فرصت ارز آوری صادرات فولاد را از دست ندهیم/قطعی برق چالش بزرگ صنعت

فرصت ارز آوری صادرات فولاد را از دست ندهیم/قطعی برق چالش بزرگ صنعت

«امیرحسین نادری» در نشست استراتژیک با عنوان " چشم انداز فولاد ایران - فرصت ها و چالش ها " در اندیشکده سیاستگذاری و مطالعات صنعت و معدن افزود: تحریم ها یکی از مهم ترین چالش های صنعت فولاد است، زیرا دشمن با اعمال تحریم ها به دنبال حذف ایران از تجارت جهانی است.

ایران از نظر ژئوپلتیکی از جایگاه مهمی در منطقه برخوردار است
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات ایران یادآورشد: ایران از نظر ژئوپلتیکی از جایگاه مهمی در منطقه برخوردار است ولی آنها با اعمال تحریم ها و حذف ایران از مبادلات بین المللی برای جلوگیری از توسعه ایران، خواب هایی دیده اند.

نادری اظهارداشت: قرار است که خط لوله گاز از ترکمنستان به افغانستان، پاکستان و در نهایت به هند برسد و با رسیدن گاز به هند این کشور که ۳۰ میلیارد تن سنگ آهن دارد و به دریا نیز دسترسی دارد در حوزه صنعت فولاد می تواند تحولات بزرگی را به وجود آورد.

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات ایران بیان کرد: انتقال گاز قطر به بحرین و عمان با توجه به سرمایه گذاری عمان در حوزه بندری این کشور می تواند در حمل و نقل آهن اسفنجی و گندله با کشتی های بزرگ ۴۰۰  تا ۵۰۰ هزار تنی این محصولات را به مراکز فولادسازی به سهولت حمل  کند.

نادری تصریح کرد: با وجود تحریم ها ما نباید از توسعه صنعت فولاد کشور دست برداریم و اگر تلاش نکنیم با حذف ایران از تجارت بین المللی قیمت تمام شده و هزینه های صنعت فولاد کشور افزایش زیادی خواهد داشت.

قطعی برق به یکی از مشکلات صنعت فولاد تبدیل شده است

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری معادن و فلزات ایران تاکید کرد: در حالی که کشور بیش از ۸۰ هزار مگاوات برق تولید می کند قطعی آن به یکی از مشکلات صنعت فولاد تبدیل شده در حالی که ما نباید فرصت های صادراتی خود را از دست بدهیم.

رئیس اندیشکده سیاستگذاری و مطالعات صنعت و معدن ایران در این نشست گفت: صنعت فولاد ایران نیازمند یک نقشه راه جامع، راهبردی، کاربردی و عملیاتی است که باید همه فعالان صنعت فولاد، در این زنجیره نقش آفرینی کنند.

«احسان نمازی زاده» بیان کرد: تاکنون ثابت شده است که شرکت های فولادی دولتی از مدیریت ناکارآمد رنج می برند و برای تداوم توسعه صنعت فولاد کشور باید به جانشین پروری در این صنعت توجه جدی شود.

صنعت فولاد در رشد اقتصادی و افزایش تولید ناخالص داخلی کشور نقش مهمی دارد


 رئیس اندیشکده سیاستگذاری و مطالعات صنعت و معدن ایران اظهارداشت: صنعت فولاد در رشد اقتصادی و افزایش تولید ناخالص داخلی کشور نقش مهمی دارد و برای توسعه این صنعت به آموزش، جانشین پروری و موزش آدیپلماسی فولاد بیش از پیش باید توجه شود./بازار