وضعیت بازار سرمایه و بورس خراسان رضوی

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: بازار سرمایه و بورس خراسان‌رضوی تحت‌الشعاع عملکرد بانک‌هاست.

وضعیت بازار سرمایه و بورس خراسان رضوی

علی رسولیان ظهر امروز در نشست خبری و همایش سومین نمایشگاه بورس، بانک، بیمه و رفتارهای اقتصادی با حضور جمعی از مدیران استان و کارشناسان اقتصادی و بورس در محل سالن همایش نمایشگاه بین‌المللی مشهد اظهار داشت: این قبیل همایش‌ها و کارگاه‌ها، نقش موثری بر سرمایه‌گذاری دارد.

مدیرکل اقتصادی خراسان رضوی بیان کرد: در جهان امروز، سرمایه‌گذاری ابزار اصلی توسعه، ایجاد اشتغال و رفاه مردم است و در اقتصادی که بتوانیم سرمایه را درست وارد کنیم حتما می‌توانیم سبب اشتغال، توسعه و رفاه شویم.

رسولیان ادامه داد: برای سرمایه‌گذاری ابزارهایی نیاز است که به اعتقاد من این ابزارها در خراسان وجود دارد، ما هم سرمایه مورد نیاز را در استان داریم یعنی هم منابع خرد در اختیار مردم است و هم منابع کلان بانک‌های استان که امروز بیش از 76 هزار میلیارد تومان پول در بانک‌ها داریم که نیازمند هدایت درست است.

وی افزود: دو ظرفیت جدی دیگر برای سرمایه‌گذاری وجود دارد و آن دو بورس و بیمه هستند که متاسفانه با آنها فاصله داریم و این ناشی از بانک محور بودن ما است، باید به سمت بازار سرمایه و بورس حرکت کنیم که الزام جدی است که باید اتفاق بیفتد.

مدیرکل اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: فقط دولت نباید در این ظرفیت مشارکت کند و بخش خصوصی نیز باید وارد شود و مشارکت کند و زمینه نیز فراهم است. ضعف‌هایی هم نیز وجود دارد که می‌توان به بوروکراسی‌های پیچیده اشاره کرد اما ما به عنوان نماینده دولت وظیفه داریم مسیرها را هموارتر کنیم در قالب ستادهای سرمایه گذاری و تدبیر و سایر ستادها تا از سمت بانک محور بودن به سمت بازار سرمایه و بورس حرکت کنیم.

منبع:تسنیم

دیدگاه ها