بررسی تکنیکال ورق گرم فولاد

روند کلی قیمت هر تن ورق گرم فولاد در بازار آمریکا، نزولی برآورد می‌شود. در چهار هفته گذشته قیمت ورق گرم فولاد با حدود ۶ درصد کاهش از محدوده ۵۱۱ دلار به محدوده ۴۸۱ دلار رسید. در چند هفته آتی قیمت ورق گرم فولاد اهداف قیمتی پایین‌تری مثل محدوده ۴۳۰ دلار را دنبال می‌کند که دو محدوده ممکن است مانع رسیدن به این هدف قیمتی شوند.

بررسی تکنیکال ورق گرم فولاد

محدوده ۴۶۷ و ۴۵۲ دلار را می‌توان به‌عنوان اعداد مهم حمایتی قیمتی در چند هفته آینده در نظر داشت. در صورتی که قیمت ورق گرم فولاد به هر دلیلی از جمله واکنش به محدوده‌های حمایتی یا عکس العمل قیمت به حضور در منطقه‌ای که بعد از چند روز کاهش تقریبا متوالی، قیمت به آن می‌رسد تغییر مسیر داد و افزایش قیمت را در پیش گرفت، علاوه بر محدوده‌های مقاومتی ۴۹۰، ۵۰۶ و ۵۱۸ دلار، محدوده خط روند نزولی کوتاه‌مدت و محدوده خط روند نزولی میان‌مدت نیز می‌توانند مانع افزایش بیشتر قیمت‌ها شوند.

روند کوتاه‌مدت – نزولی

در صورت کاهش قیمت ورق گرم فولاد در کوتاه‌مدت، مهمترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۶۷دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین نشانه نزولی است و ترس‌ها را نسبت به ادامه روند نزولی بیشتر می‌کند. محدوده ۴۶۷ دلار برای تحلیلگران محافظه‌کار حائز اهمیت است و خریداران ریسک‌گریز به این نقطه چشم دوخته‌اند.

روند میان‌مدت – نزولی

در صورت ادامه روند نزولی قیمت ورق گرم فولاد در میان‌مدت، مهمترین منطقه‌ای که می‌تواند مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شود، محدوده ۴۵۲ دلار است. شکسته شدن این محدوده به سمت پایین، امید‌ها را برای افزایش قیمت ناامید می‌کند و احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها را بسیار افزایش می‌دهد. قیمت، برای عبور از محدوده ۴۵۲ دلار به سمت پایین با مشکلاتی فراوانی مواجه خواهد شد.

روند بلند‌مدت - نزولی

روند نزولی حرکت قیمت ورق فولاد گرم همچنان ادامه دارد و بدون شک در صورت افزایش قیمت‌ها، محدوده خط روند نزولی بلند‌مدت می‌تواند مقاومت قدرتمندی در مقابل بالا رفتن قیمت‌ها باشد ولی شکسته شدن این محدوده به سمت بالا حکایت از احتمال تشکیل روند صعودی در بلند‌مدت دارد.

دنیای اقتصاد

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید