مشکلات کارگران نباید امنیتی شود

مشکلات کارگران نباید امنیتی شود

محمد شریعتمداری (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در ارتباط با بازداشت بیش از بیست نفر از کارگران گروه ملی فولاد ایران گفت: از لحظه‌ای که از بازداشت کارگران فولاد اهواز باخبر شدم، با همه نهادهای مرتبط تماس گرفتم و پیگیر موضوع شدم. وقتی از طریق رسانه‌ها متوجه شدم که کارگران را بازداشت کرده‌اند با همه نهادها ازجمله بانک ملی (مدیریت مجتمع) و استاندار خوزستان تماس گرفتم.

وی با بیان اینکه امروز قرار است با غلامرضا شریعت (استاندار خوزستان) در رابطه با بازداشت کارگران اهواز در تهران دیدار داشته باشم، گفت: مطمئن باشید پیگیر آزادی کارگران بازداشتی هستم.

شریعتمداری افزود: مشخص است وقتی کارگاهی به مشکل تولیدی برمی‌خورد، حقوق کارگران عقب می‌افتد و کارگر که هیچ راهی برای تامین معاش ندارد، به اعتراض روی می‌آورد؛ بعضی اوقات کارگری که چند ماه حقوق نگرفته، چاره‌ای به جز اعتراض ندارد؛ لذا موضوع اعتراضات صنفی کارگران باید در حیطه اجتماعی و اقتصادی بررسی و حل شود ولی متاسفانه مساله را امنیتی می‌کنند و با برخورد امنیتی به جای اقتصادی، می‌خواهند موضوع را حل کنند.

وزیر کار تاکید کرد: برای حل مشکلات کارگران باید عوامل مشکل‌ساز مرتفع شود و نیازی به برخورد امنیتی نیست. شریعتمداری اضافه کرد: وزارت کار با جدیت موضوع بازداشت کارگران فولاد را دنبال می‌کند و امیدواریم امروز همه کارگران بازداشتی آزاد شوند.

منبع:ایلنا