خدمات گمرکی صادرکنندگان ۲۴ ساعته شد

مدیر کل دفتر صادرات گمرک از خدمات ۲۴ ساعته این سازمان به صادرکنندگان خبر داد و تاکید کرد :صادرکنندگان می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته کالای خود را به گمرک اظهار کنند.

خدمات گمرکی صادرکنندگان ۲۴ ساعته شد

به گزارش فولاد24 و به نقل از اقتصاد نیوز، علی اکبر شامانی، مدیر کل دفتر صادرات گمرک در سخنانی با اشاره به ظرفیت بالای صادرات خدمات فنی و مهندسی در کشور، از جایگاه ایران در صادرات اینگونه خدمات در بین کشورهای همسایه به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد.

وی به تشریح سیستمی شدن فرآیند های گمرکی در جهت تسهیل تجارت پرداخت و به ارائه خدمات ۲۴ ساعته به صورت الکترونیکی و همچنین ارتباط الکترونیکی گمرکات با سازمان ها و ادارات صادر کننده مجوز به صورت سیستمی اشاره کرد.

مدیر کل دفتر صادرات گمرک همچنین از اقدامات دفتر صادرات گمرک ایران در جهت تفویض اختیار صدور مجوزهای ورود موقت جهت واحد های تولیدی و خروج موقت تجهیزات از قبیل تجهیزات فنی و مهندسی و تمدید مدت مدت یک ساله (دو مهلت شش ماهه) به ۳۱ مرکز استان و همچنین تسهیل در روند استرداد حقوق ورودی مواد اولیه که در صادرات مورد استفاده قرار می گیرند خبر داد و با ابراز رضایت از حوزه صادرات گمرکات استان فارس از آمادگی جهت هرگونه همکاری در راستای تسهیل در امر صادرات به خصوص در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی خبر داد.

منبع:اقتصاد نیوز

دیدگاه ها