پیش بینی بازار و ۴ گروه بزرگ و مهم بورس

پیش بینی بازار و ۴ گروه بزرگ و مهم بورس

 

در حالی بورس اولین روز هفته جاری را با شاخص 166 هزار و 860 واحدی شروع می کند که کارگزاری آبان اعلام کرد بازار سهام در هفته گذشته با افت هیجانی آغاز کرد و با خوش بینی به بهبود وضعیت بازارهای جهانی پس از توافق موقت آمریکا و چین به تعادل رسید.

با توافق احتمالی اوپک، قیمت نفت افزایش یافته که می تواند فضای معاملاتی گروه های متاثر از این موضوع ( شرکت های حاضر در صنعت فرآورده های نفتی ) و البته کلیت بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

گروه خودرو نیز با توجه به اخبار مربوط به افزایش نرخ از دیگر گروه های مستعد رشد است. اما در دیگر گروه ها، انبوه سازها در اواخر بازار هفته گذشته با اقبال مواجه شدند و احتمالا همچنان در کانون توجه نقدینگی کوتاه مدتی بازار باشند.

در بانکی ها گزارش بانک ملت می تواند به ابهامات این گروه دامن بزند هرچند وضعیت مثبت احتمالی بازار می تواند این گروه را نیز با خود همراه کند. در بازارهای جهانی ، متغیرهای بنیادی می تواند پشتیبانی از روند رو به رشد شاخص دلار را تضعیف کند. تضعیف متغیرهای بازار کار در کنار اصرار ترامپ به توقف رویه افزایش نرخ بهره می تواند به رشد بازارهای کالایی بیانجامد.

از لحاظ نموداری هم موج صعودی اخیر می تواند با شتابی کمتر از موج نزولی اخیر رشد کند و در این میان انگیزه های رشد قیمت های جهانی مهمترین انگیزه بازگشت بازار خواهد بود.

منبع:بورس پرس