چت

اقدامات پس از برگزاری نمایشگاه

<p>آیا تا به حال به تدابیر لازم بعد از نمایشگاه خود فکر کرده اید؟ اقدامات لازمه پس از برگزاری نمایشگاه اگر از اقدامات قبل و حین نمایشگاه اهمیت بیشتری نداشته باشد، اهمیت کمتری نیز ندارد. در ادامه مطلب به این اقدامات اشاره نمودیم، با ما همراه باشید.</p>

اقدامات پس از برگزاری نمایشگاه

چک لیست اقدامات پس از برگزاری نمایشگاه:

جمع آوری غرفه پس از اختتامیه نمایشگاه

غرفه دار موظف می باشد که پس از پایان مهلت نمایشگاه با نمایشگاه تسویه حساب کند و با کسب مجوز کتبی، ظرف مهلتی که برایش تعیین می شود نسبت به انتقال لوازم اقدام کند و غرفه را مانند روز اول تحویل دهد، و در صورت تاخیر در تحویل غرفه به ازای هر روز تاخیر 10% از کل مبلغ هزینه غرفه، از غرفه دار گرفته می شود و البته نمایشگاه هم در این مدت مسئولیتی در قبال نگهداری از لوازم غرفه دار ندارد.

ارزیابی عملکرد غرفه در نمایشگاه

یک فایل ورد تهیه کنید و در آن میزان عملکردتان را در غرفه در طول زمان نمایشگاه بررسی کنید، این فایل دارای یک بخش نتیجه گیری خواهد بود تا برای نمایشگاه های بعدی بتوان از آن استفاده کرد، نقاط ضعف و قوتتان در نمایشگاه و نتیجه گیری برای نمایشگاه بعدی مهم ترین قسمت های این فایل خواهند بود.

جمع آوری مستندات غرفه

تمامی اطلاعات و فرم ها و مستنداتی که در طول مدت نمایشگاه بدست آمده را، دسته بندی و جمع آوری کنید، همچنین عکس ها و فیلم هایی که در زمان نمایشگاه از غرفه و بازدیدکنندگان تهیه شده را بایگانی کنید تا در وبسایت و شبکه های اجتماعی و زمینه ها و بسترهای دیگر تبلیغاتتان از آنها استفاده نمایید.

تهیه یک پایگاه داده از اطلاعات تمامی بازدیدکنندگان از غرفه نمایشگاه

یک پایگاه داده ساده مثل اکسل تهیه کنید تا اطلاعات تمامی مراجعه کنندگان را به صورت فایلی که قابل انتقال باشد داشته باشید تا در برنامه ریزی های بعد از برگزاری نمایشگاه بتوانید از آن استفاده کنید.

بررسی میزان هزینه در غرفه

یک برآورد از میزان هزینه و بررسی آن با میزان بودجه در نظر گرفته شده انجام دهید، جزییات هزینه هایی که در طول نمایشگاه برای غرفه شده است را بررسی کنید، چه هزینه هایی ضروری بوده، چه هزینه هایی اضافی بوده؟ برای تبلیغات و هدایای تبلیغاتی چه میزان بودجه در نظر گرفته شده بود و چه بازخوردی داشت ؟ آیا بهتر بود بودجه این قسمت بیشتر شود یا کافی بود؟ و چه هزینه هایی باید میشده که به دلیل کمبود بودجه انجام نشده، بررسی کنید که آیا میزان بودجه اختصاص یافته کافی بوده یا خیر؟ همچنین یک تخمینی از بودجه رقبا داشته باشید، ببینید چقدر اختلاف بودجه میان شما و رقیب بالاتر از شما وجود دارد، این قسمت از اقدامات پس از نمایشگاه بسیار مهم و البته تخصصی می باشد شاید لازم باشد که بررسی این قسمت توسط هیئت مدیره شرکت انجام شود.

نمایشگاه

پس بعد از نمایشگاه باید برنامه ریزی کنیم، یک برنامه برای پیگیری آنچه که در طول نمایشگاه بدست آوردیم، برنامه ایی هدفمند برای ادامه ارتباطاتی که در شبکه های اجتماعی بدست آمده است و جذب بازدیدکنندگان و مشتریانی که شما رو فالو می کنند.

شما باید بعد از برگزاری نمایشگاه، فعالیت هایی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید که نتیجه آن حفظ مشتریان فعلی و تبدیل آنها به مشتریان وفادار باشد و از طرفی هم پلی شود بین مشتریان بالقوه ایی که هنوز تصمیم نگرفتند و به دنبال ارتباط بیشتر هستند، باید هر روز مخاطبین شما با شما درگیر باشند و یا به بیانی در ارتباط باشند این پل ارتباطی که به وجود آمده نباید از بین برود.

پیگیری فروش و بازاریابی که در نمایشگاه شده و مشتریانی که در وضعیت بالقوه هستند و قرار است به بالفعل تبدیل شوند.

مشتریانی که تا مراحلی برای خرید محصولات و خدمات شما پیش رفته اند و متوقف شده اند را پیگیری کنید، دلیلش را از آنها پرس و جو کنید، به اصطلاح یکبار دیگر آنها را درگیر کنید، افرادی که برای مذاکره به پای میز آمده اند را پیگیری کنید از تمام تکنیک های بازاریابی و فروش استفاده کنید تا افرادی که حتی 20% با شما و در غرفه نمایشگاه درگیر شده اند، یکبار دیگر با آنها ارتباط بگیرید.

برنامه ریزی یک برنامه دیجیتال مارکتینگ توسط فرد متخصص در این حوزه برای اطلاعاتی که از افراد و بازدیدکنندگان بدست آورده اید شامل: ایمیل، تلفن و پیگیری ارتباط...

حال شما یک پایگاه داده از اطلاعات افراد دارید، با استفاده از راه های دیجیتال مارکتینگی که در دست دارید، فعالیت های بازاریابی آنلاینتان را شروع کنید، این فعالیت تا حضور شما در نمایشگاه بعدی ادامه دارد و می تواند تا وقتی که شرکت شما پا برجاست ادامه داشته باشد و میلیون ها مشتری برای شما ایجاد کند.

بازاریابی آنلاین چیست؟ به کلیه اقدامات بازاریابی که در فضای آنلاین و در بستر اینترنت انجام می شود دیجیتال مارکتینگ و یا بازاریابی آنلاین گفته می شود.

پیگیری فرم هایی که توسط بازدید کنندگان در طول نمایشگاه در غرفه شما پر شده است

نمایشگاه

بسته به اهداف فرم های شما در غرفه در طول مدت نمایشگاه، پیگیری های لازم را انجام دهید، ممکن است هدف شما دادن بسته های شگفت انگیز به تمام افرادی باشد که فرم پر کرده اند، پس پیگیری های لازم را انجام دهید، نگذارید که بازدیدکنندگان فکر کنند که یکسری فرم های بی مصرف پر کرده اند.

پیگیری نظرات و انتقادات بازدیدکنندگان و مشتریان از خدمات و محصولات شما و تجزیه و تحلیل اطلاعاتی که از بازدید کنندگان بدست آورده اید

شاید بد نباشد که برای هر بازدید کننده تحلیلی از میزان رضایت و انتقادات وی و انتظاراتش صورت گیرد، چرا که شما با تحلیل یک نفر و پیگیری اشتیاقات و انتقاداتش، در واقع هزاران نفر مثل این شخص را راضی کرده اید و هزاران نفر مثل این شخص را به مشتریان خودتان تبدیل کرده اید.

بررسی اطلاعاتی که از رقبایتان بدست آورده اید و بهبود خدمات و محصولاتتان.

در طول مدت نمایشگاه غرفه های رقبا و بازدیدکنندگان آنها را هم بررسی کنید، وجه تمایز محصولات و خدمات رقبایتان چیست و از نظر کیفیت چه برتری نسبت به شما دارند؟ آیا بازدید کنندگان آنها بیشتر است؟ بررسی کنید که چرا بازدیدکنندگان رقبایتان بیشتر است، چه کار مفیدی در غرفه انجام می دهند یا رفتار پرسنل و کارمندان آنها چه فرقی با شما دارد، چه تبلیغاتی انجام می دهند، هدایای تبلیغاتی رقباتان چیست و … هزاران سوال و جوابی که باید از خودتان و عملکردتان انجام دهید با شما برترین غرفه نمایشگاه باشید.

سنجش نتایج

پس از انجام تمام موارد گفته شده، باید نتایج همه سخت‌کوشی‌هایتان را بسنجید. آیا به اهداف‌تان رسیدید؟ چند مشتری راغب به دست آوردید؟ چند نفر عضو خبرنامه‌ی شما شدند؟ آیا مشتریان راغبی که در نمایشگاه ملاقات کردید از شما خرید کرده‌اند؟

نتیجه گیری کلی از اقدامات پس از نمایشگاه:

موفقیت یا عدم موفقیت در نمایشگاه فقط به زمان حضور شما در نمایشگاه ختم نمی شود، ما در این مقالات سعی کردیم تا دانش و اطلاعات شما را در زمینه برگزاری نمایشگاه و اهداف آن و اقدامات لازم برای شرکت در آن را بالا ببریم تا گام های قدرتمند و مستحکم تر ی بردارید، با مطالعه و پیگیری مواردی که در بالا گفته شد، مطمئناً در رشد کسب و کار موفق خواهید شد و برای حضور در نمایشگاه بعدی با برنامه بهتر و هدفمند تر آماده خواهید بود، هدف ما از این سری مقالات موفقیت شما در نمایشگاه و بعد از نمایشگاه می باشد، ما سعی کردیم تا در این مقاله قدم به قدم با شما باشیم تا از برنامه ریزی برای نمایشگاه و بعد از نمایشگاه کنار شما قرار داشته باشیم.

اگر قصد دارید درباره بودجه یک نمایشگاه مطلع شوید، اینجا کلیک کنید.

منبع: گروه تأمین محتوای فولاد24

×