شماره های تماس

دنیای فلزات

دنیای فلزات

دانشنامه

نسل جدید فولاد، فولاد مارایجینگ

فولادهاي مارایجینگ يك دسته از فولادهاي با استحكام بالا را شامل مي شوند كه با فولادهاي معمولي تفاوت دارند. بدين معني كه اين نوع فولادها توسط يك واكنش متالورژيكي بدون حضور كربن، سخت مي شوند و به واسطه رسوب تركيبات بين فلزي در دمايي نزديك به ۴۸۰ درجه سانتي گراد مستحكم تر مي شوند.

بخوانیم...

دستکش ایمنی

تمام تکنسین‌ها قبل از شروع دوره کاری خود، باید دوره‌ای برای آمادگی و آموزش ایمنی بگذرانند. گاهی کاری که فرد، قرار است انجام دهد نیاز به استفاده از ابزار حساس دارد و یا محیط کاری شرایط سختی دارد و شخص باید با تجهیزات کامل وارد محیط کاری خود شود که دستکش ایمنی یکی از آنهاست.

بخوانیم...

علامت اختصاری میلگرد

با رونق صنعت فولاد، شرکت های تولید کننده محصولات فلزی نیز روز به روز افزایش می یابد، حال با توجه به فراوانی شرکت های تولیدی میلگرد در ایران، جهت شناسایی و اصالت هر میلگرد، علامت اختصاری روی آنها حک می شود، در این مقاله شما را با علائم اختصاری برخی کارخانه های میلگرد آشنا خواهیم ساخت.

بخوانیم...

سیم جوش co2 و کاربرد های آن در جوشکاری

سیم جوش co2 برای فولادهای معمولی ساختمانی سوله سازی و فولادهای لوله با استفاده از گازco2 بکار می رود که به صورت مسوار و کلاف شده روی قرقره های پلاستیکی با  وزن ۱۵ کیلو و در قطر ۱.۲ و ۱ و ۰.۸ موجود می باشد.

بخوانیم...

برشکاری و انواع آن

همانطور که می دانیم انواع فلزات جهت استفاده نیاز به یکسری عملیات برای آماده سازی دارند. یکی از این عملیات برشکاری است، که در ادامه به تعریف آن و بررسی انواع آن می پردازیم.

بخوانیم...

کوره قوس الکتریکی

کوره‌های قوس الكتریكی(Electric Arc Furnace) برای ذوب فولاد مورداستفاده قرار می‌گیرد که به‌صورت مخفف EAF نامیده می‌شود. ترانسفورمر برای محافظت از حرارت کوره در یک اتاق نصب می‌شود . کوره با قراضه بارگیری می‌شود .

بخوانیم...

انواع لباس کار

لباس کار یکی از مهمترین انواع تجهیزات ایمنی است که از تمام بدن در برابر خطرات احتمالی حین کار محافظت می کند. همانطور که می دانید هر کار و حرفه ای برای خود خطراتی دارد و افرادی که در آن حرفه مشغول به کار هستند باید قبل از شروع به کار از تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کنند.

بخوانیم...

پاتیل اطلاعات

نحوه دریافت کد سجام

بازار سرمایه از زمان شروع به کار تا امروز با تغییرات زیادی همراه بوده است. یکی از مهم‌ترین تغییرات این بازار دریافت کد سجام است که در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

کد بورسی چیست و چگونه این کد را دریافت کنیم؟

برای ورود به بورس از کجا شروع کنیم؟ چگونه می‌توانیم کد بورسی داشته باشیم؟ شما برای دریافت کد بورسی بایستی به یکی از شعب کارگزاری‌های دارای مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار مراجعه فرمایید

بخوانیم...

کفش ایمنی چیست؟

کفش ایمنی، پایپوشی است که دارای مولفه ها و فاکتورهای ایمنی بوده و پای فرد را از هرگونه سوانح احتمالی در محیط کار و حتی خطرات جانبی محافظت می کند.

بخوانیم...

روغن صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

روغن های صنعتی طیف وسیعی از روانکارهای صنعتی را تشکیل می دهند که در صنایع مختلف کاربرد بسیار وسیعی دارند. در ادامه این نوشتار به طور مختصر به این موضوع خواهیم پرداخت با ما همراه باشید...

بخوانیم...

کدام کشور آسیای مرکزی برای سرمایه‌گذاری ایرانیان بهتر است؟

مطالعات نشان می‌دهد که امروزه ازبکستان و قزاقستان از جذابیت سرمایه‌گذاری بیشتر در منطقه برخوردار هستند.

بخوانیم...

فرآیند بازپخت چیست؟

بازپخت در متالورژی و علم مواد عملیات حرارتی است که سبب تغییر در خواص فیزیکی و شیمیایی فلز می شود که عمدتاً سبب کاهش سختی، افزایش انعطاف پذیری و شکل پذیری آن می شود و آن را بیشتر قابل کار و استفاده می کند.

بخوانیم...

درباره دستگاه بلوک زنی چه می دانید؟

در این نوشتار قصد داریم درباره دستگاه بلوک زنی، کاربرد فولاد در آن، انواع آن  و طرز کار این دستگاه صحبت کنیم با گروه فولاد۲۴ همراه باشید.

بخوانیم...