چشم امید فولادسازان ایرانی به حذف موانع صادرات

فولادسازان لیدر ایرانی در 8 ماه نخست سال 97 معادل حدود 4.208 میلیون تن فولاد صادر کرده اند که 8 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت داشته است. فولادسازان ایرانی معتقدند که علاوه بر تحریم های امریکا، قوانین و مقررات داخلی نیز بر صادرات آن ها اثر داشته است.

چشم امید فولادسازان ایرانی به حذف موانع صادرات

به گزارش فولاد24 و به نقل از فولاد ایران، فولادسازان لیدر ایرانی در 8 ماه نخست سال 97 معادل حدود 4.208 میلیون تن فولاد صادر کرده اند که 8 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افت داشته است. فولادسازان ایرانی معتقدند که علاوه بر تحریم های امریکا، قوانین و مقررات داخلی نیز بر صادرات آن ها اثر داشته است.

آگوست سال جاری که تحریم های امریکا اعمال شد بر خلاف انتظارات، تاثیر شدیدی بر اقتصاد ایران نداشت ولی به نظر فولادسازان تصمیمات اشتباه دولت بر بازارها اثر منفی داشته است. به نظر مدیریت فولاد کویر دولت باید به جای محدود سازی صادرات به فولادسازان انگیزه های کافی برای افزایش صادرات را بدهد چون صادرات از فشار ها بر کارخانه های فولاد می کاهد و ثبات را به اقتصاد کشور بر می گرداند.

بنا بر گفته مدیریت انجمن تولید کنندگان فولاد اگر شرایط به خوبی پیش برود و برنامه های دولت نتایج مثبتی داشته باشند ایران ظرفیت صادرات 9 تا 10 میلیون تن فولاد را تا مارس 2019 دارا خواهد بود. واضح است که تحریم های امریکا و محدودیت های ایجاد شده از جانب بازارهای جهانی بر ایران صادرات محصولات فولادی را دشوار کرده است.

منبع:فولادایران

×