اخبار لحظه ای

در دیدار مشترک رئیس‌کل بانک مرکزی کشورمان و رئیس بانک مرکزی قطر، توافقات لازم در خصوص شروع عملیات بانکی به منظور استفاده از منابع ارزی منتقل شده به ۶ بانک ایرانی در قطر به عمل آمد.

صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی در نظر دارد معادن تحت تملک خود را از طریق مزایده عمومی واگذار کند.

به گزارش معدن۲۴، این مهم طی نامه ای از سوی «فرید دهقانی» مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی به «رضا محتشمی پور» معاون معادن و فرآوری مواد وزارت صمت اعلام شده است.
برپایه نامه مذکور، صندوق یاد شده در نظر دارد به موجب آگهی مزایده که از روز چهارشنبه (۲۹ شهریور ۱۴۰۲) با شماره مزایده ۱۰۰۲۰۰۱۰۲۷۰۰۰۰۰۳ در سامانه تدارکات الکترونیکی دولت (ستاد) منتشر شده، معادن تحت تملک خود را از طریق مزایده عمومی واگذار کند.

رشد چشمگیر تاصیکو

در حالی که غالب سهم های معدنی و فلزی در بورس امروز روند منفی را پشت سرگذراندند، نماد تاصیکو با رشد مطلوب نزدیک به 5 درصدی بازار را به پایان رساند.

سهم های معدنی و فلزی بازار سرمایه در چند روز اخیر تحت تاثیر صحبت های وزیر راه و شهرسازی در رابطه با خارج کردن عرضه سیمان و فولاد و... از بورس کالا، با اقبال قیمتی منفی مواجه شده اند که البته تاصیکو برخلاف این جریان، امروز با رشد 4.8 درصدی و قیمت 7920 ریالی هفته خود را سبز به پایان رساند.

بیشترین ورورد پول خالص

بیشترین ورورد پول خالص

پایان هفته سبز بورس کالا

بازار بورس تهران با نماگرهای مثبت و با تاثیر از نمادهای تاپیکو و تاصیکو به پایان رسید ، تنها در پایان بازار به صندوق های درامد ثابت ورود پول صورت گرفت .
شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز با رشد اندک ۰.۰۱ درصدی همراه شد و در سطح ۲ میلیون و ۹۷ هزار واحدی به ثبات رسید.
نمادهای کگل و وبملت بیشترین تاثیرمنفی را بر روی شاخص کل و نمادهای تاپیکو و تاصیکو بیشترین تاثیر مثبت را بر روی شاخص کل گذاشتند.
شاخص کل هم وزن نیز در پایان معاملات امروز با رشد ۰.۱۷درصدی همراه شد.
ارزش معاملات خرد بازار سهام در پایان معاملات به ۴۸۰۰میلیارد تومان رسید.

فولاد شمس سپهر قیمت امروز محصولات تولیدی خود را 200 تومان کاهش داد

صادرات سنگ‌آهن از سوی غول های این صنعت چون ریوتینتو، بی اچ پی، واله، فورتسکیو و روی هیل و همچنین از بندر سالدانا آفریقای جنوبی در هفته منتهی به 17 سپتامبر با بیش از 9 درصد کاهش به 67. 20 میلیون تن رسیده است. چین هم در آستانه تعطیلات قرار دارد و بهای سنگ‌آهن موجود در بنادر در حال کاهش است و تقاضا هم در همین راستا در حال ریزش می باشد.

فولاد نیشابور قیمت امروز محصولات تولیدی خود را 200 تومان کاهش داد

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز قبل تا ۲,۳۰۷,۴۰۰ (دو میلیون و سیصد و هفت هزار و چهارصد ) تومان رسیده بود، امروز - چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲ مصادف با ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۳ - با کاهش ۱.۰۱ درصدی به ۲,۲۸۴,۳۰۰ (دو میلیون و دویست و هشتاد و چهار هزار و سیصد ) تومان رسید.

سکه امامی 27,280,000 تومان

سرمایەگذاران چینی با سرمایەگذاری یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون دلاری به زودی خط تولید شارژرهای موبایل در افغانستان راه‌اندازی می‌کنند.

قدرت‌الله جمال وزیر صنعت و تجارت طالبان با اعلام این خبر گفتە است کە این کارخانه با همکاری تجار چینی و افغانستانی بە زودی راه‌اندازی می‌شود و زمینه کار را برای ٣٠٠ نفر از شهروندان ایجاد خواهد کرد.

سرمایەگذاری سرمایەگذاران چینی در افغانستان در حالی است کە جامعه بین‌الملل تاکنون حاکمیت طالبان بر افغانستان را به رسمیت نشناختە است. اما با این وجود چین یکی از کشورهایی است کە سعی کردە بخشی از بازار افغانستان را در اختیار بگیرد.

فولا دمیانه قیمت امروز محصولات تولیدی خود را 100 تومان کاهش داد

فولاد شاهرود قیمت امروز محصولات تولیدی خود را 100 تومان کاهش داد

فولاد کاوه ساوه قیمت امروز محصولات تولیدی خود را 100 تومان کاهش داد

فولاد ارگ تبریز قیمت امروز محصولات تولیدی خود را 200 تومان کاهش داد

فولاد هیربد زرندیه قیمت امروز محصولات تولیدی خود را 100 تومان کاهش داد

زغالسنگ فوب استرالیا بدون تغییر ۳۲۶ دلار معامله شد.
زغالسنگ سی اف آر چین با ثبات قمیتی ۲۷۸ دلار در تن معامله شد.
قراضه سی اف آر ترکیه نیز با مثبت ۰.۵ دلار ۳۷۴.۵ دلار در تن معامله شد.
سنگ آهن ۶۲ درصد سی اف آر چین با کاهش ۱.۴ دلاری معادل ۱۱۷.۴۰ دلار قیمت خورده است.

مدیر اداره ارزیابی سلامت نظام بانکی:
ارزش سهام بانک‌ها بین ۲۰۰ هزار میلیارد الی ۲۴۰ هزار میلیارد است که حدود ۴۰ هزار میلیارد آن سهام بانکی است و مابقی غیربانکی است که باید واگذار شود. اموال مازاد هم حدود ۳۰ هزار میلیارد است.

روسیه بازار فولاد را به اسلحه‌سازان داد

روز جمعه دولت روسیه برای صادرات برخی از کالاها از جمله سنگ آهن، زغالسنگ و فولاد عوارض صارداتی وضع کرده است.
کیوان جعفری طهرانی تحلیلگر ارشد بازار بین الملل آهن و فولاد درباره این تصمیم می گوید: اصلی ترین دلیل روسیه برای وضع این عوارض 7 درصد جذب فولاد در صنعت اسلحه سازی است زیرا روسیه خود را برای یک جنگ فرسایشی با اکراین آماده می کند.

فولاد آذر امین قیمت امروز محصولات  تولیدی خود را ثابت اعلام کرد.

منتهی به ماه آگوست نقل قول متال اکسپرت از انجمن جهانی فولاد ( رسیده به ما از پترومتالز )

بیشترین کاهش تولید با رقم ۲۴.۱ درصد ظاهرا مربوط به ایران بوده است که یقینا یکی از دلایل اصلی این کاهش قطعی برق در تابستان و محدودیت گاز در زمستان می‌باشد .

ورود و خروج پول حقیقی بازار

پس از گذشت یک ساعت از بازار شاهد خروج پول از صندوق های درآمد ثابت و سهامی و رود پول به سهام هستیم . با این وجود ارزش معاملات خرد با بهبود نسبی همراه است .

خاندوزی: واردات خودرو تسریع می‌شود

وزیر اقتصاد:
اجرای کند آیین‌نامه واردات خودرو در ۶ ماه اول امسال چند دلیل داشت، یک بخش این بود که اولویت‌های تخصیص و سرمایه‌گذاری پیش‌تر از آن مطرح شده بود و بعد از آن، تخصیص ارز به واردات خودرو انجام می‌گرفت.

البته ابلاغ این آیین‌نامه نیز زمان‌بر شده بود و پیش‌بینی می‌کنیم این مسأله در شش‌ماه دوم سال سریع‌تر و بیشتر انجام بگیرد.

در ۶ ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۵۱ هزار میلیارد تومان سود از سوی سپرده‌گذاری مرکزی از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب ۴۲ میلیون سهامدار واریز شد.

در آخرین هفته شهریور ماه امسال، ۲ هزار و ۹۱۲ میلیارد و ۴۰۶ میلیون تومان سود جاری و سنواتی توسط سپرده‌گذاری مرکزی از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب سهامداران واریز شد/تسنیم

پیشنهاد هیئت مدیره به مجمع عمومی فوق العاده در خصوص افزایش سرمایه شرکت سرمايه گذاري توسعه معادن و فلزات

درصد افزایش سرمایه: 56%

محل تامین افزایش سرمایه: سود انباشته

بررسی روند قیمت شمش فولادی و میلگرد در بازار ایران نشان می‌دهد که :

در انتهای شهریورماه سال جاری قیمت شمش فولادی ۱.۴ درصد

و قیمت میلگرد ۱ درصد کمتر از ابتدای این ماه بوده است.

با وجود این، میانگین قیمت شمش فولادی در بازار ایران در شهریورماه امسال ۱۹۸۹۱ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده بوده

که همچنان ۱.۹ درصد بیش از میانگین قیمت شمش در مردادماه است.

میانگین قیمت میلگرد در بازار نیز در شهریورماه ۲۲۷۷۲ تومان به ازای هر کیلو بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده بوده

که ۲.۳ درصد بیش از میانگین قیمت میلگرد در مرداد امسال است.
در شهریور امسال میانگین قیمت میلگرد در بازار ۵۷.۵ درصد بیش از ماه مشابه سال قبل بوده است.

میانگین قیمت شمش فولادی در شهریور ۱۴۰۲ نیز ۶۱.۳ درصد بیش از ماه مشابه سال قبل بوده است.

قیمت پایه اعلامی آهن اسفنجی : ۱۱۷.۰۰۶ ریال

قیمت پایه اعلامی آهن اسفنجی : ۱۱۷.۰۰۶ ریال

شاخص‍‌های سهام‌ در آسیا امروز چهارشنبه 27 سپتامبر وضعیت متفاوتی را تجربه کردند ، نرخ بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا نزدیک به بالاترین حد در چند سال گذشته بود، زیرا سرمایه‌گذاران در مورد تأثیر نرخ‌های بهره بالاتر به مدت طولانی‌تر مردد شده اند. در روز سه‌شنبه، شاخص‌های اصلی وال استریت هم رویه ریزش بازارهای آسیائی و اروپائی را ادامه دادند زیرا سرمایه‌گذاران در حال هضم نشانه‌های هفته گذشته فدرال رزرو مبنی بر اینکه این بانک نرخ‌ها را برای مدت طولانی‌تری بیش از آنچه که سرمایه‌گذاران انتظار داشتند، نگه می‌دارد، هستند. قیمت نفت هم پس از رسیدن به پایین‌ترین حد دو هفته‌ خود، روز سه‌شنبه، افزایش یافت، زیرا سرمایه‌گذاران انتظارات کاهش عرضه را در مقابل نگرانی‌های تقاضا ناشی از چشم‌انداز اقتصادی نامشخص ارزیابی کردند. شاخص وست تگزاس اینترمدیت با 0.34 درصد افزایش به 90 دلار و 7 سنت و شاخص برنت هم به 94 دلار و 26 سنت در هر بشکه رسیدند.

فولاد سیرجان حدید جنوب قیمت امروز محصولات تولیدی خود را ثابت اعلام کرد.

فولاد راد همدان قیمت امروز محصولات تولیدی خود را ثابت اعلام کرد.

فولاد کیان کاشان قیمت امروز محصولات تولیدی خود را ثابت اعلام کرد.

×