چت

تحلیل بازار فولاد 13 تیر 1403

به گزارش فولاد 24؛ امروز چهار شنبه 13 تیر 1403؛ به تحلیل و تغییرات قیمت ارز و طلا و قیمت مقاطع فولادی مانند: میلگرد، تیرآهن، ورق سیاه در بازار ایران می پردازیم.

تحلیل بازار فولاد 13 تیر 1403

نوسانات ارز و طلا در بازار

امروز دلار در بازار آزاد با قیمت حدود ۶۰ هزار و ۸۰۰ تومان مبادله می‌شود. یورو نیز به قیمت تقریبی ۶۵ هزار و ۴۲۰ تومان عرضه می‌شود. نرخ دلار در صرافی ملی ۴۱ هزار و ۳۹۵ تومان اعلام شد.

در بازار سکه و طلا، قیمت سکه امامی با کاهش ۳۲۰ هزار تومانی به ۴۲ میلیون و ۲۸۳ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۰ هزار تومان افزایش یافت و به ۳ میلیون و ۴۸۸ هزار تومان رسید. همچنین هر اونس طلا در بازار جهانی به قیمت ۲ هزار و ۳۴۵ دلار معامله شد.

 معامله ۲۲ درصد محصولات فولادی در بورس کالا

از ۲۹۹ هزار و ۹۸۰ تن محصول فولادی عرضه شده در تالار صنعتی و حراج باز بورس کالا، ۶۶ هزار و ۴۸۱ تن، معادل ۲۲ درصد، به فروش رسید.

همچنین، از ۲۲۳ هزار و ۵۸۲ تن میلگرد عرضه شده، ۴۶ هزار و ۴۰۲ تن، یعنی ۲۱ درصد، معامله شد. قیمت میانگین موزون برای میلگرد ۲۵۴ هزار و ۳۸۹ ریال ثبت گردید.

روند بازار آهن: توقف شتاب افزایش قیمت‌ها

🔹 بازار آهن امروز با ثبات بود و نوسانات افزایشی که طی هفته جاری آغاز شده بود، همزمان با کاهش نرخ ارز متوقف شد. در صفحه قیمت محصولات می‌توانید نوسانات روزانه قیمت آهن آلات را مشاهده کنید.

🔹 کاهش قیمت‌ها:

میلگرد آجدار ارگ تبریز: ۴۰۰ تومان کاهش
تیرآهن ذوب آهن: ۷۰۰ تومان کاهش
ورق رنگی فولاد مبارکه: ۳۰۰ تومان کاهش

🔹 افزایش قیمت‌ها:

ناودانی نصر آذربایجان: ۵۰۰ تومان افزایش
میلگرد آجدار روهینا جنوب دزفول: ۲۰۰ تومان افزایش
نبشی ناب تبریز: ۱۰۰ تومان افزایش
تیرآهن ظفر بناب: ۵۰ تومان افزایش

دیدگاه ها
×