چت

فروش تیرآهن با بهترین قیمت

تیرآهن یکی از مهمترین فرآورده های حاصل از ذوب ریزی شمش آهن است که کاربردهای بسیاری در صنعت ساختمان سازی و مهندسی عمران دارد. آهن پر کاربرد ترین فلز موجود در پوسته ی زمین است که با استخراج و تبدیل آن به انواع فولاد ساختمانی و صنعتی استفاده  می شود.

فروش تیرآهن با بهترین قیمت

تیرآهن از اجزای اساسی  و مهم در ساخت هر ساختمانی محسوب می‌شود. دامنه کاربرد تیرآهن تنها محدود به ساختمان سازی نیست. در پل ها و برخی ماشین آلات سنگین نظیر کشتی از تیر استفاده های زیادی می‌شود. تیر ها به خاطر شکل و جنسی که دارند وظیفه حمل نیروهای تنشی و خمشی وارد بر سازه را دارند. محل قرار گیری و سایز آن ها نیز بر اساس یک سری محاسبات انجام می‌شود که توسط مهندسین این حوزه انجام می‌گیرد، در ادامه بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید...

قیمت روز تیرآهن

تعریف تیرآهن


در معماری و مهندسی سازه تیر به عنوان عضوی بلند، مستقیم و منشوری تعریف می‌شود که برای نگهداری بارهای مختلف وارده در طول عضو طراحی می‌گردد. البته در ساختمان سازی تیرغالبا به اعضای افقی اطلاق می‌شود و به اعضای عمودی ستون گفته می‌شود.

تیرآهن را می‌تواند به سه دسته و استاندارد تقسیم بندی نمود:

 

  • الف) تیرآهنIPE : به تیراهن ساختمانی معروف هستند. مقطع این پروفیل به شکل I لاتین می‌باشد و از سایز 8 تا 30 دسته بندی می‌شوند.
  • ب) تیرآهن INP: این نوع تیرها بر اساس استاندارد کشور چین و روسیه تولید می‌شود که می‌بایست محاسبات سازه بر مبنای طراحی این تیرها انجام گیرد.
  • ج) تیرآهنIPB : این مدل تیرآهن به هاش نیز معروف است. بال ها و جان تیر باهم برابر بوده و مقطع آن به مانند حرف H است. قیمت تیرآهن هاش  از تیرهای IPE به خاطر دلایلی از جمله وزن بیشتر و توزیع محدود تر بالاتر است. ساخت سازه‌های عظیم و پل به کمک تیراهن IPB صورت می‌گیرد.

تیرآهن لانه زنبوری


با استفاده از تیرآهن‌های سبک‌ تر مثل انواع تیرآهن لانه زنبوری در جاهایی که نیاز به تحمل نیروی زیاد وجود ندارد، می‌توان وزن سازه را پایین‌ترآورد. تیرلانه زنبوری تحمل بیشتری در نیروهای خمشی وارد شده به سازه دارد. نحوه ساخت تیراهن لانه زنبوری بدین صورت است که در امتداد جان تیرآهن پنج ضلعی هایی با فاصله معین خالی می‌کنند. سپس در امتداد این طول نیز تیراهن برش داده می‌شود. با جا انداختن یک نیم فاصله از این شش ضلعی سبب می‌شود ارتفاع جان 2 برابر شود که قدرت خمشی تیرآهن افزایش بیشتری پیدا می‌کند. در هنگام برش و جوشکاری می‌بایست دقت لازم را لحاظ نمود تا از صدمات ناشی از این تغییرات جلوگیری شود. قیمت تیرآهن لانه زنبوری  بر اساس قیمت تیر خریداری شده به همراه اجرت شبکه کردن می‌باشد.
 

تیرآهن لانه زنبوری

تیرآهن 14 ، بیشترین مصرف


پرمصرف ترین سایز تیرآهن در کشور تیرآهن 14 است. این سایز به دلیل استفاده زیاد تقریبا در تمامی شرکت ها قالب ریزی می‌شود. ابعاد و وزن مناسب این تیر و میزان تراکم ساختمانی در کشور سبب شده است تیراهن 14 انتخاب مهندسان باشد و بیشترین فروش تیرآهن را داشته باشد. وزن هر شاخه تیر 14 در شرکت ذوب آهن 155 کیلو، شرکت فایکو 135، اهواز 135 و کرمانشاه 120 کیلوگرم است.

نکات مهم در هنگام خرید تیرآهن


خرید تیرآهن نیز مانند سایر مقاطع فلزی نیازمند یک سری ریزه کاری است که با دانستن آن می‌توانید بهترین خرید را رقم بزنید. گرچه عموماً تمام مقاطع فولادی بر مبنای وزن فروخته می‌شوند، اما گاهی برخی نیازمند خرید تیرآهن به صورت شاخه‌ای هستند که اصطلاحاً شاخه شمار گفته می‌شود. یکی از فاکتورهای خرید خوب مقاطع فولادی، انتخاب آهن با رنگ طبیعی است که این رنگ شامل طوسی پر رنگ و مشکی است. آهن وقتی در مجاورت هوا قرار می‌گیرد تغییر رنگ می‌دهد. رطوبت نیز عامل دیگری بر زردی آهن است. آهن زنگ زده از قیمت کمتری برخوردار است و هرچه این میزان بیشتر باشد قیمت محصول کمتر است.
برای مشخص شدن مارک و مشخصات فیزیکی، تنش، خمش و درصد مواد تشکیل دهنده تیرآهن برگه ای همراه محصول عرضه می‌شود که برگ آنالیز نامیده می‌شود. با برررسی این برگ که حاوی نکات مختلفی از محصولی است می‌توان به این جزئیات رسید.

قیمت تیرآهن
 
(برگ آنالیز تیرآهن یزد)

قیمت تیرآهن در بازار تهران


نرخ گزاری در هر کیلوگرم آهن با توجه به شاخصه هایی نظیر کشش بازار، بورس، قیمت شمش و  دلار تایین می‌شود. عرضه و تقاضا از دیگر عوامل مهم تعیین قیمت یک محصول است. در آهن آلات به خصوص تیرآهن هم این موضوع به خوبی دیده می‌شود. برای مثال اگر بازار تقاضای بسیاری را تجربه کند، قیمت‌ها افزوده خواهد شد و برعکس. این موضوع به راحتی در فصول رونق ساخت و ساز قابل رویت است.
معمولاً  قیمت تیرآهن  و سایر مقاطع فولادی در بازار تهران بالاتر از مبادی است. وجود واسطه ها، هزینه انبار داری و باربری از کارخانه به بازار تهران عواملی هستند که سبب اختلاف قیمت می شود.
 

فروش تیرآهن کارخانه


همیشه قیمت اعلامی از کارخانه پایین تر از سطح بازار است. دلایلی مختلفی در آن مستتر است که از جمله آن می‌توان به عدم فروش جزئی اشاره داشت. کارخانجات محصولات خود را به صورت بندیل تیرآهن و ظرفیتی به فروش می‌رسانند. از این رو قیمت فروش با سطح بازار متفاوت است. خرید از کارخانه به عنوان فروشنده دست اول انجام می‌شود و واسطه ای وجود ندارد. در نظر داشته باشید که کارخانه به عنوان تولید کننده هزینه حمل محصول و یا انبار داری پرداخت نمی‌کند.
البته به یاد داشته باشید که برخی تولید کنندگان تیرآهن، به مشتریان حقیقی محصول خود را مستقیما نمی‌فروشند. از این رو خریداران عزیز می‌بایست به فروشنگان مجاز مراجعه و سفارش خود را ثبت کنند. این شرکت ها به عنوان عامل فروش کارخانجات هستند و سفارش شما را تحویل می‌دهند.

بهترین قیمت تیرآهن


اگر نیاز به خرید تیرآهن به صورت کلی و جزئی دارید کافیست با مجموعه نگین فولاد السا در ارتباط باشید. شما می‌توانید با شماره 02144448200 تماس و از کارشناسان شرکت مشاوره پیش از خرید بگیرید. همچنین با مراجعه به وبسایت www.neginfoolad.ir از قیمتهای لحظه ای سایر مقاطع فولادی نظیر قیمت میلگرد،  نبشی و قیمت ناودانی، پروفیل، ورق و ... با خبر شوید. این مجموعه محصولات فلزی را در سریعترین وجه با بهترین تعرفه باربری به اقصا نقاط ایران ارسال می نماید. کافیست تنها از ما استعلام قیمت نهایی مقاطع فولادی را بگیرید!
 

دیدگاه ها
×