موج جدید افزایش قیمت طلا همزمان با افت دلار

طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی در پی امیدواری سرمایه گذاران به حل اختلافات تجاری آمریکا و چین و افت ارزش دلار به بالاترین حد در بیش از یک هفته گذشته افزایش یافت.

موج جدید افزایش قیمت طلا همزمان با افت دلار

به گزارش فولاد24 و به نقل از اخبار فلزات، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور 0.3 درصد رشد کرد و به 1324.80 دلار رسید. بهای معاملات این بازار 31 ژانویه تا مرز 1326.80 دلار صعود کرده بود.در بازار آمریکا، هر اونس طلا برای تحویل در آوریل با 0.4 درصد افزایش، در 1327.8 دلار معامله شد. دانیل هاینس، تحلیلگر گروه بانکی ANZ اظهار کرد: رفع ریسک‌های پیرامون مذاکرات تجاری آمریکا و چین قطعاً به نفع همه بازارها خواهد بود و نشانه‌های پیشرفت در مذاکرات، تقاضا برای دلار را کمتر کرده و از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.

دلار آمریکا روز دوشنبه همزمان با بالا رفتن انتظارات برای توافق تجاری آمریکا و چین که تقاضا برای این ارز به عنوان دارایی امن را کمتر کرد، اندکی کاهش یافت. آمریکا و چین هفته جاری در واشنگتن مذاکراتشان را از سر خواهند گرفت در حالی که زمان چندانی به مهلت تعیین شده برای افزایش تعرفه واردات چین باقی نمانده است اما دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه مجدداً اعلام کرد اگر دو طرف به دستیابی به توافق تجاری نزدیک شوند، وی مهلت اول مارس را نادیده خواهد گرفت. ترامپ پیش از این تهدید کرده بود اگر تا اول ماه مارس، با چین به توافق نرسد، تعرفه روی واردات کالاهای چینی به ارزش 200 میلیارد دلار را از 10 به 25 درصد افزایش خواهد داد.

قیمت طلا از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون با امیدواری به مصالحه تجاری آمریکا و چین و توقف روند افزایش نرخ‌های بهره آمریکا، حدود 3.3 درصد رشد کرده است. بر اساس گزارش رویترز، گزارش نشست ژانویه بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه منتشر می‌شود و احتمالاً نشانه‌های بیشتری درباره روند افزایش نرخ‌های بهره در سال جاری فراهم خواهد کرد. در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس پالادیم برای تحویل فوری به رکورد 1449 دلار صعود کرد. هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.2 درصد افزایش، 15.80 دلار معامله شد و هر اونس پلاتین برای تحویل فوری، 0.4 درصد افزایش یافت و در 805.50 دلار ایستاد.

منبع:اخبارفلزات

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید