چین را با 16.3 درصد کاهش از ابتدای آوریل به 506 دلار در هر تن رسانده است. صحبت‌هایی در بازار شنیده شد که نشان می‌داد چین احتمالاً محرک‌های مالی بیشتری را در نیمه دوم سال 2023 برای حمایت از ساخت‌وساز زیرساخت‌ها معرفی خواهد کرد. با این حال، برخی منابع بازار گفتند که بدهی های بالای دولت های محلی همچنان سرمایه گذاری زیرساختی را محدود می کند و تولید فولاد چین باید در نیمه دوم سال 2023 کاهش یابد تا قیمت فولاد در این شرایط تثبیت شود.

براساس اطلاعات تابلوی معاملات بورس فلزات لندن، قیمت هر تن میلگرد برای تحویل روز با افزایش ۲۵ دلاری نسبت به روز قبل ( رشد ۳٫۳ درصدی)، با قیمت ۶۰۰ دلار به فروش رسید.

همچنین قراردادهای آتی تحویل یک ماهه این محصول با نرخ ۶۲۵ دلار به ازای هر تن منعقد شد که این نرخ نسبت به روز قبل، افزایش ۵ دلاری ( رشد ۱٫۱ درصدی) را نشان می‌هد.

در این میان، هر تن قراضه برای تحویل روز با افزایش ۱۲ دلاری، نسبت به روز قبل ( رشد ۳٫۳ درصدی) با قیمت ۳۷۰ دلار به فروش رسید.

همچنین قراردادهای آتی تحویل یک ماهه این محصول هم با رشد ۲٫۵ دلاری و با نرخ ۳۸۰ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن منعقد شد که این نرخ نشان از کاهش ۰٫۶ درصدی دارد.

قراردادهای آتی یک ماهه ورق گرم فوب آمریکا هم با ۴ دلار و ۳۴ سنت افت قیمت ( کاهش ۰٫۳ درصدی) با نرخ یک هزار و ۸۹ دلار و ۵۷ سنت منعقد شد.

علاوه بر این، نرخ قراردادهای آتی یک ماهه ورق گرم فوب چین با یک دلار افت قیمتی همراه بود و با نرخ ۵۷۴ دلار و ۵۰ سنت به ازای هر تن معامله شد که این نرخ نشان از کاهش ۰٫۱ درصدی دارد.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در دیدار «هیثم الغیص» دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره همکاری سازنده‌ای با این سازمان داشته و بنای ما تداوم و ارتقای سطح و تقویت این همکاری است.
امیدوارم سازمان اوپک در دوره جدید فعالیت بتواند التهابات را مهار و آرامش را بر بازار نفت حاکم کند.
برخی کشورهای غربی به دنبال ایجاد تفرقه و اختلاف در میان کشورهای عضو اوپک هستند تا از این طریق منافع خود را تامین کنند که در مقابل این اقدامات، اعضای اوپک باید با تقویت انسجام میان خود مانع تحقق این اهداف شوند.

فولاد ذوب آهن اصفهان قیمت امروز محصولات تولیدی خود را 100 تا 300 تومان کاهش داد.

دلار مجدد کانال 52 هزار تومانی را زد.

دلار هم اکنون با نرخ 52 هزار و 50 تومان معامله شد.

به نقل از استیل‌اوربیس، شرکت برزیلی وَله در جایگاه بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ آهن و نیکل جهان توافق‌نامه‌هایی با شرکت بندر الدقم و شرکت المرافق در عمان امضا کرده است.

در پی توافق‌ حاصل شده بین این سه شرکت یک مجتمع یکپارچه صنعتی برای تولید فولاد سبز در منطقه ویژه اقتصادی الدقم کشور عمان احداث می‌شود.

این مجتمع با استفاده انرژی‌های پاک و هیدروژن، بریکـت گرم آهن اسفنجی و دیگر محصولات زنجیره فولاد را که در تولید آنها کربن کمی منتشر می‌شود، تولید خواهد کرد.

جانمایی این مجتمع به دلیل مجاورت با بازارهای منطقه‌ای همچون هند، افریقا و شورای همکاری خلیج فارس امتیاز ویژه‌ای به شمار می‌آید.

پیش ازاین نیز وله یادداشت‌ تفاهم‌هایی با شرکت راه آهن عمان و شرکت راه آهن الاتحاد امارات متحده عربی امضا کرده بود تا از شبکه ریلی امارات-عمان برای انتقال سنگ آهن و گندله استفاده کند.

در انتهای دولت محمد خاتمی قرار بود که با ساخت کارخانه فولاد در نزدیک خلیج‌فارس ظرفیت این صنعت ۴ میلیون تن افزایش پیدا کند؛ اما یک خواسته نامعقول جزئیاتی را در این طرح تغییر داد که سرنوشت آن به‌طورکلی عوض کرد.
محمد فاضلی جامعه‌شناس این داستان را با ذکر این مسئله روایت می‌کند که چرا صنعت فولاد کره سرنوشت متفاوتی به نسبت به ایران پیدا کرد.

دبیرکل اوپک وارد تهران شد.

هیثم الغیص، دبیرکل سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) روز گذشته (جمعه، پنجم خردادماه) وارد تهران شد و امروز به دیدار سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری و جواد اوجی، وزیر نفت می‌رود.
بررسی وضع بازار نفت، چشم‌انداز عرضه و تقاضا و تبادل‌نظر درباره نشست پیش‌روی اعضای اوپک و نشست وزارتی ائتلاف اوپک‌پلاس از محورهای این دیدار خواهد بود.

گهرزمین به‌عنوان مقام برتر انتخاب شد.

در دومین همایش تجلیل از برترین‌های بورس‌کالا از شرکت سنگ‌آهن گهرزمین به‌عنوان شرکت برتر تجلیل و قدردانی شد.
در این همایش که روز گذشته با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و جمعی از فعالان مطرح صنعت و معدن کشور در تهران برگزار شد، شرکت سنگ‌آهن گهرزمین موفق به کسب رتبه برتر شد. این تجلیل به پاس اقدامات گهرزمین به عنوان حامی و مدافع شفافیت و عدالت در بازار همسو با سیاست‌های کلان اقتصاد کشور صورت گرفت.

بی رغبتی سنگآهن به کانال 100 دلاری.

نرخ جهانی سنگ آهن که برای دو روز پیاپی به پایین تر از تراز ۱۰۰ دلاری افت پیدا کرده بود، در بازار آخرهفته بار دیگر با رشد مطلوب به بالای این تراز بازگشت.
بهای سنگ آهن ۶۲ درصد سی اف آر چین در آخرین معاملات بازار با رشد ۴.۵ دلاری معادل ۱۰۲.۶۰ دلار قیمت خورد تا بار دیگر نشان دهد که علاقه ای به ماندن در زیر این محدوده قیمتی را ندارد.
در بازار داخلی چین، نرخ کنسانتره کاهش قابل توجهی داشته است و کارخانجات این کشور از پایین بودن قیمت این محصول داخلی نسبت به نوع وارداتی خبر داده اند. این رفتار قیمتی به دنبال آن است که محدودیت عرضه تا حدودی بر طرف شده و تقاضا نسبت به هفته گذشته رونق گرفته است. نرخ کنسانتره ۶۶ درصد داخلی چین تا ۲۰ یوان کاهش داشته و ۹۷۰ یوان در تن قیمت خورده است.
از طرفی دیگر بهای سنگ آهن داخلی چین در شمال و شرق این کشور به ترتیب با افزایش ۲۹ و ۲۷ یوانی به ۸۱۰ و ۷۸۹ یوان معادل ۱۰۶ و ۱۰۴ دلار رسیده است.

ادامه روند نزولی قیمت میلگر فولادی چین.

معاملات آتی میلگرد فولادی چین در روز جمعه (۲۶ می) به ۳,۴۳۲ یوان در هر تن رسید. این در حالی است که قیمت میلگرد فولادی چین در بازار معاملات آتی در روز جمعه (۲۶ می) حدود ۲.۵۳ درصد نسبت به روز قبل کاهش یافت. بررسی ها نشان می دهد قیمت میلگرد فولادی در بازار اسپات چین نیز در روز جمعه (۲۶ می) در بسیاری از مناطق این کشور کاهش یافت و جو بازار نزولی بود.

فعالان بازار در روز جمعه (۲۶ می) اعلام کردند برخی از کارخانه‌ های فولادی مستقر در چین پس از افزایش حاشیه سود، کوره های بلند را مجدداً راه ‌اندازی کردند. این در حالی است که برخی از کارخانه ‌های فولادی مبتنی بر کوره الکتریکی مستقر در چین تولید را کمی افزایش دادند تا کمبود میلگرد فولادی با مشخصات خاص را جبران کنند.

به نقل از چندین منبع خبری، بررسی ها نشان می دهد برخی از خریداران پس از کاهش شدید قیمت‌ میلگرد فولادی در بازار اسپات چین مجدداً این محصول را در انبار خود ذخیره کردند.

در این میان معامله گران در روز جمعه (۲۶ می) گزارش دادند بازار کالا در چین با بادهای مخالف کلان مواجه است. بررسی ها نشان می دهد قیمت کک در چین کاهش های متوالی زیادی را تجربه کرده است. همچنین باید توجه داشت که کارخانه های فولادی مبتنی بر کوره الکتریکی مستقر در چین ممکن است تولید را به دلیل تلفات مداوم کاهش دهند.

به نقل از برخی تاجران، تقاضا برای میلگرد فولادی چین در بخش پایین دستی همچنان ضعیف می باشد. همچنین بررسی ها نشان می دهد قیمت میلگرد فولادی ممکن است همچنان به روند نزولی خود ادامه دهد.

نخستین همایش سراسری یکصد برند ملی با رویکرد مسئولیت اجتماعی با حضور جمعی از مدیران دولتی و شرکت‌های مطرح کشور در مرکز همایش‌های صدا و سیما و با هدف اثربخشی مسئولیت اجتماعی بر وفاداری مشتریان، اثربخشی مسئولیت اجتماعی بر ارزش برند، آغاز جدید برند ملی و نقش برند ملی در بحران‌های اقتصادی برگزار شد و شرکت فولاد هرمزگان به عنوان یکی از برندهای مطرح صنعت فولاد کشور به ویژه در حوزه انجام مسئولیت‌های اجتماعی، در این همایش لوح سپاس را دریافت کرد.
عطاالله معروفخانی در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی در حاشیه این همایش در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌های بزرگ، بیان کرد: انجام مسئولیت‌های اجتماعی در کنار برنامه‌ریزی برای افزایش تولید و اجرای طرح‌های توسعه‌ای که بقای بنگاه‌های اقتصادی بنگاه‌های تولیدی در گرو اجرای طرح‌های توسعه‌ای است، جزو اولویت‌های اصلی هر بنگاه اقتصادی به شمار می‌روند.

وی با اشاره به نام‌گذاری سال جاری مبنی بر «مهار تورم، افزایش تولید»، عنوان کرد: در سال جاری برنامه اصلی فولاد هرمزگان، افزایش تولید نسبت به سال قبل است و طرح‌های توسعه‌ای شرکت نیز در جهت افزایش تولید و بقای شرکت در بازارهای داخلی و بین‌المللی برنامه‌ریزی شده‌اند.
مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان انجام مسئولیت اجتماعی در کنار افزایش تولید و اجرای طرح‌های توسعه‌ای را از وظایف اصلی هر بنگاه اقتصادی دانست و گفت: کشور ما به انجام مسئولیت‌های اجتماعی توسط بنگاه‌های بزرگ نیاز دارد و ضروری است که با برنامه‌ریزی‌، گام‌های مثبتی را در این راستا برداریم.

درآمد فروش محصولات شرکت فولاد خوزستان در یک عملکرد خیره‌کننده در ۲ ماهه نخست سال جاری به ۱۳ هزار و ۱۱۷ میلیارد تومان رسیده که رشد ۹۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد. درآمد فروش محصولات این شرکت در اردیبهشت امسال نیز به ۸۴۳۳ میلیارد تومان رسیده که بعد از درآمد فروش ۸۴۷۳ میلیارد تومانی در اسفند ۱۴۰۰، بالاترین درآمد فروش ماهانه در تاریخ این شرکت بوده است. درآمد فروش فولاد خوزستان در اردیبهشت امسال، ۱۱۰ درصد بیش از ماه مشابه سال قبل بوده است.

تناژ فروش فولاد میانی (بیلت، بلوم و اسلب) فولاد خوزستان در بازارهای داخلی و خارجی در ۲ ماهه نخست ۱۴۰۲، حدود ۶۴۴ هزار تن بوده که رشد ۴۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

شاخص تأمین نیاز بازار داخلی توسط فولاد خوزستان، یعنی تزریق شمش و اسلب به بازار داخلی، در ۲ ماهه نخست امسال بیش از ۳۸۳ هزار تن بوده که رشد قابل توجه ۶۹ درصدی نسبت به دوره مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

همزمان در مجموع فروردین و اردیبهشت امسال، صادرات فولاد میانی توسط فولاد خوزستان نسبت به ۲ ماهه نخست سال قبل، ۲۰ درصد افزایش یافته و به حدود ۲۶۱ هزار تن رسیده است.

در یک عملکرد موفق، تناژ فروش فولاد میانی فولاد خوزستان در اردیبهشت امسال به بیش از ۴۱۱ هزار تن رسیده که رشد ۵۹ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

محمد کمال زاده مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران از ثبت رکورد ۵۵هزار و ۳۶۳تن تولید ماهیانه مذاب در اردیبهشت‌ماه سال جاری خبر داد.

مدیر عامل شرکت فولاد آلیاژی ایران با تاکید بر اینکه مجموعه فولاژ در سال ۱۴۰۲، فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر رشد تولید را سرلوحه حرکت خود قرار داده است گفت: خوشبختانه در این راه توانستیم به ثبت رکوردهای متعدد در میزان تولید در دو ماه فروردین و اردیبهشت دست پیدا کنیم.

وی همچنین ثبت رکورد روزانه و ماهیانه تولید مذاب در فروردین‌ماه را یادآور شد و گفت: رکورد های تولید مذاب به وزن ۲هزار و ۴۷۰ تن و تعداد ۵۳ ذوب در یک روز از دیگر افتخاراتی است که با همت کارکنان این شرکت محقق شده است.

گفتنی است شرکت فولاد آلیاژی ایران یک شرکت دانش بنیان در حوزه فولاد آلیاژی است که قادر است نیازهای مختلف صنایع را با کیفیت و استاندارد لازم تامین کند.

زنگنه،نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:
بنا بر گفته رییس سازمان برنامه و بودجه، دولت فردا(یکشنبه) لایحه برنامه هفتم را تقدیم مجلس می‌کند.

بازار سهام امروز از ابتدا با فشار عرضه در اکثر سهام مواجه بود و روند کلی معاملات با فشار فروشندگان همراه بود که یکی از دلایل این عرضه‌ها تکذیب دولت درباره حذف ارز ترجیحی در روز ۴ شنبه بود.
شاخص کل بورس اوراق بهادار امروز در انتهای معاملات با کاهش ۱‌.۴۸ درصدی همراه شد و به سطح ۲ میلیون و ۳۱۱ هزار واحدی رسید.
نمادهای فولاد، فملی و کگل بیشترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل گذاشته‌اند و تنها تاثیر گذار مثبت نماد میدکو بود.
شاخص کل هم وزن نیز امروز عملکردی مشابه شاخص کل داشت و با کاهش ۱.۵۲ درصدی به سطح ۷۸۰ هزار واحدی رسید.
ارزش معاملات خرد بازار سهام امروز ۱۱۴۰۰ میلیارد تومان بود و روند این متغیر همچنان برای سرمایه گذاران دلگرم کننده نیست.
از این ۱۱۴۰۰ میلیارد تومان، ۷۰۰۰ میلیارو متعلق به بازار بورس، ۳۳۰۰ میلیارد متعلق به فرابورس و ۱۰۰۰ میلیارد متعلق به صندوق‌های سهامی بوده است.
حقیقی‌ها امروز ۱۳۵۵ میلیارد پول از بازار سهام خارج کردند که خروج پول بالایی محسوب می‌شود.
سرانه خرید اشخاص حقیقی نیز در پایان معاملات به ۲۶.۶ میلیون تومان و سرانه فروش آن‌ها به ۲۱.۹ میلیون تومان در بازار امروز رسید.
همچنین شاخص فلزات اساسی با کاهش 14 هزار و 181 واحدی، رقم یک میلیون و 653 هزار و 414 واحد را نشان داد.

12250 میلیارد ریال سرمایه گذاری در اکتشاف.

مدیر اکتشاف ایمیدرو اعلام کرد: گزارش فعالیت های اکتشافی ایمیدرو و شرکت های زیرمجموعه و تابعه حاکی است؛ میزان حفاری اکتشافی معادن از سال 92 تا پایان سال 1401 به یک میلیون و 773 هزار متر رسیده است.
ایمیدرو، احمد فتاحی مجلج افزود: میزان حفاری در سال 1401، معادل 300 هزار متر ثبت شده است.
وی گفت: همچنین میزان سرمایه گذاری در فعالیت های اکتشافی در سال گذشته، 12250 میلیارد ریال بوده است که با این احتساب مجموع سرمایه گذاری در این حوزه از سال 92 تا پایان سال 1401، به 27562 میلیارد ریال رسید.
مدیر اکتشاف ایمیدرو با اشاره به آمار ارزش ذخایر برجای معدنی، افزود: ارزش ذخایر برجای معدنی؛ از سال 92 تا پایان سال 1401 نیز 28.7 میلیارد دلار برآورد شده است.
فتاحی مجلج اظهار داشت: مجموع ذخایر مواد معدنی شناسایی شده سنگ آهن 977 میلیون تن، زغال سنگ 673 میلیون تن، مس محتوی 14 میلیون تن، بوکسیت 17 میلیون تن، شورابه 363 میلیون تن، سرب و روی هفت میلیون تن و طلا 182 تن ثبت شده است.

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار مانند ۲ روز پیش با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که هر گرم طلا ۱۸ عیار که ۲ روز پیش تا ۲,۵۲۷,۱۰۰ (دو میلیون و پانصد و بیست و هفت هزار و یکصد ) تومان رسیده بود، امروز - شنبه ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ مصادف با ۲۷ می ۲۰۲۳ - با کاهش ۰.۳۲ درصدی به ۲,۵۱۹,۰۰۰ (دو میلیون و پانصد و نوزده هزار) تومان رسید.
سکه امامی 31,284,000 تومان

فولاد ارگ تبریز قیمت امروز محصولات تولیدی خود را ثابت اعلام کرد.

فولاد سیادن ابهر قیمت امروز محصولات تولیدی خود را 100 تا 600 تومان کاهش داد.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان از تحویل ۲ هزار تن ورق فولادی برای احداث پروژه پل عنافچه توسط این شرکت خبر داد و گفت: این اقدام در راستای مسئولیت‌های اجتماعی و تحقق خواسته مردم منطقه انجام شد.
علی محمدی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهارکرد: روز گذشته همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان، آیین تحویل ورق های نوع ST۵۲ با عرض حدود سه متر جهت تکمیل پل عنافچه از محل کارخانه به سمت کارگاه پروژه پل عنافچه بارگیری شد.

وی باتاکید بر اینکه شرکت فولاد اکسین به مسئولیت‌های اجتماعی خود همواره پایبند است ادامه‌داد: ارزش ریالی این میزان ورق تولیدی برای مشارکت در ساخت پل عنافچه ۶۰۰ میلیارد ریال است.

محمدی با تاکید بر اینکه تسریع در تکمیل و ساخت پل عنافچه از دغدغه های مهم استاندار خوزستان است بیان‌کرد: در همین راستا با حمایت‌های مدیریت ارشد استان، ورق‌های مورد نیاز این پروژه تامین و زمینه انجام مسئولیت‌های اجتماعی فولاد اکسین برای خدمت به مردم منطقه فراهم شد.

براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، در حالی که خریداران آمریکایی با پیش‌بینی تداوم روند نزولی قیمت از ثبت سفارش خودداری کردند، قیمت کویل ورق گرم غرب میانه آمریکا کاهش جزئی یافت.

ارزیابی روزانه فست‌مارکتز نشان می دهد: شاخص قیمت کویل ورق گرم، فوب کارخانه غرب میانه آمریکا ۵۲٫۵ دلار به ازای هر هاندردویت (یک هزار و ۵۰ دلار به ازای هر تن) محاسبه شد که این نرخ حاکی از افت ۰٫۲۵ و ۴۰۱۱ درصدی نسبت به روز و هفته قبل است. این محصول در این مدت به ترتیب با قیمت ۵۲٫۶۳ و ۵۴٫۷۵ دلار به ازای هر تن معامله می‌شد.

شاخص‌های به دست آمده از معاملات و پیشنهادات برای این محصول در بازه ۴۵ تا ۵۳ دلار به ازای هر هاندردویت گزارش شدند.

در همین حال، فعالان بازار به کناره‌گیری از فعالیت در بازار اسپات ادامه دادند و در انتظار کاهش قیمت خرید هستند، البته این درحالی است که خریداران با کاهش ذخایر محصول مواجه هستند که همین موضوع آن‌ها را وادار خواهد کرد تا در آینده نزدیک به بازار اسپات بازگردند.

زمان آماده‌سازی محصول بین ۴ تا ۶ هفته برآورد شده است.

با این حال، یک تاجر در بازار بیان کرد: هیچ‌کس پیش‌بینی افزایش قیمت نمی‌کند، بنابراین خریداران، کارخانه‌ها را منتظر نگه داشتند.

معاملات بورس به ساعت 15:00 موکول شد.

معاملات بورس به ساعت 15:00 موکول شد.

وزیر اقتصاد:
مصوبه دولت در مورد نرخ خوراک پتروشیمی‌ها باطل نشده، بلکه هیئت تطبیق مجلس ایراد گرفته که باید دولت مرتفع کند.
دولت بزودی مصوبه مربوط به نرخ خوراک پتروشیمی‌ها را اصلاح می‌کند اما هنوز در واقع مشخص نیست که چه اصلاحیه‌هایی انجام خواهد شد.

فولاد ذوب و نورد کرمان قیمت امروز محصولات تولیدی خود را ثابت اعلام کرد.

فولاد شاهین بناب قیمت امروز محصولات تولیدی خود را ثابت اعلام کرد.

×