پروژه گل‌گهر سیرجان دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار سیرجان با بیان اینکه در ایام دهه فجر امسال افتتاح ۷۰ پروژه در شهر سیرجان را داریم گفت: بهره‌برداری از شش پروژه گل‌گهر با اعتبار ۳ هزار و ۸۹۰ میلیارد تومان از دیگر افتتاحات این ایام در سیرجان است.

پروژه گل‌گهر سیرجان دهه فجر امسال به بهره‌برداری می‌رسد

منصور مکی‌آبادی، فرماندار سیرجان با اشاره به مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در شهرستان سیرجان در چهار دهه گذشته اظهار داشت: شهرستان سیرجان در کریدور شمال، جنوب و شرق و غرب کشور قرار گرفته و موقعیت خاص و منحصر به فردی دارد. وی با بیان اینکه شهرستان سیرجان پیشرفت‌های قابل توجه و چشمگیری در سال‌های پس از انقلاب داشته که با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست یادآور شد: قبل از انقلاب سیرجان یک شهر و یک بخش مرکزی تشکیل شده بود در حالی که پس از انقلاب هفت شهر جدید در سیرجان تاسیس شده است که برخی از این شهرستان‌ها بالای بیشت هزار نفر جمعیت دارند.

فرماندار سیرجان با بیان اینکه در حوزه راه‌ها در این شهرستان اقدامات زیادی انجام شده است گفت: کلیه راه‌های ورودی این شهرستان به سمت بندعباس، تهران، شیراز و غیره همه جاده‌های اصلی ما دو بانده شده است در حالی‌ که قبل از انقلاب جاده دو بانده و بزرگراه در سیرجان وجود نداشت. وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی بزرگراه سیرجان - بندعباس آغاز شده و در حال حاضر 10 کیلومتر از این بزرگراه پیشرفت فیزیکی داشته است بیان کرد: امروز 80 درصد روستاهای ما دارای راه دسترسی آسفالته هستند در حالی که قبل از انقلاب دهستان‌های ما تنها یک راه شوسه و یا خاکی داشتند.

مکی‌آبادی با یادآوری اینکه قبل از انقلاب حتی خود شهر سیرجان آب شرب سالم نداشت و آب این شهر از طریق چاه‌ها تامین می‌شد و غیربهداشتی بود افزود: به برکت نظام جمهوری اسلامی سد بزرگ تنگوئیه با ظرفیت 30 میلیون متر مکعب آب را در این شهرستان داریم که آب شرب سیرجان از این محل تامین می‌شود و همه روستاهای بالای بیست خانوار این شهرستان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند. وی با بیان اینکه در حوزه برق تمامی روستاهای بالای بیست خانوار از نعمت برق برخوردار هستند عنوان کرد: امروز 90 درصد روستاهای ما گازرسانی شده است، صد درصد روستاهای ما تلفن ثابت دارند و 80 درصد شهرستان سیرجان زیر پوشش تلفن همراه است.

فرماندار سیرجان با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه درمان گفت: قبل از انقلاب تنها یک بیمارستان 56 تخته‌خوابه در شهر سیرجان داشتیم که توسط پزشکان هندی و بنگلادشی اداره می‌شد اما امروز 580 تخت بیمارستانی افزایش پیدا کرده و 120 تخت بیمارستانی هم در حال احداث است. وی با بیان اینکه در ایام دهه فجر امسال 70 پروژه در شهر سیرجان با اعتبار 77 میلیارد را داریم گفت: بهره‌برداری از شش پروژه گل‌گهر با اعتبار 3 هزار و 890 میلیارد تومان از دیگر افتتاحات این ایام در سیرجان است. مکی‌آبادی افزود: خط گندله2 شرکت فولاد ایرانیان با اعتباری بالغ بر 6 هزار میلیارد، خط تولید کنستانتره 8 و 7 با تولید 4 میلیون تن در سال و خط تولید کنستانتره فولاد ایرانیان با تولید 2 میلیون تن در سال از جمله این طرح‌هاست.

منبع:ماین نیوز

دیدگاه ها