بهترین زمان برای خرید آهن الات چه زمانی است؟

بررسی های صورت گرفته از روند بازار آهن و فولاد نشان دهنده ثبات و آرامش در این بازار می باشد.از ابتدای هفته گذشته شاهد ثبات در قیمت های اعلامی از سوی تولیدکنندگان مقاطع فولادی بودیم، البته یک یا دو روز از هفته گذشته به علت برخی از عوامل، در بازار شاهد افزایشی شدن تعدادی از قیمت ها بودیم.

بهترین زمان برای خرید آهن الات چه زمانی است؟

 بررسی های صورت گرفته از روند بازار آهن و فولاد نشان دهنده ثبات و آرامش در این بازار می باشد. از ابتدای هفته گذشته شاهد ثبات در قیمت های اعلامی از سوی تولیدکنندگان مقاطع فولادی بودیم، البته یک یا دو روز از هفته گذشته به علت برخی از عوامل، در بازار شاهد افزایشی شدن تعدادی از قیمت ها بودیم. روز گذشته نیز بازار آهن از آرامش نسبی برخوردار بود. قیمت دلار نیز به واسطه مبهم بودن مذاکرات هسته ای، روند ثابتی داشت و از سوی دیگر نیز خریداران انتظار دارند قیمت ارز و همچنین محصولات فولادی کاهش یابد.

وضعیت حال حاضر بازار آهن یعنی تدوام ثبات و رکود موجب شده است تا با وجود اینکه کاهش نسبی در بازار به چشم می خورد اما تقاضای جدی در بازار دیده نمی شود از این رو برخی از مبادی فروش در جهت جذب مشتری تخفیف هایی را ارائه دادند. با این تفاسیر بررسی های صورت گرفته از قیمت های اعلامی تولیدکنندگان حوزه های مختلف نشان می دهد که روز گذشته عمده تولیدکنندگان میلگرد آجدار تغییری در قیمت های اعلامی خود ایجاد نکردند. در این بین اما تعدادی از تولیدکنندگان قیمت های خود را ۲۰ الی ۱۰۰ تومان کاهش دادند. با توجه به قیمت های اعلامی بیشترین نرخ میلگرد مربوط به میلگرد راد همدان و کمترین نرخ اعلامی میلگرد نیز مربوط به میلگرد فولاد خراسان بود.

برخلاف تولیدکنندگان میلگرد، در حوزه نبشی و ناودانی تولیدکنندگان قیمت های اعلامی خود را ۵۰ الی ۱۰۰ تومان افزایش دادند اما در این بین برخی هم در قیمت های خود تغییری ایجاد نکردند. در بازار سپری نیز همچون نبشی و ناودانی قیمت ها افزایش یافت و افزایش ۱۵۰ تومان دیده می شد.

تولیدکنندگان تیرآهن نیز همچون سایر حوزه ها ترجیح دادند قیمت های خود را بدون تغییر اعلام کنند به این صورت که در تیرآهن کیلویی و شاخه ای قیمت ها ثابت اعلام شد اما در برخی از سایزها در تیرآهن کیلویی افزایش ۵۰ تومان و تیرآهن شاخه ای افزایش ۱۰ هزار تومان دیده می شد. قیمت تیرآهن ماهان نیز بدون تغییر اعلام شد.

تولیدکنندگان حوزه لوله و پروفیل باوجود ثبات نسبی بازار، برخی از قیمت های اعلامی خود را بین ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومان کاهش دادند. مشاهدات حاکی از آن است که قیمت های لوله داربستی کارخانه های مختلف نیز همچون پروفیل ۱۰۰ الی ۳۰۰ تومان کاهش داشت اما در حوزه لوله درزدار شامل لوله درزدار توکار و لوله درزدار روکار کارخانه سپاهان قیمت های اعلامی با ثبات همراه بود. بدین ترتیب باوجود تحولات سیاسی داخلی و خارجی که در خبرهای قبلی به آنها اشاره شده، بازار آهن همچنان در آرامش نسبی مسیر خود را ادامه می دهد تا بعد از تعیین تکلیف برخی از عوامل تاثیرگذار بر بازار، تغییرات بازار نیز نمایان شود./آهن پرایس

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید