ایران در رتبه دهم تولید فولاد دنیا

جعفر سرقینی گفت: ایران در رتبه دهم تولید فولاد در دنیا است.معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تولید سالانه ۸۸ میلیون تن سیمان در کشور گفت: ایران به عنوان صادرکننده عمده سیمان در جهان دست ‌یافته است.

ایران در رتبه دهم تولید فولاد دنیا

جعفر سرقینی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: در حال حاضر ظرفیت تولید فولاد در کشور به ۳۴ میلیون تن رسیده ولی تولید فولاد در شرایط فعلی ۲۵ میلیون تن در سال است. وی از صادرات نیمی از تولیدات فولاد کشور خبر داد و افزود: یقین داریم ظرفیت تولید فولاد در ایران تا افق ۱۴۰۴ به ۵۵ میلیون تن در سال افزایش می‌یابد.

این در حالی است که ایران در زمینه تولید فولاد جایگاه ۱۰ جهان را دارد. معاون امور معادن وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه افزایش ۱۱ برابری تولید سیمان در کشور از دیگر دستاوردها است، گفت: در اوایل پیروزی انقلاب سیمان تولیدی در کشور ۸ میلیون تن بود، اما اکنون به ۸۸ میلیون تن رسیده است. سرقینی تاکید کرد: صادرات سالانه سیمان کشور به ۱۵ میلیون تن رسیده است؛ به‌طوری‌که در طول چهل سال گذشته خودکفایی در تولید سیمان و فولاد هم نیازهای کشور را برطرف کرده و به خودکفایی رسانده است و از طرفی دیگر توانستیم جایگاه مطلوبی در حوزه تولید صنایع معدنی کسب کنیم. وی همچنین از صادرات حدود ۱۲۰ هزار تن تولیدات صنایع معدنی‌مس کشور خبر داد و گفت: در طول سال‌جاری ۲۴۰ هزار تن‌مس در کشور تولید کرده‌ایم که حدود ۵۰ درصد تولیدات مس کفاف نیازهای کشور را می‌دهد.

منبع:دنیای اقتصاد

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید