شماره های تماس

دنیای فلزات

دنیای فلزات

دانشنامه

شیـر پروانه ای چیست؟

شیر پروانه ای یا باترفلای ولو از دسته شیرهای ربع گرد می باشد که برای باز و بسته کردن و تنظیم جریان سیال به کار می رود. شیر پروانه ای يكي از ساده‌ترين انواع شیرآلات صنعتی است كه كاربرد آن در واحدهاي نفت و پتروشيمي متداول تر است با این وجود، کاربرد گسترده ای در سایر صنایع نیز دارد.

بخوانیم...

لوله اسپیرال چیست و چه کاربردی دارد؟

لوله اسپیرال از تبدیل یک کویل فلزی به یک لوله فولادی با یک درز قفل مارپیچی ۴ لایه، شکل می گیرد. فضای درونی این لوله برای کاهش زیان ناشی از اصطکاک، صاف بوده و دارای یک درز شیار در تمام طول بیرونی آن است. این لوله تقریباً ۲/۵ برابر لوله جوشی، نسبت به شکسته شدن مقاوم است.

بخوانیم...

میراگر و انواع آن

یکی از روش های کنترل ارتعاشات لرزه ای با جداسازی سازه (میراگر) از زمین در ساختمان و پل ها می باشد در روش جداسازی لرزه ای برای ساختمان هایی که نیاز بیشتری به مقاومت در برابر زلزله دارند سازه بر روی تکیه گاه هایی که قابلیت تغییر شکل جانبی زیادی دارند قرار می گیرد.

بخوانیم...

لرزه گیر چیست؟

لرزه‌ گیر همانگونه که از نامش پیداست ابزاری برای مهار ارتعاش و لرزه ها بر خطوط لوله می باشد که در جنس های مختلف تولید وعرضه می شوند که اگر این ارتعاشات برطرف نشود، می تواند باعث کاهش عمر مفید خطوط لوله شده و خساراتی به سیستم های تاسیساتی و خطوط انتقال سیال وارد کند.

بخوانیم...

لوله استیل دکوراتیو

حتماً تا به حال در دکوراسیون منازل لوکس و مدرن استفاده از لوله استیل را بسیار مشاهده کرده اید ،بله این همان لوله استیل دکوارتیو یا لوله استیل نازک است که به لوله استیل درزدارهم معروف است در ادامه نوشتار بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

گریتینگ چیست و چه کاربردی دارد؟

گریتینگ که در زبان فارسی به عنوان درپوش از آن یاد می شود، سازه ای مشبکی شکل و بسیار سخت است که به دلیل توان باربری بالا در پروژه های سنگین صنعتی و شهری به کار گرفته می شود. درپوش انواع مختلفی دارد و هرکدام از این زیرمجموعه ها ویژگی ها و کاربردهای متنوعی دارند.

بخوانیم...

هر آنچه در مورد مهره و ماسوره‌ باید بدانید

از جمله اتصال دهنده ایی که استفاده از آن در صنعت لوله کشی زیاد به چشم می خورد، مهره و ماسوره می باشد. این ابزار نوعی اتصال دهنده است که از آن برای اتصال دو قسمت نر و ماده لوله کشی استفاده می گردد. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید و با ویژگی های این وسیله بیش تر آشنا شوید.

بخوانیم...

پاتیل اطلاعات

چگونه با استفاده از نرم افزار DUO جلسات کاری خود را در دوران قرنطینه کرونایی همچنان برقرار کنیم؟

در هفته های گذشته، ویروس کرونا، این مهمان ناخوانده ارتباطات حضوری افراد را بسیار محدود کرده و به دنبال آن خیلی از قرارهای ملاقات کاری کنسل شده  و ارتباطات مدیران و کارمندان شرکت ها با یکدیگر نیز با مشکل رو به رو کرده است.

بخوانیم...

تفاوت پشم شیشه با آزبست

یکی از تصورات اشتباهی که امروزه برای افراد به وجود می آید این است که پشم شیشه همان آزبست است، اما آنچه مسلم است تفاوت عمده این دو محصول می باشد، ما در ادامه به توضیح این مقوله می پردازیم.

بخوانیم...

دانستنی های جک سقفی

انواع سقف در سازه های ساختمانی و صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. زمان پی ریزی سقف به تکیه گاهی نیاز داشته تا سقف را نگه دارد، یکی از روش های متداول استفاده از جک سقفی می باشد. که در ادامه به توضیح جک سقفی و انواع آن می پردازیم.

بخوانیم...

سند بلاست چیست؟

برای اینکه یک ورق فولادی را بتوان جهت تولید یک قطعه یا دستگاه به کار برد باید سطح ورق را آماده کرد و آن را در برابر عوامل بیرونی محافظت نمود. یکی از روش های آماده سازی سطح ورق سند بلاست نام دارد که به توضیح آن می پردازیم.

بخوانیم...

نحوه خرید از فولاد مبارکه در بورس

خرید از شرکت های تولیدکنندگان بزرگ فلزات در بازار بورس کالا همچون فولاد مبارکه همیشه یکی از سوال های فعالان حوزه آهن و فولاد بوده است. ورود به به بورس و خرید از آن مستلزم طی نمودن مراحلی است که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم.

بخوانیم...

انواع تیغ اره های دیسکی

اگر به دنبال جواب این سوال هستید و می خواهید که بدانید تیغ اره چیست، در این مقاله همراه ما باشید تا به سوال تیغ اره چیست، جواب بدهیم. آشنایی با تیغ اره برای کسانی که می خواهند خرید تیغ اره انجام دهند و یا با تیغ اره های مختلف سر و کار دارند می تواند بسیار مفید باشد.

بخوانیم...

انواع اره و کاربردهای آن

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که بخواهید یک چیزی را ببرید. خوب اولین جوابی که به ذهنتان خطور خواهد کرد، استفاده از یک ” اره ” برای برش دادن است. اما مشکل بعدی زمانی ایجاد خواهد شد که شما به این سوال پاسخ دهید: چه چیزی را می خواهید برش دهید؟

بخوانیم...