اخبار لحظه ای

وزیران خارجه انگلیس و آلمان: به احیای فوری مذاکرات با ایران نیاز است.

 

برلین اعلام کرد «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان و «لیز تراس» وزیر خارجه جدید انگلیس بر نیاز فوری به احیای مذاکرات برجامی با ایران تأکید کردند.

نرخ سود بین بانکی به ۱۸.۷۴ درصد رسید/نرخ سود بازار بین بانکی متفاوت از نرخ سود بانکی است.

 

نرخ سود بانکی به میزان سود سپرده‌گذاری کوتاه و بلندمدت افراد در بانک‌ها تعلق می‌گیرد اما نرخ بین بانکی به سودی که بانک‌ها از یکدیگر استقراض کرده‌اند پرداخت می‌شود.
 

قیمت انواع سکه و طلا در بازارهای روز ‌شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۷.

 

قیمت سکه و طلا در نیمه‌ی روز

 در معاملات روز ‌شنبه بیست و هفتم شهریور، قیمت سکه در نیمه روز 11 میلیون و 825 هزار تومان ثبت شد که نسبت به قیمت بسته شده روز پنجشنبه 15 هزار تومان افزایش یافته است.

امروز قیمت نیم سکه با کاهش 50 هزار تومانی نسبت به روز پنجشنبه به قیمت 5 میلیون و 900 هزار تومان معامله شد.

ربع سکه نیز 30 هزار تومان افت کرد و به قیمت 3 میلیون و 520 هزار تومان مبادله شد.

قیمت سکه گرمی کاهش 7 هزار تومانی داشت و 2 میلیون و 238 هزار تومان شد.

همچنین امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با کاهش 10 هزار و 400 تومانی نسبت به روز پنجشنبه به قیمت یک میلیون و 141 هزار و 200 تومان مبادله شد./اقتصاد نیوز

 کاهش ادامه دار نرخ قوطی و پروفیل در بازار ‌...

پیشنهاد نرخ قوطی و پروفیل پر مصرف تولید شده از ورق ضخامت ۲ میلیمتر را از برخی مبادی فروش این حوزه حول و حوش ۲۵،۰۰۰ تا ۲۵،۶۰۰ تومان +vat بسته به جنس ورق مصرفی میشویم که نسبت به اواخر هفته گذشته، کاهشی حول ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان را نشان می دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: افزایش قیمت ارز، در صورت آزادسازی واردات خودرو

 

اکنون که کشور مشکل ارزی دارد، هرچه تقاضای واردات را تحریک کنیم، ممکن است موجب افزایش تقاضای ارز شده و قیمت آن را بالا ببرد. این موضوعات را باید خود دولت تنظیم کند، ولی رفتن به سمت تولید خودرو‌های هیبریدی از ضروریات کشور است که باید به سمت آن حرکت کنیم.

برخی شنیده ها از بازار میلگرد آجدار تا این لحظه ثابت و حدود 14800 تا 14900 اعلام شده است.

برخی شنیده ها از بازار میلگرد آجدار تا این لحظه، از ثبات نسبی در اعلامی های نرخ کف بازار، حول ۱۴۸۰۰ تا ۱۴۹۰۰ +vat تا کاهش ۴۰۰ الی ۵۰۰ تومانی برخی از سقف نشین ها؛ از ۱۵۶۰۰ تا ۱۵۷۰۰ به ۱۵۱۰۰ تا ۱۵۲۰۰ تومان +vat حکایت دارد ...

سبد مخلوط تیرآهن ذوب آهن ۱۵۲۸ در بورس کالا در نهایت با تقاضای ۱۳۸ تنی روی نرخ پایه معامله شد.

عرضه ۵۰۶ تن سبد مخلوط تیرآهن ذوب آهن اصفهان کد ۱۵۲۸ در بورس کالا در نهایت با تقاضای ۱۳۸ تنی روی نرخ پایه معامله شد.

سبد تیرآهن مخلوط ذوب آهن در بورس کالا با تقاضا 23 تنی مواجه و در نهایت با قیمت پایه معامله شد

عرضه 713 تن سبد تیرآهن مخلوط ذوب آهن در بورس کالا با تقاضا 23 تنی مواجه و در نهایت با قیمت پایه معامله شد

شمش RST34 فولاد خوزستان در بورس کالا در نهایت با تقاضای ۱،۰۰۰ تنی روی نرخ پایه معامله شد.

عرضه ۵،۰۰۰ تن شمش RST34 فولاد خوزستان در بورس کالا در نهایت با تقاضای ۱،۰۰۰ تنی روی نرخ پایه معامله شد.

وقتی قیمت سنگ آهن سقوط کرده است ، چرا قیمت فولاد تا این حد بالاست؟  پاسخ : چین

 

در بازار جهانی فلزات ، تناقض ظاهری در حال بروز است.

 قیمت فولاد در تمام طول سال افزایش یافته است.  بر اساس یک شاخص ، قیمت آتی یک تن فولاد کویل نورد گرم تقریباً ۱۹۲۳ دلار است ، در حالی که سپتامبر گذشته ۶۱۵ دلار بود.  در همین حال ، قیمت سنگ آهن - مهمترین عنصر تجارت فولاد - از اواسط ماه جولای بیش از ۴۰ درصد کاهش یافته است.  تقاضا برای فولاد در حال افزایش است ، اما تقاضا برای سنگ آهن در حال کاهش است.

 عوامل متعددی در قیمت بالای معاملات آتی فولاد نقش دارند-از جمله آنها ، تعرفه های اعمال شده از سوی دولت ترامپ بر فولاد وارداتی و تقاضای فزاینده تولید در صنعت پس از همه گیری [کوید۱۹]. اما چین ، که ۵۷ درصد فولاد جهان را تولید می کند ، امسال نیز قصد دارد تولید خود را کاهش دهد و این همزمان در بازارهای فولاد و سنگ آهن تاثیر می‌گذارد.

کاهش تولید فولاد چین
 چین در تلاش برای جلوگیری از آلودگی هوا، بخش فولاد خود را که بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از انتشار کربن در این کشور را تولید می کند، را کاهش می دهد.  (کارخانه های ذوب آلومینیوم در کشور با محدودیت های مشابهی روبرو هستند.) چین همچنین تعرفه های صادرات مربوط به فولاد را افزایش داده است.  به عنوان مثال ، از اول اوت ، تعرفه فروکروم ، یک عنصر فولاد ضد زنگ ، از ۲۰ به دو برابر یعنی ۴۰ درصد افزایش پیدا کرده است .

استیو شی ، مشاور ارشد در شرکت تحقیقاتی وود مکنزی می گوید: "ما انتظار داریم تولید فولاد خام چین در دراز مدت کاهش یابد."  "به عنوان یک صنعت آلاینده سنگین، صنعت فولاد در چند سال آینده بخش کلیدی در حفاظت از محیط زیست چین باقی خواهد ماند."

 کاهش تولید، به گفته شی، منجر به کاهش مصرف سنگ آهن می شود. به گفته وی ، برخی از کارخانه های فولاد حتی بخشی از موجودی سنگ آهن خود را ریخته و زنگ خطر را در بازار به صدا درآوردند. "وحشت به معامله‌گران گسترش یافت و منجر به رکودی شد که ما شاهد آن هستیم."

شرکتهای معدنی نیز خود را با اهداف جدید تولید چین تطبیق می دهند.  نایب رئیس در BHP ، انگلیس و استرالیا، غول معدن anglo استرالیا، در یادداشتی در اواخر اوت در مورد چشم انداز ۲۰۲۱ نوشت "افزایش روزافزون کاهش شدید تولید فولاد در چین در نیم سال جاری ، همانطور که توسط پیشتاز صنعت چین در اوایل ماه اوت تأیید شد ، عزم سرسختانه بازارهای آتی را آزمایش می کند."

فشار چین بر عرضه فولاد در جهان نشان می دهد که کمبود بسیاری از محصولات تا تثبیت تقاضا و عرضه پس از همه گیری [ کوید۱۹] ادامه خواهد یافت.  به عنوان مثال ، شرکت های خودروسازی در حال حاضر تلاش می کنند تا با مشکل عرضه تراشه های نیمه هادی کنار بیایند.  یکی از مدیران فورد به CNBC گفت فولاد نیز در حال حاضر بخشی از "بحران جدید" مواد اولیه است.

 طبق اعلام انجمن جهانی فولاد ، در سال ۲۰۱۹ ، ایالات متحده ۸۷.۸ میلیون تن فولاد تولید کرد - کمتر از یک دهم ۹۹۵.۴ میلیون تن تولید چین.  بنابراین در حالی که فولادسازان آمریکایی در حال حاضر فولاد بیشتری نسبت به بحران مالی ۲۰۰۸ تولید می کنند ، مدتی طول می کشد تا بتوانند کمبودی را که کاهش چین ایجاد می کند ، پر کنند.

قیمت دلار و یورو صرافی ملی شنبه ۱۴۰۰/۰۶/۲۷

 

بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا  ۲۶,۲۳۱ تومان و قیمت فروش دلار آمریکا ۲۶,۷۶۱ تومان اعلام شد.

همچنین براساس اعلام صرافی بانک ملی ایران قیمت خرید یورو ۳۰,۹۰۷ تومان و قیمت فروش یورو  ۳۱,۵۳۲ تومان است.

تاکید مجلس بر حذف ارز 4200 تومانی.

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: باید با تک نرخی کردن قیمت ارز و تکیه بر اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید تحریم‌ها را بی‌اثر کرد. اساساً باید سیاست‌های حمایتی به انتهای زنجیره یعنی مصرف‌کننده منتقل شود. 

محمدتقی نقدعلی افزود:  در مجلس و کمیسیون تلفیق بودجه نیز در جریان بودجه 1400 و حتی همین الان، تأکید داشتند که ارز ترجیحی 4200 تومانی به تدریج حذف شود.

نرخ شمش فوب دریای سیاه همچنان روی ۶۰۰ دلار ثابت.

گرچه هفته‌هاست که نرخ شمش CIS روی ۶۰۰ دلار ثابت باقی مانده اما .‌..
تحرکاتی در بازار وارداتی شمش از سوی چین دیده میشود که ممکن است در تغییر جهت نرخ شمش دریای سیاه و بروز برخی سیگنالهای مثبت تاثیرگذار باشد.

همانطورکه در گزارشات دیروز از اقصی نقاط جهان خواندیم؛ مدتی است راه سنگ آهن از نرخ فولاد جدا شده و کاهش حجم تولیدی فولاد در بازار داخلی چین تحت تاثیر سیاست های کنترلی دولت این کشور برای جلوگیری از آلودگی هوا؛ باعث شده تا واردات شمش برای تولیدکنندگان نوردی این کشور بیش از هر زمان دیگری توجیه داشته باشد. 

سیگنالهایی را از بازار وارداتی شمش چین دریافت میکنیم که بنظر می‌رسد میتواند مانع بزرگی برای ادامه کاهش قیمت شمش در بازارهای صادراتی باشد ./گزارشگر

آمریکا: بازگشت متقابل به برجام در راستای منافع ملی‌مان است.

 

معاون سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا تاکید کرد که بازگشت متقابل به توافق هسته ای با ایران در راستای منافع ملی آمریکا است.

 مدیر عامل ذوب آهن اصفهان: برای تحقق ساخت یک میلیون مسکن در سال توسط دولت، تلاش خواهیم کرد.

 مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان تهران:

 

 منصور یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان بیست و چهارم شهریورماه از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان تهران بازدید کرد. وی ضمن بازدید از غرفه های شرکت های مختلف به گفتگو و تبادل نظر با صاحبان صنایع و صاحب نظران حاضر در نمایشگاه پرداخت.

 یزدی زاده با حضور در غرفه ذوب آهن اصفهان پاسخگوی حاضران و بازدید کنندگان بود.
وی در این بازدید گفت: ذوب آهن اصفهان تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و همواره با شرکت در نمایشگاه های مختلف نسبت به شناسایی نیازهای جامعه و پاسخگویی مناسب به آن تلاش می کند.

 مدیر عامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به تولید انواع  محصولات فولادی کیفی صنعتی، سازه های مختلف فولادی و تولید انواع ریل مترو و راه آهن و  محصولاتی مانند آرک TH36 برای معادن گفت: تمام این محصولات براساس نیاز جامعه و تقاضای بازار، تولید و عرضه شده است.

عرضه بالغ بر 110 هزار تن محصولات فولادی تا ساعاتی دیگر در بورس کالا/کاهش قیمت پایه شمش بلوم آلیاژی

 امروز و تاساعاتی دیگر 110 هزار و 777 تن انواع محصولات فولادی از جمله مقاطع طویل؛شمش های بدم آلیاژی و انواع ورق های فولاد مبارکه روی تابلو قرار خواهد گرفت.

قیمت پایه متوسط 37 هزار و 100تن انواع شمش بلوم آلیاژی با کاهش 3.4درصدی عدد 151 هزار و 82 ریال در نظر گرفته شده است. گفتنی است عرضه این نوع شمش در هفته گذشته با معامله همراه نبوده است. 

رشد ۵۰۰ واحدی نماگر بورس در ۱۰دقیقه آغازین معاملات امروز.

 

شاخص کل بورس تهران در این لحظه در ارتفاع یک میلیون و ۴۸۸هزار واحد قرار گرفته است.
نمادهای شستا، میدکو و تنوین بیش‌ترین تأثیر مثبت و نمادهای فملی، برکت و خودرو بیشترین اثر منفی را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.

تغییرات قیمت سنگ آهن در چهار سال اخیر/سنگ آهن در لبه ۱۰۰ دلار

 

 قیمت ها از ماه می تا کنون به دلیل محدودیت هایی که دولت چین بر تولید فولاد اعمال کرده تقریبا نصف شده است.

رشد یک درصدی نرخ بیلت ایران در بازار جهانی/ بیلت صادراتی ایران در دامنه 628 تا 640 دلار معامله شد.

 بیلت صادراتی ایران در دامنه 628 تا 640 دلار معامله شد.
اسلب صادراتی ایران در حدود 680 تا 700 دلار معامله شد.

‌راز عدم استقبال از وام‌های ۴۸۰ میلیونی و یک میلیاردی مسکن.

پایین بودن قدرت خرید وام ۴۸۰ میلیونی و یک میلیاردی نسبت به واقعیت‌های بازار مسکن و همچنین نبود تناسب میان اقساط آنها با توان مالی طبقه متوسط و متقاضیان مصرفی، اصلی‌ترین نقدهایی است که به این تسهیلات وارد می‌شود
 

سلام صبح بخیر با ما همراه باشید با جدیدترین اخبار لحظه ای 27 شهریور ماه 1400.

سلام صبح بخیر با ما همراه باشید با جدیدترین اخبار لحظه ای 27 شهریور ماه 1400.

نوسان اندک قیمت جهانی طلا .

نوسان اندک قیمت جهانی طلا

🔹قیمت جهانی طلا در معاملات امروز، پنج‌شنبه 25 شهریور ماه در حالی در محدوده‌ نزدیک به یک هزار و 800 دلار باقی ماند که پس از گزارش تورم آمریکا وضعیت آینده سیاست‌گذاری‌های پولی آمریکا نامشخص شده است.

رئیس جمهور: برای همکاری های منطقه ای اهمیت قائل هستیم.

برای همکاری های منطقه ای اهمیت قائل هستیم

🔹رئیس جمهور: سفر به تاجیکستان به دعوت رئیس جمهور این کشور برای شرکت در اجلاس شانگهای انجام می شود.

🔸آیت الله رئیسی: مسئله همکاری های کشورهای منطقه از مسائل مهم و منطقه ای است.

🔹برای همکاری های منطقه ای بسیار اهمیت قائل هستیم و سازمان شانگهای یکی از سازمان های فعال برای همکاری های منطقه ای است.
 

تغییر ساختار بورس؛ زمینه‌ساز اصلی حذف رانت در زنجیره

 

سید احمد رضوی نیک، رئیس هیئت مدیره انجمن نوردکاران فولادی ایران:

ابزار و قدرت در دست آن دسته از فولادسازان است که فعالیتشان به صورت مافیایی است و وزرای قبلی هم این مسئله را اذعان کرده‌اند.

فولادسازانی که با استفاده از رانت و قدرت و وابسته در هیئت دولت قبل پشتیبانی داشتند، مواد اولیه خود را با یک‌سوم قیمت خریداری می‌کردند و توسط بورس کالا که یک شرکت انحصاری و دکان تجاری برای فولادسازان است، عرضه‌های خود را مهندسی کردند و انحصارطلبی این فعالان فولاد باعث شد که شمش گرانتر از قیمت‌های جهانی در بازار به فروش برسد.

برای حذف رانت از زنجیره فولاد، ابتدا باید زیرساخت‌های بورس کالا تغییر کند. از مشکلات بورس کالا می‌توان به تبعیض بین شرکت‌های دولتی و خصوصی اشاره کرد چراکه شرکت‌های دولتی به راحتی محصولات خود را در بورس عرضه می‌کنند، اما شرکت‌های خصوصی حتما باید تضمین بانکی ارائه کنند که 25 درصد برایشان هزینه دارد و نمی‌توانند چنین کاری را انجام دهند.

برای جلوگیری از تبعیض یا باید ساختار بورس تغییر کند و یا باید چند بورس موازی در شهرهای مختلف ایران بگذارند تا رقابت به صورت تخصصی در زنجیره فولاد رخ دهد. بنابراین، بورس کالا باید به گونه‌ای فعالیت کند که کلیه شرکت‌های مصرف‌کننده و عرضه‌کننده سهامدار آن باشند و اینکه بورس باید یک اتاق شیشه‌ای باشد و قیمت‌ها در آن توسط عرضه و تقاضا مشخص شود؛ نه قیمت دستوری.

اگر آقای وزیر صمت قصد دارد رانت را از زنجیره فولاد حذف کند، باید به این نکته توجه داشت که بخش خصوصی خواستار از بین رفتن تبعیض منافع و رفع مافیایی اداره شدن بورس کالاست بنابراین، باید گفت که مشکل اصلی خود بورس است و ساختار بورس باید اصلاح شود.

عرضه ۱۸۳ میلیون دلار در سامانه نیما.

عرضه ۱۸۳ میلیون دلار در سامانه نیما.

سامانه نیما دیروز شاهد عرضه حدود ۱۸۳ میلیون دلار به صورت حواله ارزی به منظور تامین ارز واردات کشور بود. 

دیروز مورخ ۲۴ شهریور ماه ۱۴۰۰ از عرضه های مذکور حدود ۷۳ میلیون دلار معامله شده است. براساس معاملات انجام شده، میانگین موزون نرخ دلاری معاملات ۲۲۹,۹۰۶ ریال بوده است. 

این امر حاکی از این است که نرخ ارز موثر در واردات کشور نرخ مذکور بوده است.

گسترش دام کامودیتی‌ها در جهان.


 ۱۰۱کشور در میان ۱۹۵ کشور جهان به‌کامودیتی‌ها وابسته هستند و سهم این گروه از کالاها از صادرات کل کالایی جهان افزایش یافته است. یک کشور زمانی متکی بر صادرات کامودیتی‌ها محسوب می‌شود که بیش از ۶۰درصد از صادرات کالایی آن از کامودیتی ها تشکیل شده باشد (کامودیتی ها اصطلاحا به ‌مواداولیه و کالاهای اساسی چون نفت، سنگ آهن، شکر، غلات، برنج و گندم اطلاق می شود).

 با توجه به‌اینکه وابستگی به ‌کامودیتی‌ها می‌تواند تاثیر منفی بر توسعه اقتصادی کشورها داشته باشد، نظارت بر تکامل آن در کشورهای جهان از اهمیت بالایی برخوردار است. کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) به‌علت اهمیت این موضوع هر دو سال یک‌بار گزارشی از شرایط وابستگی کشورهای جهان به‌کامودیتی‌ها منتشر می‌کند. این سازمان در تازه‌ترین گزارش خود با استفاده از داده‌های آماری ۱۹۵ کشور عضو خود، به‌بررسی وابستگی صادراتی و وارداتی به‌کامودیتی‌ها در دوره ۲۰۰۹-۲۰۰۸ و ۲۰۱۸-۲۰۱۹ پرداخته است.

یافته‌های این گزارش مبنی بر این است که ارزش جهانی صادرات کامودیتی‌ها در ۱۹-۲۰۱۸ به‌۳۸/ ۴هزار میلیارد دلار (به‌صورت اسمی) رسیده است، به‌طوری که ۱۹درصد (معادل ۷۰۰ میلیارد دلار) نسبت به‌۹-۲۰۰۸ افزایش داشته است. در طول این دوره سوخت با  داشتن  سهم ۶۳درصدی از کل صادرات کامودیتی‌ها در ۹-۲۰۰۸ (که ۱۷درصد از صادرات کالایی جهان را تشکیل می‌داده است)، و ۵۴درصد از کل صادرات کامودیتی‌ها در ۱۹-۲۰۱۸ (که ۱۳درصد از صادرات کالایی جهان را تشکیل می‌دهد)، همچنان عمده‌ترین گروه صادراتی کامودیتی‌هاست.

انتصاب معاون طرح و برنامه وزارت صمت.

انتصاب معاون طرح و برنامه  وزارت صمت :طی حكمی از سوی وزير صنعت، معدن و تجارت، سيد مهدی نيازی به سمت معاون طرح و برنامه وزارت صمت منصوب شد.

اروپا: ایران تولید اورانیوم با درصد بالا را متوقف کند .

 

بیانیه تروئیکای اروپایی در شورای حکام:
ایران هیچ دلیل موجه غیرنظامی برای چنین فعالیت‌هایی که دانش مورد نیاز برای استفاده در ساخت سلاح هسته‌ای را در اختیارش قرار می‌دهد، ندارد. 
ایران باید فوراً تولید فلز اورانیوم را متوقف کند. ایران همچنین بعد از نشست گذشته شورای حکام سرعت تولید اورانیوم با درصد خلوص بالا را ۲ برابر کرده است.
ما امیدواریم که شورای حکام بتواند به‌طور هماهنگ و متحد از ایران بخواهد که فوراً تولید اورانیوم با درصد غنای بالا را متوقف کند.

آغاز فروش بلیت پروازهای اربعین با نرخ های مصوب از امروز.

 

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:مقرر شد همه کسانی که در سامانه سماح حج و زیارت ثبت نام کرده و از داشتن روادید عراق اطمینان خاطر دارند، بتوانند از امروز تا ۱۰ مهر بلیت خود را با نرخ مصوب از آژانس‌های هواپیمایی و ایرلاین‌ها خریداری کنن

سقوط قیمت سنگ آهن.

در معاملات آتی سنگ آهن در بورس سنگاپور  قیمت سنگ آهن با سقوط همراه شد  در واقع کاهش تقاضا باعث شده است که قیمت سنگ آهن به پایین‌ترین سطح خود در سال 2021 برسد. بر این اساس، سنگ آهن 62 درصد سی‌اف‌آر چین تحویل ماه اکتبر تا این لحظه با قیمت 109 دلار و 75 سنت در حال معامله شدن است.

بهای برق بیش از ۲۵ میلیون مشترک با ۷ درصد افزایش محاسبه شده است.

بهای برق بیش از ۲۵ میلیون مشترک با ۷ درصد افزایش محاسبه شده است .سخنگوی صنعت برق: ۲۵ میلیون از ۳۰ میلیون مشترک برق در کشور در سطح الگو برق مصرف کرده بودند که بهای برق این تعداد تنها ۷ درصد اضافه شده است.

توسعه بخش فولاد برای صنعت خودرو ضروری است.

 با توجه به نقش‌آفرینی فولاد در تولید خودرو، امروز توسعه صنعت خودرو که وزارت صمت به دنبال آن است با توسعه فولادسازی عجین شده است. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، بخشی از توسعه صنعت خودروی کشور با توسعه صنعت فولاد و تولید ورق‌های مختلف فولادی گره خورده است. در واقع برای توسعه هرچه بیشتر صنعت خودرو و افزایش تولید که جزو برنامه‌های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت محسوب می‌شود، نیازمند افزایش تولید در بخش ورق‌های خودرویی از سوی فولادسازان هستیم.

۱۶۰ میلیون یورو دارایی بلوکه شده داریم.

 ارزش پول‌های نقد بلوکه شده شرکت فولاد مبارکه در بانک‌های اروپایی معادل ۱۰۰میلیون یورو و کالاهای بلوکه شده در انبار هم به ارزش ۶۰میلیون یورو است که با رفع تحریم‌ها این دارایی‌ها به حساب شرکت واریز می‌شود. مدیر عامل فولاد مبارکه در گفت‌وگویی با اشاره به تحریم‌های فولاد از سال ۹۷ گفت: هر چند که در زمینه صادرات، واردات، ارتباط‌های تکنولوژیک و جابه‌جایی ارزی با مشکل مواجه شدیم، اما حرکت فولاد مبارکه متوقف نشد و علاوه بر صادرات و کسب درآمدهای ارزی، حتی منابع ارزی شرکت را در اختیار اقتصاد کشور قرار دادیم. حمید رضا عظیمیان با بیان اینکه در زمینه الکترود گرافیتی به‌عنوان یک کالای استراتژیک در مهر سال ۹۷ ذخیره اندکی داشتیم، افزود: اما بر اساس توصیه بخش‌های امنیتی و وزارت صمت ملزم شدیم که ذخیره خوبی داشته باشیم از این رو هم‌اکنون برای حدود ۳ سال ذخیره الکترود داریم .

سلام صبح بخیر با ما همراه باشید با جدیدترین اخبار لحظه ای 25 شهریور ماه1400.

سلام صبح بخیر با ما همراه باشید با جدیدترین اخبار لحظه ای 25 شهریور ماه1400.

شنیده های بازار سرمایه و فولاد امروز چهارشنبه  24  شهریورماه 1400.

 

امروز در بازار بورس کالا  90 هزار و 498 تن سبد میلگرد،10 هزار و 381 تن سبد تیرآهن با تقاضای ثبت شده در پیش گشایش به مرحله معاملات راه پیدا کردند. که در نهایت  1.4 درصد از حجم عرضه شده سبد میلگرد یعنی 2 هزار و 875 تن با قیمت پایانی14559 تومان معامله شد. همچنین عرضه های تیراهن  نیز با قیمت متوسط 14361 تومان  مورد معامله قرار گرفت . عرضه های نبشی و شمش  بلوم نیز تقاضایی نداشتند و به تابلو راه پیدا نکردند.


 ریزش ۸ هزار واحدی شاخص بورس:شاخص کل #بورس امروز با  ریزش ۸ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۴۸۸ هزار واحد رسید.نرخ  دلار نیز با کاهش اندک همچنان در کانال 27 تومانی باقی ماند. 


 ادامه روند هیجانی کاهش قیمت ها  در #بازار_فولاد:  امروز بازار فولاد با توجه به کاهش نرخ دلار ، عدم استقبال از عرضه های این هفته  شمش و  مقاطع همچنان روند کاهشی خود را ادامه داد . بطوریکه : 


در حوزه  #میلگرد برخی مبادی با ثبات و برخی با کاهش 200 تا 500 تومان همراه بود.   
در بازار #نبشی و #ناودانی عمد بازار با ثبات قیمت همراه بود.
 در حوزه #قوطی و #پروفیل شاهد کاهش200 تا 800 تومانی قیمت ها بودیم.  
در بازار #تیراهن نیز اکثرا مبادی  قیمتهای خود را ثابت اعلام کردند.  

کاهش قیمت مقاطع فولادی در بازار لندن.

 

بررسی معاملات روز گذشته محصولات فولادی در مهم‌ترین بورس فلزات اروپا (LME) نشان می‌دهد که قیمت مقاطع فولادی در این بازار با کاهش قیمت رو به رو شده اند اما قیمت ورق گرم فوب آمریکا همچنان ثابت است.

براساس اطلاعات تابلوی معاملات بورس فلزات لندن، قیمت هر تن میلگرد برای تحویل روز با کاهش 15 دلار و 50 سنتی، عدد 674 دلار و 50 سنت را نشان داد. قراردادهای آتی تحویل یک ماهه آن با افت 15 دلاری، به قیمت 664 دلار در هر تن عرضه شد.

در این میان، قیمت هر تن قراضه برای تحویل روز با کاهش 7 دلاری، به رقم 453 دلار رسید و قراردادهای آتی تحویل یک ماهه این محصول نیز با افت 2 دلاری، با نرخ 444 دلار و 50 سنت به ازای هر تن منعقد شد.

قراردادهای آتی یک ماهه ورق گرم فوب آمریکا بدون تغییر، به قیمت یک‌‌ هزار و 945 دلار منعقد شد. علاوه بر این؛ نرخ قراردادهای آتی یک ماهه ورق گرم فوب چین با ریزش 14 دلاری، به قیمت 906 دلار در هر تن معامله شد.

 همکاری بانک ها با ایرلاین ها برای واردات هواپیما.

 

رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران مجلس:۵۰ درصد هواپیما‌های کشور زمین گیر شده اند، در حالی که تقاضا برای سفر‌های هوایی بسیار بالاست.همین امر باعث افزایش قیمت بلیت هواپیما شده است.هزینه هر یک ساعت-صندلی هواپیما ۹۰۰ هزار تومان است، این نرخی است که سازمان هواپیمایی کشوری مصوب کرده است، بنابراین باید به سمت وارد کردن هواپیما‌های جدید حرکت کنیم.شرکت‌هایی هستند که می‌توانند به راحتی هواپیما وارد کنند و ما برای واردات هواپیما مشکلی نداریم.نباید هواپیما‌های سن بالا وارد کرد؛ در حال حاضر میانگین سن ناوگان هوایی ما بالای ۲۰ سال است که مناسب نیست.بخش خصوصی مقرر کرده هواپیما وارد کند و از سوی دیگر بانک‌ها هم با پرداخت تسهیلات زمینه لازم را برای واردات هواپیما فراهم می‌کنند.

مدیرکل گمرک گناوه دستگیر شد.

مدیر کل گمرک گناوه حسب دستور قضایی به اتهام تخلفات مالی در اختیار اداره کل اطلاعات استان بوشهر قرار گرفت.

حیات شرکت‌ها و سازمان‌ها به توسعه آن‌ها بستگی دارد.

حیات شرکت‌ها و سازمان‌ها به توسعه آن‌ها بستگی دارد

عطالله معروف‌خانی، مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان بر تکمیل طرح‌های توسعه‌ای فولاد هرمزگان تاکید کرد و گفت: این شرکت با وجود نیروی‌های متخصص و تحول‌گرا و حمایت‌های دولت مردمی به این مهم دست خواهد یافت.
 

رئیس جمهور اصول دوازده گانه حاکم مقابله با فساد اداری و اقتصادی در دولت سیزدهم را ابلاغ کرد.

 

در جلسه امروز چهارشنبه هیأت دولت رئیس جمهور اصول دوازده گانه حاکم بر نقشه ملی پیشگیری و مقابله با فساد اداری و اقتصادی در دولت سیزدهم را به اعضای دولت و دستگاه‌های اداری و اجرایی ابلاغ کرد. به پیوست این ابلاغیه، مأموریت‌ها و وظایف هر یک از دستگاه‌ها برای مقابله با فساد نیز مشخص شده است.