شکوفائی تولید در مجتمع فولاد صنعت بناب در سال رونق تولید

واحد های ذوب و ریخته گری 150 ( ذوب شاهین ) با کوره قوس و 520 ( ذوب شهریار ) با کوره های القائی با تولید 31010 تن شمش فولادی در مرداد ماه توانستند به رکورد جدید تولید از زمان راه اندازی این مجموعه فولادی دست یابند .

شکوفائی تولید در مجتمع فولاد صنعت بناب در سال رونق تولید

با مدیریت دقیق و برنامه ریزی شده در سال رونق تولید و تحقق آن ، تولید ماهیانه واحد های ذوب و ریخته گری مجتمع فولاد صنعت بناب از مرز 30 هزار تن در مرداد ماه گذشت.

واحد های ذوب و ریخته گری 150 ( ذوب شاهین ) با کوره قوس و 520 ( ذوب شهریار ) با کوره های القائی با تولید 31010 تن شمش فولادی در مرداد ماه توانستند به رکورد جدید تولید از زمان راه اندازی این مجموعه فولادی دست یابند.

ذوب و ریخته گری 150 ( ذوب شاهین ) دارای کوره قوس 50 تنی بوده که با برنامه ریزی انجام شده با احداث کوره جدید، در این واحد ظرفیت تولید شمش دو برابر خواهد شد.

همچنین با بهره برداری از ست کوره پنجم ذوب شهریار در چند روز آینده شاهد افزایش تولید در ذوب القائی 520 شهریار نیز خواهیم بود.

مجتمع فولاد صنعت بناب با داشتن دو واحد ذوب و ریخته گری و 7 خط نورد در حال حاضر توان تولید بیش از دو میلیون تولید در سال را داراست که بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و ایجاد طر ح های توسعه ای دستیابی به این میزان از تولید در سال 1400 میسر خواهد شد.

تولید انواع مقاطع فولادی اعم از شمش فولادی، میلگرد در گرید های مختلف، تیرآهن، نبشی و ناودانی با کیفیت مناسب و با دارا بودن استاندارد های جهانی باعث شده است که محصولات این مجتمع با برند تجاری شاهین بناب جایگاه ویژه ای را در بازارهای داخلی و خارجی کسب کند.

ایلنا

دیدگاه ها