کرونا مانع افزایش بیشتر قیمت سنگ آهن شد.

کرونا مانع افزایش بیشتر قیمت سنگ آهن شد.

 

معاملات آتی بورس کالای دالیان (DCE) برای تحویل در ماه سپتامبر در جلسه معاملاتی صبح امروز جمعه 6 August با افت اندک 0.55 درصدی یا 5 یوانی (77 سنتی) روزانه به 901.50 یوان در هر تن (139.08 دلار) رسید. 

معاملات آتی میلگرد نیز در جلسه معاملاتی صبح امروز با اندکی افت روبرو شد و با کاهش 0.11 درصدی معادل 6 یوانی (93 سنتی) به 5425 یوان در هر تن (836.87 دلار) رسید. 

تمایلات بازار به دلیل کاهش شدید تولید و نگرانی های بازار در مورد تقاضای پایین فولاد ناشی از فعالیت های کند ساختمانی و تاثیرات شیوع کرونای جدید در چین، ضعیف باقی مانده است. 

بنابراین نرخ بهره گیری از ظرفیت کوره های بلند برای سومین هفته متوالی به 85.73 درصد کاهش یافت و با افت هفتگی 1.11 درصدی و افت سالانه 9.03 درصدی در دوره 30 جولای تا 5 آگوست رسید. 

مصرف پایین فولاد همچنین باعث افزایش موجودی در کارخانه های فولاد چین شده و Mysteel پس از بررسی 184 کارخانه، موجودی فولاد را در 5 آگوست با رشد هفتگی 6.2 درصدی 6.5 میلیون تن گزارش داد. 

شنیده می شود که در میان کاهش شدید تولید، کارخانه ها بر اساس نیاز خرید می کنند در حالی که تمایل خرید سنگ آهن با عیار بالاتر کاهش یافته زیرا اکثر کارخانه ها از روش های صرفه جویی در هزینه ها استفاده می کنند. 

بنابراین، انتظار می رود پرمیوم سنگ آهن لامپ بیشتر کاهش یابد به ویژه برای محموله های اصلی لامپ استرالیایی، زیرا کارخانه ها برای صرفه جویی در هزینه ها یا کاهش استفاده از لامپ در مخلوط کوره بلند، به دنبال محموله های لامپ غیر اصلی هستند. 

تقاضای فولاد نیز تحت تأثیر شیوع موج جدید کرونا در چین قرار گرفته که لجستیک کامودیتی ها را مختل کرده زیرا کنترل های حمل و نقلی شدیدی در استان های Jiangsu و Henan و Hubei برای مقابله با پاندمی اعمال شده است.(kjtehrani)