شماره های تماس

دنیای فلزات

دنیای فلزات

دانشنامه

تعریف لوله های لنس

لوله های لنس یکی از انواع لوله های فولادی به صورت تیوب می باشند. این لوله ها در سایزها و اندازه های مختلف ساخته می شوند. از لوله لنس با سايز و ضخامت و متراژ متفاوت جهت دمش اكسيژن درون مذاب و شستشوئي مجراي نازل تانديش،نازل دروني،نازل بيروني و برشكاري مورد استفاده قرار مي گيرد.

بخوانیم...

نبشی کرنربید چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کرنربید سازه گالوانیزه پانچ دار و محافظ کنچ های ۹۰ درجه در سقف و دیوار و یا ستون ها می باشد، این سازه نبشی به علت داشتن سوراخهای نامنظم و ضخامت ورق کم، جهت محافظت از گوشه های ساختار سقف کاذب و دیوار dry wall قبل از اجرای درزگیری مورد استفاده قرار می گیرد.

بخوانیم...

پروفیل بر چیست و چگونه استفاده می شود ؟

پروفیل بر در دسته‌ی ابزار آلات برقی قرار می‌گیرد و به علت قدرت بیشتر آن نسبت به فرزها در صنعت ساختمانی بسیار محبوب است، زیرا کار با فرز آهنگری هنگام برش بعضی پروفیل‌ها بسیار دشوار بوده و کار را برای کاربر سخت خواهد کرد اما پروفیل بر سخت‌ترین نوع پروفیل را به راحتی برش می‌زند.

بخوانیم...

آنچه باید درخصوص میلگرد ترمکس بدانید

در کشورهای مختلف از روش های گوناگون و پیشرفته ای جهت تولید میلگرد استفاده می کنند. از جمله مهمترین مباحثی که مهندسان باید آن را رعایت کنند ایمن کردن ساختمان در برابر زلزله است و اینکه از چه میلگردی استفاده کنند تا مقاومت ساختمان را برابر زلزله افزایش دهند.

بخوانیم...

میلگرد حرارتی در سقف تیرچه بلوک

از دیگر دغدغه های مهندسان ساختمان بروز مشکل ترک خوردگی سقف های تیرچه بلوک در اثر تجمع حرارت در بتن می باشد. به طور کلی به دلیل ماهیت فولاد، این فلز در هنگام قرار گرفتن در معرض رطوبت و دما با ایجاد انقباض و انبساط دچار شکستگی می شود.

بخوانیم...

لوله داربست چیست؟

لوله داربستی، لوله سیاه فلزی به طول ۶ یا ۳ متر است که از ورق سیاه (به روش نورد گرم) ساخته شده، همچنین این لوله ها دارای اتصالات مخصوص به خود هستند و معمولاً به صورت قالب و بست ساختار را تشکیل می دهند.این محصول در دسته لوله درز دار قرار می گیرد که از ورق نورد گرم شش متری تولید می گردد.

بخوانیم...

آرماتوربندی

بتن به تنهایی تحمل تنش های کششی و برشی ناشی از حوادثی از جمله باد ،زمین لرزه،ارتشاعات و ... را ندارد ، بنابراین در بیشتر برنامه های ساختاری نامناسب است.اما روشی برای نگه داشتن این سازه ها وجود دارد که به آن آرماتوربندی گفته می شود.

بخوانیم...

پاتیل اطلاعات

سقف وافل چیست و چه کاربردی دارد؟

منظور از وافل المان های سازه ای مسطح است که به صورت شبکه ای در کنار هم قرار گرفته و با اتصالات خاصی به یکدیگر متصل می گردند، در این نوشتار قصد داریم بیشتر به این موضوع بپردازیم با ما همراه باشید با ادامه این مطلب.

بخوانیم...

نحوه خرید از فولاد مبارکه در بورس

خرید از شرکت های تولیدکنندگان بزرگ فلزات در بازار بورس کالا همچون فولاد مبارکه همیشه یکی از سوال های فعالان حوزه آهن و فولاد بوده است. ورود به به بورس و خرید از آن مستلزم طی نمودن مراحلی است که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم.

بخوانیم...

ایمنی چیست؟

آموزش، به‌عنوان اولین قدم درراه تغییر رفتار و فرهنگ‌سازی در جامعه و محیط کار، مهم‌ترین و تأثیرگذارترین بخش در فعالیت‌های ایمنی محسوب می‌شود. ایمنی به معنی در امان بودن از خطر و میزان دوری از خطر است. هر کاری که با فیزیولوژی بدن انسان تطابق نداشته باشد می‌تواند تولید بیماری ناشی از کار نماید

بخوانیم...

اهمیت فولاد در زندگی امروزی

فولاد با فاصله‌ی زیاد، مهم‌ترین و پرکاربردترین ماده در صنعت است. پیشرفت صنعتی انسان بدون فولاد امکان پذیر نبود. ستون فقرات بسیاری از صنایع امروز استفاده از فولاد است.

بخوانیم...

آیا فولاد هنوز بهترین ماده برای ساختمان‌ سازی است؟

فولاد هزاران دلیل برای محبوب بودن دارد. از عمر طولانی، استحکام، قابلیت بازیافت گرفته تا قابلیت‌هایی مثل شکل پذیری که آن را به محبوبترین ماده در ساختمان سازی تبدیل کرده است. اما آیا هنوز هم فولاد و محصولات آن برای ساختمان سازی بهترین هستند؟

بخوانیم...

بازاری بکر و سودآور برای سرمایه‌گذاران ایرانی

همانطور که می دانیم بازرگانی بین الملل یا بازرگانی خارجی در واقع تجارت خارجی و یا داد و ستد کالاها و یا خدمات بصورت بین المللی بین کشورهاست، اما چه بازارهایی می تواند سوددهی بیشتری داشته باشد؟ جهت پاسخ به این سوال با همراه باشید با ادامه این مطلب...

بخوانیم...

کد بورسی چیست و چگونه این کد را دریافت کنیم؟

برای ورود به بورس از کجا شروع کنیم؟ چگونه می‌توانیم کد بورسی داشته باشیم؟ شما برای دریافت کد بورسی بایستی به یکی از شعب کارگزاری‌های دارای مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار مراجعه فرمایید

بخوانیم...