شرکت هیوندای استیل

<p>شرکت هیوندای استیل (Hyundai Steel) یک شرکت فولاد کره‌ای است، که در سال ۱۹۵۳ توسط چانگ جو-یانگ (مؤسس گروه هیوندایی) راه‌اندازی شد. شرکت هیوندای استیل در حال حاضر دارای ۴ کارخانه فولادسازی است.</p>

شرکت هیوندای استیل

تاریخچه شرکت هیوندای استیل

شرکت هیوندای استیل به انگلیسی(Hyundai Steel) یک شرکت فولاد کره‌ای است، که در سال ۱۹۵۳ توسط چانگ جو-یانگ (مؤسس گروه هیوندایی) راه‌اندازی شد. شرکت هیوندای استیل در حال حاضر دارای ۴ کارخانه فولادسازی است، هیوندای فولاد دومین تولیدکننده فولاد EAF در جهان است، هیوندای فولاد در سال ۲۰۰۴، تأسیسات انحصاری فولاد هانبو (Hanbo) و فولاد دانجین (Dangjin) را خریداری نمود.

شرکت هیوندای موتورز از زیرمجموعه‌های این گروه صنعتی می باشد، هم‌اکنون شرکت هیوندای استیل از قدیمی‌ترین شرکت فولادی در کره جنوبی به شمار می‌آید.

هیوندای

در سال ۲۰۱۶ این شرکت موفق شد به رکورد ۷۰۶ میلیون دلار درآمد خالص دست پیدا کند. بعد از گذشت 66 سال از زمان تاسیس،هیوندای فولاد در حال حاضر دارای شش کارخانه در ولسوالی های اینچئون، دنژین، پوهانگ، سانچئون، اولسان در کره جنوبی و در استان چانگدو چین است که همگی عضوی از مجموعه‌های این شرکت به‌حساب می‌آیند.

دستاورد ها

هیوندای فولاد دومین تولیدکننده فولاد EAF در جهان می باشد و ازآن برای تولید فولاد خام استفاده میکند. همچنین این شرکت تولیدکننده محصولات متنوعی ازجمله ، فولاد نورد سرد و ورق نورد سرد ضدزنگ می باشد

شرکت‌ هیوندای فولاد، شامل شرکت‌های فولادی مانند هیوندای اسپشیال (Hyundai Special Steel) و شرکت بی ان جی فولاد که قبلاً بانام سامی استیل شناخته می‌شد، می باشد.

هیوندای استیل

شرکت هیوندای استیل از قدیمی‌ترین شرکت‌های تولیدی فولاد در کره محسوب می شود و همچنین گروه موتور هیوندای عضوی از گروه این شرکت به‌حساب می‌آید،

هیوندای فولاد در سال ۲۰۰۴، تأسیسات انحصاری فولاد هانبو (Hanbo) و فولاد دانجین (Dangjin) را خریداری نمود. آن‌ها یک شرکت فولاد را خریداری نمودند و تجهیزات کوره بلند و نورد سرد خود را بازسازی کرده‌اند. هیوندای سبز دارای کوره انفجار دانجین (Dangjin) با ۴،۰۰۰ m ^ 2 یکی از اولین‌ها در کره است.

در حال حاضر HSC با بهره‌گیری از سه کوره انفجاری با ظرفیت سالیانه ۴ میلیون و مجموع ۱۲ میلیون فضای سبز، در مجتمع‌های فولادی کوره (Dangjin) کار می‌کند. ظرفیت کل سالانه شرکت به ۲۴ میلیون تن در سال می‌رسد که شامل دو کارخانه صنعتی EAF از اینچئون (Incheon) و پوهانگ (Pohang ex-Gangwon) است. اینچئون سازنده محصولات بزرگ، به میزان ۲ میلیون میله (H-beam) است که از این لحاظ بزرگ‌ترین در جهان است.

شرکت فولاد هیوندای

کارخانه پوهانگ (EAF، POHANG EAF) نیز تولیدکننده فولاد ضدزنگ نورد است، این شرکت با تولید سالانه ۱.۲ میلیون نورد سرد و ۱ میلیون تن فولاد ۲۴ اینچ به‌صورت لوله بزرگ‌ترین کارخانه لوله تک در کره جنوبی است.

تاریخچه هیوندای

هیوندای هایسکو (Hyundai Hysco) به‌عنوان شرکت فرعی و هیوندای _ کیا اتوماتیک (Kia Automotive Group) معرفی‌شده است که این شرکت تنها سازنده خودرو با یک کارخانه فولاد می باشد که می تواند ورق‌های فولادی برای تولید خودرو برای خود تامین کند یا به‌عبارتی‌دیگر، این شرکت تولیدکننده خودروها از صفرتا صد است و ورقه‌های فولادی موردنیاز تولید خودرو نیز در همین شرکت تولید می گردد.

منبع: گروه تامین منبع فولاد 24

×