شماره های تماس

دنیای فلزات

دنیای فلزات

دانشنامه

فولاد فنرCK75 چیست؟

فولاد فنر CK75 چیست و چه کاربردی دارد؟ همانطور که می دانیم این فولاد جزء دسته فولادهای آلیاژی پرکاربرد می باشد که در استاندارد DIN آلمان به فولاد ۱۲۴۸ و در صنعت، به فولاد ۱۰۷۸ معروف می باشد.

بخوانیم...

پلیسه گیری چیست؟

صنعتگران برای رسیدن به کیفیت مطلوب در مقاطع فولادی از روش های پرداخت کاری فلزات استفاده می کردند. امروزه با بکارگیری علم ریاضیات این تکنولوژی توسعه یافته است. در ادامه به توضیح انواع پرداخت کاری و پلیسه گیری می پردازیم.

بخوانیم...

ورق سیاه و روغنی چه تفاوت هایی باهم دارند؟

ورق سیاه و ورق روغنی علی رغم وجوه مشترکی که باهم دارند، تفاوت های عمده ای هم با یکدیگر دارند که لازم است شما به عنوان یک خریدار یا مصرف کننده با این تفاوت ها آشنا باشید.

بخوانیم...

فورج و انواع روش های آن

آیا می دانید فورج چیست؟ فورج همان آهنگری است، آهنگری (Forging) کار بر فلز بوسیله پتک کاری یا پرس کاری و در آوردن آن به یک شکل مفید است. در این فرآیند نیروهای بزرگی به کار گرفته می شود و لوازم کار اغلب بسیار سنگین هستند.

بخوانیم...

کشش فلزات

کشش فلزات چیست؟ جالب است بدانید آزمون کشش یکی از آزمون‌های مخرب است که نمونه تحت نیروی کششی تک بعدی تا نقطه شکست قرار می‌گیرد و این درحالیست که ازدیاد طول نیز به‌صورت همزمان با نیروی اعمالی (بار اعمالی) ثبت می‌شود.در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

چگونه قطر و وزن میلگرد را محاسبه می کنند؟

همان طور که می دانیم میلگرد یکی از مصالح مهم ساختمانی محسوب می شود. قطر و وزن میلگرد و همچنین نوع آن در ساختمان سازی بسیار حائز اهمیت است. این محصول دارای استاندارد خاصی می باشد که در ادامه به توضیح این استانداردها می پردازیم.

بخوانیم...

تفاوت ورق آلوزینک و گالوانیزه

ورق های فولادی مختلفی در بازار یافت می شود که کاربرد فراوانی در صنعت دارند، من نام ورق گالوانیزه را بسیار شنیده ام اما با ورق الوزینک آشنایی زیادی ندارم اما با توجه به نامش حدس می زنم از پوشش آلومینیوم و زینک باشد با ما همراه باشید در ادامه مطلب با تفاوت ها و نیز شباهت های ورق آلوزینک و گالوانیزه ...

بخوانیم...

پاتیل اطلاعات

نحوه خرید از فولاد مبارکه در بورس

خرید از شرکت های تولیدکنندگان بزرگ فلزات در بازار بورس کالا همچون فولاد مبارکه همیشه یکی از سوال های فعالان حوزه آهن و فولاد بوده است. ورود به به بورس و خرید از آن مستلزم طی نمودن مراحلی است که ما در این مقاله به آن پرداخته ایم.

بخوانیم...

انواع تیغ اره های دیسکی

اگر به دنبال جواب این سوال هستید و می خواهید که بدانید تیغ اره چیست، در این مقاله همراه ما باشید تا به سوال تیغ اره چیست، جواب بدهیم. آشنایی با تیغ اره برای کسانی که می خواهند خرید تیغ اره انجام دهند و یا با تیغ اره های مختلف سر و کار دارند می تواند بسیار مفید باشد.

بخوانیم...

انواع اره و کاربردهای آن

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد که بخواهید یک چیزی را ببرید. خوب اولین جوابی که به ذهنتان خطور خواهد کرد، استفاده از یک ” اره ” برای برش دادن است. اما مشکل بعدی زمانی ایجاد خواهد شد که شما به این سوال پاسخ دهید: چه چیزی را می خواهید برش دهید؟

بخوانیم...

۴ نوع آلیاژ که باید درباره آن بدانیم

همانطور که می دانیم فلزات در زندگی ما نقش مهمی دارند، اما در بعضی موارد نمی توان فلزات را به همان شکلی که هستند استفاده کرد و باید تغییراتی در خواص آن ها به وجود آورد. گاهی فلزات با هم ترکیب می شوند و با تشکیل آلیاژ، مورد استفاده قرار می گیرند. در این مقاله به توضیح آلیاژ می پردازیم.

بخوانیم...

انواع استیل

فلزات فراوانی با توجه به تغییرات عناصر به کار رفته موجود می باشند که آلیاژ استیل یکی از آن ها به شمار می رود. آلیاژ استیل در واقع از آهن و درصد کمی کربن ساخته شده است،در این مقاله قصد داریم شما را با استیل و انواع آن، بیشتر آشنا نماییم.

بخوانیم...

انواع سیم و تفاوت آن ها

دنیای امروز وابستگی زیادی به انواع سیم دارد. سیم و کابل ها وسایلی هستند که در آن از یک هادی به منظور انتقال برق و از یک عایق به منظور جلوگیری نشت برق به اطراف و محافظت استفاده می شود. در این مقاله به توضیح انواع سیم و تفاوت آن ها باهم می پردازیم.

بخوانیم...

آلیاژ برنج چیست؟

آلیاژها از ترکیب فلزات با فلز یا غیر فلز به دست می آیند. آلیاژ برنج از زمان های قدیم توسط انسان ها شناخته و مورد استفاده قرار گرفته است. این آلیاژ بر اساس تغییر در مقدار عناصر تشکیل دهنده، خواص و ویژگی خاص خود را دارد. در این مقاله به توضیح بیشتری در این خصوص می پردازیم.

بخوانیم...