برنامه جدید مدیرعامل بورس تهران در حوزه نظارت

مدیرعامل بورس تهران از محول کردن بخشی از نظارت به تالارهای منطقه ای خبر داد و مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران نیز اهداف این کارگزاری در دوره جدید را اعلام کرد .

برنامه جدید مدیرعامل بورس تهران در حوزه نظارت

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، اولین دفتر نمایندگی کارگزاری بورس بیمه ایران پس از تهران در جزیره کیش با حضور مدیرعامل شرکت بورس تهران، معاون ناشران بورسی،مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران و جمعی از خبرنگاران افتتاح شد.

علی صحرایی در این مراسم گفت: تالارهای منطقه ای در گذشته متعلق به سازمان کارگزارن و در حال حاضر متعلق به شرکت بورس تهران هستند و همه خدمات بازار سرمایه را ارائه می دهند. نقشی که این تالارها در فرهنگ سازی دارند مورد توجه است چراکه بر اساس سطح نیازمندی مراجعین، برنامه های منظم آموزشی با حضور اساتید دانشگاهی داشته و روند آن اعلام می شود.

وی از برنامه بورس تهران برای محول کردن بخشی از نظارت به تالارهای منطقه ای در حوزه بازار سرمایه خبر داد و افزود: بنگاه های حاضر در مناطق بحث آموزش ناشران ،معرفی امتیازات بازار سرمایه و حضور شرکت ها را بر عهده دارند که همکاران مناطق با تدابیر اندیشیده شده آنها را اعلام می کنند اما نقش اصلی اطمینان بخشی به مردم است تا در هنگام مراجعه اولیه، مکانی فیزیکی برای پاسخگویی وجود داشته باشد تا سبب ایجاد اطمینان و ابزاری برای توسعه بازار شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه باید ارائه محصولات بازار سرمایه در هر اقلیم جغرافیایی مورد بررسی قرار گیرد،گفت: آمار 23 درصدی معاملات بورس از طریق تالار منطقه ای کیش نشان از آشنایی مردم جزیره با فرهنگ سرمایه گذاری و سهامداری دارد، برهمین اساس در نظر داریم برای فرهنگ سازی برای افرادی که آگاهی و وقت کافی در این مورد ندارند و همچنین به منظور هدایت سرمایه مردم بصورت غیرمستقیم، ETFهای متعدد بر اساس اقلیم جغرافیایی داشته باشیم.

صحرائی با اشاره به اینکه در سال 87 اجرای فاز دوم سامانه الکترونیکی ناشران(کدال) و پوشش کلیه شرکت های بورسی انجام شد، گفت: گسترش تالارهای منطقه ای هم همزمان با ورود این سامانه جدید، ابزاری بود که ارتباط پلتفرم را برای افزایش دسترسی مردم به بازار سرمایه ایجاد کرد.بخش عمده کمک درگاه ها در توسعه بازار سرمایه به واسطه ایستگاه ها در تالارهای منطقه ای انجام شده است. این تالارها با وجود اینکه تحت مدیریت بورس تهران هستند اما وظیفه پاسخگویی و ارائه تمامی خدمات بازار سرمایه را دارند.امید می رود این اقدام نمادین برای سایر کارگزاری ها به خصوص کارگزاری های بانکی سرلوحه باشد تا علاوه بر افزایش رونق و جذب مشتریان ارتباط با عموم را افزایش دهند.

توسعه جغرافیایی در دستور کار

مهدی رباطی مدیرعامل کارگزاری بورس بیمه ایران نیز با اشاره به هدف این کارگزاری در دوره جدید گفت: باتوجه به سهم 23 درصدی کیش در حجم معاملات بورس،توسعه جغرافیایی در سطح 32 استان در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: توسعه دفاتر این کارگزاری پس از تهران از کیش شروع و با مساعدت شرکت و سازمان بورس در تمام شهرها توسعه می یابد تا ضریب نفوذ سهامداری در سطح کشور افزایش یافته و با رونق گرفتن فضای کسب و کار شاهد رشد و بالندگی تالارهای منطقه ای نیز باشیم.

منبع:بورس پرس

×