پیش‌بینی بورس امروز، ‌دوشنبه ۶ مرداد ۹۹

پس از پشت سر گذاشتن یکشنبه نزولی بازار سهام، سهامداران امروز چه چشم‌اندازی را پیش‌رو دارند؟ آیا روند بازار سهام برمی‌گردد؟

پیش‌بینی بورس امروز، ‌دوشنبه ۶ مرداد ۹۹

به گزارش تجارت نیوز، سلمان نصیرزاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه معتقد است: انتظار می‌رود بازار در روزهای آتی با فشار عرضه بیشتر و اصلاح شاخص مواجه شود که البته رفتاری کوتاه‌مدت بوده و بازار مجددا با گزارش‌های منتشره به روند صعود بازخواهد گشت. برای روز دوشنبه نیز بازار با عرضه‌های بیشتری همراه خواهد بود. 

سلمان نصیرزاده، کارشناس و تحلیلگر بازار سرمایه در پیش‌بینی روند بازار فردا به تجارت‌نیوز گفت: طی روزهای اخیر شاهد بودیم که از سرعت رشد کلی بازار و صنایع مختلف کاسته شد. نکته مهم این است که در روزهای اخیر بازار شاهد خالص حقیقی بالایی بوده و از یک و دو هزار میلیارد تومان به سه و چهار هزار میلیارد تومان رسید. در طرف مقابل، حقوقی‌ها نیز در این روزها نقش فعال‌تری داشته و نسبت به حقیقی‌ها عرضه‌کننده‌های بزرگتری بودند.

وی افزود: همچنین به واسطه مجامع،نمادهای بزرگ متوقف شدند که این امر منجر به ایجاد خلل در بازار شد. در گزارش عملکرد سه‌ماهه نخست شرکت‌ها نرخ دلار نسبت به امروز بسیار پایین‌تر بود ولی در قیمت سهام دلار روز لحاظ شده که ناهمخوانی این دو رقم موجب شده تا با انتشار گزارش عملکرد سه‌ماهه نخست برخی نمادها با اصلاح مواجه شوند. با انتشار عملکرد مالی شرکت‌ها در سه ماهه دوم (تیر، مرداد و شهریور) و اعمال تاثیر افزایش نرخ دلار در صورت‌های مالی احتمالا یک حرکت انگیزشی مجدد در بازار ایجاد خواهد شد.

این کارشناس سرمایه اظهار کرد: از منظر معامله‌گری هم از اسفند سال ۹۷، بازار بین ۴۵ تا ۵۵ روز، حدودا شش الی هفت موج ممتد صعودی داشته و اکنون تقریبا ۶۰ روز است که بازار به معنای واقعی اصلاحی را تجربه نکرده است. با توجه به یک هفته معاملاتی اخیر و اصلاح بازار بر شاخص هم‌وزن که با رشد نمادهای بزرگتر اثر خود را از دست داد، انتظار می‌رود که بازار در روزهای آتی با فشار عرضه بیشتر و اصلاح شاخص مواجه شود که البته رفتاری کوتاه مدت بوده و بازار مجددا با گزارش‌های منتشره به روند صعود بازخواهد گشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای امروز نیز بازار با عرضه‌های بیشتری همراه خواهد بود و در خصوص بازار ارز نیز به نظر می‌رسد فعلا قیمت در محدوده ۲۲ تا ۲۴ هزار تومان در نوسان باشد.

منبع:تجارت نیوز

دیدگاه ها