شماره های تماس

دنیای فلزات

دنیای فلزات

دانشنامه

تختال – اسلب (slab)

اسلب یک محصول میان خطی و نیمه نهایی فولادیست که از فرایند نورد شمش و یا فرایند ریخته گری پیوسته حاصل می گردد، در ادامه به این مبحث خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

لوله مانیسمان چیست؟

لوله مانیسمان که با نام های بدون درز نیز شناخته می شوند و در اصطلاح علمی به آنها سیمی لس گفته می شود، از طریق سوراخ کردن شمش های فولادی استوانه ای تولید می شوند.

بخوانیم...

آهن قراضه (scrap)

قراضه چیست؟ آیا شما هم تاکنون با شنیدن صدای بلندگو ضایعات، آهن قراضه شما رو خریداریم... در روز جمعه از خواب بیدار شده اید؟! این افراد به نقل از همان بلندگوها شما را از دست محصولات و یا موادی که نیاز ندارید راحت می کند در این متن به توضیحی در اینخصوص خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

پروفیل مبلی

یکی از واژه های رایج میان فعالان صنعت آن و فولاد کلمه "پروفیل" است که بر اساس معیارهای مشخص به دو نوع سبک و سنگین دسته بندی می شوند.پروفیل مبلی نیز یکی از زیرشاخه های پروفیل های سبک است.

بخوانیم...

پروفیل U

پروفیل ها دسته ای از مقاطع فلزی هستند که انواع گوناگونی دارند و کاربرد های متنوعی دارند و در زندگی روزمره خود با آنها زیاد برخورد می کنیم. نمونه ای از این پروفیل ها، پروفیل U یو شکل است که به آن می پردازیم.

بخوانیم...

تیرآهن ۱۴ کرمانشاه (جهان فولاد غرب)

تیرآهن ۱۴ از نیازهای اساسی و پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی می باشد که یکی از کارخانه های تولیدی این محصول مجتمع جهان فولاد غرب واقع در کرمانشاه می باشد در این نوشتار به این نوع تیرآهن و کارخانه جهان فولاد غرب خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

تیرآهن لانه زنبوری و کاربرد آن

امروزه از سازه های فولادی به دلیل افزایش استحکام استفاده فراوانی می گردد تیرآهن از مقاطع پرکاربرد در ساختمان سازی می باشد که در مطالب گذشته به کاربرد آن، مزایا و معایب آن اشاره نمودیم در این نوشتار قصد داریم به یکی از انواع آن یعنی تیرآهن زنبوری شکل بپردازیم.

بخوانیم...

پاتیل اطلاعات

کابل شبکه

یکی از مسائل مهم در مراکز خدماتی و دیتاسنترها تبادل اطلاعات درون شبکه ای است که با استفاده از کابل های شبکه صورت می گیرد و در صورت تداخل در این فرایند، تبادل دیتا به کلی دچار مشکل می شود. در این مقاله قصد داریم به معرفی کابل شبکه، انواع آن و همچنین به سیر تکامل این ابزار بپردازیم.

بخوانیم...

خمکاری ورق های فلزی و کاربردهای آن

در صنعت ورقکاری جهت تغییر فرم قطعات از فرآیند خمکاری استفاده می شود. خم کردن عملی است که در آن قسمتی از مواد را با حفظ سطح مقطع شان تا حد امکان از مسیر اصلی خارج کرده و به مسیر دلخواه در می آورند در ادامه شما را با خمکاری ورق فولادی آشنا خواهیم کرد.

بخوانیم...

روش های خمکاری لوله های فولادی

روش های مختلفی جهت خمکاری لوله ها وجود دارد. هر یک از روش ها با توجه به نوع و کیفیت خمی که می توانند تولید کنند دارای کاربردها و محدودیت هایی می باشند. انتخاب روش صحیح با توجه به موقعیت و محدودیت ها، لزوم آشنایی با روش های مختلف خمکاری لوله های فولادی را نشان می دهد.

بخوانیم...

آشنایی با انواع فلنج ها

فلنج ها (flange ) یکی از اتصال دهنده های لوله و شیرآلات و نیز دستگاه ها می باشند فلنج ها ابزار و حلقه هایی هستند که به صورت دایره ای شکل و مدور با سوراخ هایی در اطرافشان می باشند که هنگامی که وارد لوله می شوند یک سد ایجاد کرده و لوله را مسدود می کنند.

بخوانیم...

انواع اتصالات

اتصالات در تمامی سازه‌ها از جمله سازه‌های فولادی یکی از اجزای اساسی سازه بوده و عامل اصلی یکپارچگی سیستم‌های سازه‌ای است. یک اتصال ضعیف و نامناسب می‌تواند منجر به یک سری زوال‌های پی در پی و بنیادی در سازه فولادی شود، در این نوشتار به اختصار به انواع آن خواهیم پرداخت.

بخوانیم...

انواع صفحه سنگ

صفحه سنگ ها یکی از انواع صفحه های فرز می باشند که دارای انواع مختلف می باشند که سعی ما بر آن است در این مقاله شما را بیشتر با این مقوله آشنا نماییم.

بخوانیم...

کابل کواکسیال Coaxial Cable

کابل کواکسیال یا کابل RG-59 کابلی است که تشکیل شده از سیم های نازک منعطف بافته شده که در داخل آنها یک فلز انعطاف پذیرقرار دارد، در ادامه با ما همراه باشید تا به طور جزئی به بررسی این کابل و موارد استفاده و کارایی آن نیز بپردازیم.

بخوانیم...