گردهمایی نهم بزرگان فولاد

نهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار بهمن ماه امسال برگزار می‌شود.

گردهمایی نهم بزرگان فولاد

نهمین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با ابتکار روزنامه «دنیای اقتصاد» و با همکاری «شرکت معدنی و صنعتی چادرملو»، «شرکت معدنی و صنعتی گل گهر» و «شرکت فولاد مبارکه اصفهان» در دو روز نهم و دهم بهمن ماه امسال برگزار و در آن بزرگان صنعت فولاد گرد هم می‌آیند تا در گفت‌وگوی مستقیم و چهره به چهره با یکدیگر، فرصت‌ها و چالش‌های این صنعت را بررسی کنند.

در این دوره از همایش علاوه بر دعوت از کارشناسان و صاحبنظران داخلی، از متخصصان خارجی صنعت فولاد دنیا نیز دعوت به عمل آمده تا با بررسی‌های کارشناسانه علاوه بر شفاف شدن شرایط فعلی صنعت فولاد ایران و جهان، چشم‌انداز آن را نیز با توجه به نیازها و ظرفیت‌های موجود بررسی کنند. در اغلب کشورها، سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد، به‌عنوان یکی از شاخص‌های توسعه در پیوند با شرایط اقتصادی، زمینه‌ساز دستیابی به رشدی پایدار تلقی می‌شود. به اعتقاد متولیان و فعالان این حوزه، صنعت فولاد کشور نیازمند تحول است. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در مقایسه با دیگر کشورهای جهان، ایران واجد یکی از مناسب ترین فرصت‌های توسعه در صنعت فولاد است؛ اما در کنار توجه به کیفیت محصولات و ارزش افزوده بالا، کاهش هزینه‌های تولید، افزایش صادرات و شناخت بازارها متناسب با محصولات تولیدی، باید بهره‌وری زنجیره صنعت فولاد و تدوین برنامه‌ها و سیاست‌های بلندمدت را نیز در نظر داشت. در همایش امسال، چشم‌انداز صنعت فولاد و معدن ایران با نگاهی به بازار، شرکت سارائه‌اسپانیا، شرکت دانیلی ایتالیا، شرکت گسترش صنایع معدنی کاوه پارس، شرکت فولاد هرمزگان، شرکت مهندسی فکور صنعت تهران، شرکت سازه‌های صنعتی آذران، شرکت مادرتخصصی توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (هلدینگ میدکو) و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی از جمله شرکت‌های حامی هستند.

در عین حال، شرکت مهندسی بین‌المللی فولاد تکنیک، انجمن سنگ آهن، شرکت احیا استیل فولاد بافت، خانه معدن ایران، شرکت فولاد آلیاژی ایران، انجمن صنفی کارفرمایی صنعت مواد نسوز، شرکت ذوب آهن اصفهان، شرکت Metal Expert، شرکت Research & Consulting Groupو شرکت Steel Mint از دیگر حامیان این همایش هستند. نهمین دوره این همایش در محورهای «فرصت‌ها و چالش‌های صادرات و فروش داخلی سنگ‌آهن و محصولات نهایی فولادی»، «چالش‌های نرخ ارز و اثر آن بر روند تولید، عرضه و تقاضا»، «لزوم توسعه اکتشاف و استخراج برای تکمیل چرخه تولید فولاد»، «تکنولوژی‌های نوین، ‌بازیافت، آلیاژها و بهینه‌سازی هزینه‌های تولید»، «منابع انسانی،‌ آموزش و توانمندسازی، افزایش بهره‌وری» و «آب، انرژی،‌ محیط‌زیست» در دو روز سه شنبه و چهارشنبه (نهم و دهم بهمن ماه) در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش می‌توانند با شماره تلفن ۸۷۷۶۲۳۵۰ تماس بگیرند یا به وب‌سایت http:/ / events.den.ir مراجعه کنند.

منبع:دنیای اقتصاد

دیدگاه ها