کاهش محسوس قیمت دلار/ عرضه ارز در بازار افزایش یافت

با افزایش عرضه ارز، نرخ دلار و یورو کاهش یافت و به نظر می رسد موج جدید کاهش قیمت در بازار شروع شده است.

کاهش محسوس قیمت دلار/ عرضه ارز در بازار افزایش یافت

صبح امروز بازار ارز با روندی کاهشی نسبت به روز قبل، کار خود را آغاز کرد. هر اسکناس دلار روز گذشته با نرخ ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد که این نرخ امروز با ۱۱ هزار ۵۰۰ تومان به فروش رسید.

هر اسکناس یورو که در روز گذشته ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد، امروز با قیمت ۱۳ هزار تومان خرید و فروش شد. یک صراف گفت: از صبح امروز عرضه ارز در صرافی‌ها افزایش یافته و همین موضوع منجر به کاهش قیمت دلار و یورو در بازار آزاد شده است.

طبق اعلام بانک مرکزی به یکی از رسانه ها، از این پس بانک مرکزی نرخ ارز را سه بار در روز اعلام می‌کند. کامران سلطانی زاده، مدیر روابط عمومی کانون صرافان با توضیح اینکه پیش از این در بازار مکان‌هایی به صورت سنتی برای کنترل فروش ارز وجود داشت، گفت: در بازار‌هایی مثل سبزه میدان، گلوبندک، چهارراه استانبول، پاساژ افشار و ... خرید و فروش به صورت سنتی انجام می‌شد و کشف قیمت نیز به وسیله دلالان انجام می‌گرفت.

سلطانی زاده گفت: با پیشنهاد کانون، برای کشف نرخ، یک محل قابل کنترل و مدیریت شده تعیین می شود، زیرا هرچه به صورت آنلاین مدیریت و نظارت وجود داشته باشد، امکان کنترل بازار‌های سنتی و شیوه‌های چهره به چهره وجود ندارد و نیاز است به مانند همه جای دنیا کشف نرخ به صورت فیزیکی انجام شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دیدگاه ها