تیرآهن 14 کرمانشاه (جهان فولاد غرب)

<p>تیرآهن 14 از نیازهای اساسی و پرکاربرد در صنعت ساختمان سازی می باشد که یکی از کارخانه های تولیدی این محصول مجتمع جهان فولاد غرب واقع در کرمانشاه می باشد در این نوشتار به این نوع تیرآهن و کارخانه جهان فولاد غرب خواهیم پرداخت.</p>

تیرآهن 14 کرمانشاه (جهان فولاد غرب)

جهان فولاد غرب:

قبل از آشنایی با تیرآهن 14 جهان فولاد غرب بد نیست بدانید این شرکت با هدف کاهش واردات و جلوگیری از خروج ارز از کشور و نیز ایجاد اشتغال در کشور تأسیس شد و مجهز به سیستم نورد گرم با تکنولوژی روز دنیا می باشد و در حال حاضر توانایی تولید محصولاتی از قبیل تیرآهن، نبشی و ناودانی را با ظرفیت 300 هزار تن در سال را دارا می باشد.

فرایند کنترل کیفیت:

واحد کنترل کیفیت مجتمع جهان فولاد غرب علاوه بر نمونه گیری های استاندارد از محصولات در حین تولید، دارای وظایف ذیل می باشد:

  • 1- وظیفه کنترل شمش های ورودی به کارخانه را بر عهده داشته و پس از تائید خواص فیزیکی و شیمیایی این شمش ها، اجازه ورود را به فرآیند تولید صادر می نماید.
  • 2- واحد کنترل کیفیت وظیفه نظارت بر مواد اولیه و محصول را نیز دارد.
  • 3- کنترل واحد کالیبراسیون غلطک ها را نیز بر عهده دارد تا مکانیزم تولید را در جهت استانداردسازی با معیارهای بین المللی هدایت نماید.
14تیرآهن

واحدهای تولیدی جهان فولاد غرب:

شامل دو دسته جهان فولاد غرب و جهان صنعت کرمانشاه می باشد

جهان فولاد غرب: در اوایل دهه 80 شمسی طی تحقیقات بعمل آمده برآورد گردید کشور در زمینه فولاد به مقدار قابل توجهی متکی به واردات است از طرفی در پیش بودن برنامه چهارم توسعه و پروژه های برنامه ریزی شده برای سال های بعد از آن نوید افزایش سرانه مصرف فولاد را می داد به همین لحاظ افزایش ظرفیت تولید فولاد در کشور ضرورت خود را نمایان می ساخت. با توجه به این توجیه این شرکت در سال 1382 تأسیس گردید و عملیات اجرایی خود را در اوایل سال 1384 آغاز نمود. با توجه به اینکه مدیریت شرکت وسواس و دقت خاصی در انتخاب ماشین آلات و شرکت های فروشنده و پیمانکار به خرج داد خوشبختانه در ابتدای سال 1387 این پروژه تکمیل و بهره برداری از فاز اول مجتمع جهان فولاد غرب با ظرفیت تولید 300 هزار تن انواع تیرآهن، ناودانی و نبشی آغاز گردید این واحد تولیدی با ارائه محصولی با کیفیت و قابل رقابت موفق به اخذ پروانه استاندارد از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گردیده است.
بر اساس همین نوع تولید شرکت موفق گردید که در بازارهای خارجی نفوذ کرده و زمینه ای مساعد برای صدور مقادیر قابل توجه ازمحصولات به کشورهای دیگر فراهم نماید. مجتمع جهان فولاد غرب در زمینی به مساحت بیش از 60 هکتار با آینده نگری برای توسعه در فازهای بعدی احداث گردید و از معدود واحدهای تولیدکننده تیرآهن کشور است که خارج از حمایت خاص و سرمایه گذاری دولت ایجاد گردیده و در آینده نیز با اجرای طرح تولید آهن اسفنجی مبادرت به تولید مواد اولیه خواهد نمود تا از واردات شمش فولادی بی نیاز باشد.

جهان صنعت کرمانشاه: در سال 1376 طبق تصمیمات اخذ شده شورای مدیریت اقدام به تشگیل یک گروه کاری به منظور ساخت ماشین آلات صنعتی نمود. این گروه در زمان کوتاه موفق به تأسیس یک ماشین سازی شد و با واحدهای صنعتی مستقر در استان در طراحی و ساخت سفارشات، فعالیت خود را آغاز نمود.

پس از توسعه فعالیت گروه صنعتی بازرگانی شکری در صنعت فولاد شرکت مجتمع جهان فولاد غرب تأسیس شد و تعدادی واحدهای صنعتی اقماری نیز ایجاد و اجرا گردید. در سال 1391 نیز شرکت ماشین ساز پیشین شخصیت حقوقی مستقل یافت تا برای تأمین و ساخت قطعات و ماشین آلات صنایع نورد کشور برنامه ریزی نماید.

شرکت جهان صنعت کرمانشاه پس از تأسیس، اقدام به طراحی، ساخت و مونتاژ ماشین آلات لازم جهت زیر مجموعه های تولیدی گروه صنعتی بازرگانی شکری نمود و با معرفی خدمات انجام شده به همکاران فعال در صنعت فولاد خصوصاً فعالان بخش نورد گرم در حال حاضر سفارشات آنها را از شهرهای مختلف کشور دریافت و اجرا می نماید.

محصولات تولیدی مجتمع جهان فولاد غرب:

  • تیرآهن
  • میلگرد
  • ناودانی
  • نبشی
تیرآهن 14

تیرآهن 14 کرمانشاه

تیرآهن 14 کرمانشاه مهمترین اجزاء پروفیل های ساختمانی است که به دو صورت معمولی به صورتت I و یا NP نوشته می شود در ساختمان استفاده بسیار بیشتری دارد. تیرآهن معمولی به ارتفاع 80 تا 600 میلیمتر عرضه می شود و مورد استفاده آن در ستون ها، خرپا ها، نعل درگاه ها، بیم ها در پوشش سقف ها و پل های لانه زنبوری می باشد. امروزه کارخانه جهان فولاد غرب تیرآهن 14 را در وزن 130 کیلویی در بازار ارائه و عرضه می کند

تیرآهن سایز ۱۴ این کارخانه در مقایسه با برند ذوب آهن (اصفهان) اختلاف وزن ۲۵ کیلوگرمی دارد و در واقع سبک‌تر است. منظور از اختلاف وزن تفاوت در ضخامت بال، ارتفاع و ضخامت جان تیرآهن‌های تولیدی دو برند است.

اما در نظر داشته باشید که اختلافات موجود بسیار ناچیز و در حدود ۱ تا ۲ میلی‌متر است. سبک بودن وزن تیرآهن تولیدی مجتمع فولاد غرب سبب گردیده تا قیمت ارزان‌تری را نسبت به دیگر کارخانه‌های تولیدی داشته باشد.
این کارخانه برند خود را که بصورت  JFCO  می باشد را بر روی تمامی محصولات حک می‌کند، که نشان دهنده اصالت کالای تولیدی توسط این مجموعه می باشد.

منبع:گروه تأمین محتوای فولاد24

×