پیش‌بینی بورس امروز، ‌سه‌شنبه ۷ مرداد ۹۹

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: روند کلی بازار اصلاحی است اما نه از جنس ریزش؛ شاید بتوان گفت که تمام گروه‌ها و نمادها همزمان شاهد اصلاح خواهند بود.

پیش‌بینی بورس امروز، ‌سه‌شنبه ۷ مرداد ۹۹

به گزارش تجارت نیوز، محمد گرجی آرا، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه، روند فعلی بازار را ادامه‌دار دانسته و گفته است: روند کلی بازار اصلاحی است اما نه از جنس ریزش؛ شاید بتوان گفت که تمام گروه‌ها و نمادها همزمان شاهد اصلاح خواهند بود. اگرچه سهم‌های بزرگتری که در ETFهای دولت هستند دیروز در بازار جمع شدند اما به نظر می‌رسد که امروز با فروش همراه باشند. شرایط بازار درحال حاضر اصلاحی است اما ریزشی نیست.
این کارشناس بازار سرمایه درخصوص تاثیر روند ارز بر بازار گفت: اگرچه به علت محدودیت صادرات و وصول ارز ناشی از صادرات در تنگنای ارزی قرار داریم و رشد نقدینگی و افت تولید ناخالص داخلی نیز همچون سال گذشته است، اما به نظر می‌رسد که دلار در سال ۹۹ روند صعودی‌ خود را  ادامه دهد و نوسانات فعلی بازار ارز نیز برایندی صعودی داشته باشد.
بخش عمده‌ای از شرکت‌های حاضر در بورس درآمدهای ارزی داشته یا تولیدکننده کالای اولیه هستند و قیمت‌های داخلی‌شان همسو با قیمت جهانی است، لذا رشد قیمت بازار آزاد و به تبع آن ارز نیمایی نشان می‌دهد که وضعیت درآمدی این شرکت‌ها هم می‌تواند همراه با ارز تعدیل شود. گرجی‌آرا نسبت به شرکت‌های صادرات محور ابراز خوش‌بینی کرد و گفت: گروه‌های مختلف همچون پتروشیمی، فولاد، خدمات بندری و تک‌سم‌هایی که صادرات انجام می‌دهند، می‌توانند برای دو سال آینده جذاب باشند.

منبع:تجارت نیوز

دیدگاه ها