بورس به روند صعودی خود ادامه می‌دهد؟

شاخص کل بورس تهران که در نیمه اول معاملات متاثر از اثرات مثبت نماد شرکت‌های بزرگ بورسی افزایش بیش از ۱۹ هزار واحد را تجربه کرده بود، با افزایش عرضه‌ها از ارتفاعش کاسته و در این لحظه با افزایش ۱۱.۷ هزار واحد روی عدد ۱ میلیون و ۷۵۸ هزار واحد قرار گرفته است.

بورس به روند صعودی خود ادامه می‌دهد؟

در این لحظه از معاملات امروز بورس تهران شاهد افزایش عرضه‌ها در کلیات بازار هستیم. شاخص کل بورس تهران که در نیمه اول معاملات متاثر از اثرات مثبت نماد شرکت‌های بزرگ بورسی افزایش بیش از ۱۹ هزار واحد را تجربه کرده بود، با افزایش عرضه‌ها از ارتفاعش کاسته و در این لحظه با افزایش ۱۱.۷ هزار واحد روی عدد ۱ میلیون و ۷۵۸ هزار واحد قرار گرفته است.

شاخص کل هم‌وزن اما امروز با افزایش عرضه‌های شرکت‌های کوچکتر از ابتدا روند نزولی گرفته بود، در این لحظه از معاملات با افت ۲.۸ هزار واحدی به عدد ۴۸۰، ۱۲۳ واحد بازگشت.

در گروه فلزات، «فولاد» صف خرید سنگین داشت، با افزایش فروشندگان، صف خود را واگذار کرد و در محدوده مثبت ۳ درصد نوسان دارد. «فملی» که به دلیل تغییرات ۵۰ درصدی متوقف شده بود، پس از برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی، بازگشایی و در این لحظه در محدوده منفی قرار دارد.

در گروه بانکی «وبملت» صف فروش ۶۱ میلیون سهمی دارد. «وتجارت» و «وبصادر» نیز که در سقف قیمتی معامله می‌شدند، با افزایش عرضه مواجه شدند.

در گروه خودرو، «خودرو» به دلیل تغییرات بیش از ۵۰ درصد متوقف و «خساپا» بعد از ساعت معمول معاملات طبق روال روزهای گذشته معامله خواهد شد. «خگستر» در سقف قیمتی صف خرید ۵۵۲ میلیون سهمی دارد.

در پالایشی‌ها «شپنا» امروز پس از بازگشایی در سقف قیمت معامله می‌شود و صف خرید است. در این گروه «شتران» نیز صف خرید ۱۹۲ میلیون سهمی دارد.

ارزش معاملات کل بورس و فرابورس در این لحظه بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان است.

منبع: اقتصاد نیوز

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید