ایران در رتبه ۶۴ حمل و نقل و لجستیک دنیا قرار گرفت

سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی با اشاره به ارتقای رتبه ایران در حوزه حمل‌ونقل و لجستیک،‌گفت: حمل و نقل ، لجستیک و زنجیره تامین در بخش اقتصادی اهمیت بسیاری دارد، چراکه می‌تواند زیرساخت‌های مورد نیاز برای اشتغال و ترانزیت را فراهم کند.

ایران در رتبه ۶۴ حمل و نقل و لجستیک دنیا قرار گرفت

بهمن حسین زاده در حاشیه برگزاری نمایشگاه حمل و نقل و لجستیک با تبریک فرا رسیدن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: ایران در سال 2016 میلادی رتبه 96 دنیا را داشت که امروز به رتبه 64 ارتقا یافته‌ایم. وی با اشاره به این‌که با توجه قابلیت‌ها و ظرفیت کشور باید رتبه ایران در بیش از پیش ارتقا یابد، اظهار کرد: در حوزه‌های گمرک، انبارداری،‌زنجیره تامین و انواع مدل‌های حمل و نقل بایستی با توجه به اهمیت آنها رتبه کشور را ارتقا دهیم.

وی با یادآوری این‌که آلمانی‌ها رتبه اول لجستیک و حمل و نقل دنیا را در اختیار دارند، گفت: از امروز تا 16 بهمن 46 شرکت داخلی دستاوردهای 40 ساله انقلاب را به منصه ظهور می‌رسانند. سرپرست شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی با اشاره به حضور یک شرکت آلمانی در نمایشگاه لجستیک،‌حمل و نقل و زنجیره تامین حضور دارد، اظهار کرد: حمل و نقل ، لجستیک و زنجیره تامین در بخش اقتصادی اهمیت بسیاری دارد، چراکه می‌تواند زیرساخت‌های مورد نیاز برای اشتغال و ترانزیت را فراهم کند.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن نیز با بیان این‌که رتبه 64 ایران در حمل و نقل، لجستیک و زنجیره تامین جای تاسف دارد، گفت: زنجیره تامین و لجستیک نقش موثری در تامین کالا و کاهش قیمت تمام شده دارد. ملکی بیان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های حمل و نقل و لجستیک به دلیل تبادل نظر و اطلاعات شرکت‌ها می‌تواند به فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز زنحیره تامین کمک کند.

منبع:تسنیم

×