رفتن به محتوای اصلی

دنیای فلزات

دنیای فلزات

دانشنامه

آشنایی با فولاد ضدزنگ (قسمت اول)

فولاد ضد زنگ یکی از مهمترین دست آوردهای تولید فولاد در دنیاست. امکانات و کیفیت بالای این فولاد آن را به یکی از مهمترین و پر کاربردترین انواع فولاد تبدیل کرده است.

بخوانیم...

استاندارد میلگرد

امروزه نقش میلگرد های فولادی به عنوان یکی از مهمترین اجزای سازه ها بر هیچ کس پوشیده نیست. میلگردها انواع و اقسام مختلفی دارند و دارای استاندارد میلگرد  می باشند  که اطلاعات ناشناخته ی زیادی در خصوص این محصول وجود دارد . برخی از این اطلاعات را در این مطلب با شما به اشتراک می گزاریم.

بخوانیم...

دستگاه نوار نقاله

از دستگاه نوار نقاله جهت جابجایی و انتقال مواد و محصولات در کارخانه‌های تولیدی و بسته‌بندی استفاده می‌شود. دستگاه نوار نقاله با نام‌های دیگری مانند تسمه‌نقاله، تسمه کانوایر یا نوار کانوایر نیز شناخته می‌شود.

بخوانیم...

نبشی فولادی و استانداردهای آن

همه ما می‌دانیم که نبشی‌های فولادی یکی از تأثیرگذارترین مصالح در صنعت و ساختمان به حساب می‌آیند. شناخت هرچه بهتر و افزایش اطلاعات درباره‌ی این متریال مهم، به ما کمک می‌کند تا در هنگام خرید یا فروش این محصول، با دست‌پر به استقبال طرف مقابل برویم.

بخوانیم...

فولاد چیست؟

فولاد یکی از مهم‌ترین فلزاتی است که تاکنون بشر شناخته و به کارگرفته است. با آمدن نام فولاد، ذهن‌ها به‌طور ناخودآگاه به سمت مقاومت و سرسختی می‌رود. در دنیای امروز نقش این فلز را نمی‌توان انکار کرد، به‌طوری‌که شاید تا سالیان دراز جایگزینی برای آن نتوان یافت.

بخوانیم...

دستگاه نورد ورق

فرایند نورد یک فرایند کاهش ضخامت و افزایش طول است بدون اینکه در عرض ماده تغییری ایجاد شود. 

بخوانیم...

دستگاه نورد گرم چیست و چگونه کار میکند؟

ی از دستگاه‌هایی که در کارخانه‌های آهن و فولاد از آن برای شکل‌دهی فلزات استفاده می‌شود، دستگاه نورد گرم می باشد . از  دستگاه نورد گرم بیشتر برای تولید تختال از شمش‌های فلزی استفاده می شود. این دستگاه به دستگاه نورد شمشه نیز مشهور است.

بخوانیم...

پاتیل اطلاعات

چگونه از فیسبوک برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنیم؟ (قسمت اول)

فیسبوک بزرگترین شبکه‌ی اجتماعی جهان است و بیش از دو میلیارد و دویست میلیون نفر کاربر دارد. کسب و کارهایی که به دنبال گسترش فعالیت‌های خود در مقیاس‌های بین‌المللی هستند باید توجه ویژه‌ای به فیسبوک داشته باشند.

بخوانیم...

نکات ایمنی و بهداشت محیط کار قسمت ۲

همانطور که در مقاله نکات ایمنی و بهداشت محیط کار قسمت ۱ به برخی از خطرات محیط کار اشاره داشتیم در این مقاله قصد داریم به توضیحات بیشتری در این خصوص بپردازیم.

بخوانیم...

گام های سیستم مدیریت HSE قسمت ۲

HSE مجموعه‌ای متشکل از اجزاء به‌هم‌ پیوسته است که قبل از مرحله تجهیز کارگاه باید برنامه HSE آماده و کلیه نیروهاي درگیر پیمانکار و کارفرما نسبت به آن اطلاع کافی داشته باشند. در مرحله اجرا برنامه بازرسی تعیین‌شده باید به‌دقت پیگیري و میزان انجام برنامه ارزیابی گردد.

بخوانیم...

چگونه به سرعت میلگرد مصرفی ساختمان را محاسبه کنیم .(قسمت اول)

کارفرمایان، قبل از شروع هر پروژه‌ای،علاقه مند هستند که حدودی از هزینه‌ها را در دست داشته باشند. برآورد درست میلگرد و آهن‌آلات یک پروژه‌ ساختمانی به‌عنوان یکی از هزینه‌های کلی، بسیار مهم است. این برآوردها با فرمول‌هایی که در این مطلب در اختیارتان می‌گذاریم به‌راحتی قابل انجام خواهد بود.

بخوانیم...

چگونه به سرعت میلگرد مصرفی ساختمان را محاسبه کنیم. (قسمت دوم)

یکی از روش‌های محاسبه سریع و برآورد میلگرد ساختمان، روش تفکیکی است، به این صورت که در این روش میلگرد موردنیاز در هر قسمت از سازه به‌طور جداگانه محاسبه می‌شود. در این روش، برخلاف روش کلی، تک‌تک آیتم‌های سازه به‌طور جداگانه محاسبه می‌شود.

بخوانیم...

خرید اینترنتی میلگرد

امروزه با مراجعه به فروشگاه‌های اینترنتی و با در دست داشتن یک کارتِ عضو شبکه شتاب به آسانی هرچه تمام، می‌توان خریدی آسان و ایمن انجام داد. برای اطلاع از چگونگی خرید میلگرد اینترنتی و یا سایر آهن‌آلات به‌صورت راحت و ایمن، رعایت نکاتی لازم است که در ادامه شرح می‌دهیم.

بخوانیم...

پشم سنگ

پشم سنگ در زبان انگلیسی (Rockwool) نامیده می‌شود. در فرایند ساخت پشم سنگ ابتدا مواد خام که شامل سنگ‌ها و کک است به کوره کوپلا می‌رود و... در ادامه این مقاله به توضیحات مختصری درخصوص پشم سنگ، کاربرد و نیز انواع آن خواهیم پرداخت.

بخوانیم...