کارشکنی آمریکا در صادرات فولاد ایران

آمریکا با مقامات مصری در این خصوص تماس‌هایی برقرار کرده است. چرا که کشتی‌های ایران از طریق کانال سوئز به لاذقیه می‌روند. آمریکایی‌ها از مقامات مصری خواسته‌اند که برای جلوگیری از قاچاق آهن ایرانی اقداماتی انجام دهند. چون ایران پول این صادرات را به طور نقدی و با ارز‌های خارجی دریافت می‌کند.

کارشکنی آمریکا در صادرات فولاد ایران

همزمان با افزایش صادرات آهن و فولاد ایران به لبنان از طریق سوریه، برخی منابع از تحرکات آمریکا برای متوقف کردن این صادرات خبر می‌دهند. شرکت‌های لبنانی واردکننده آهن و فولاد می‌گویند این دو فلز در حجم گسترده از ایران به لبنان قاچاق می‌شود. یک منبع آگاه مدعی شده کشتی‌های ایرانی محموله‌های آهنی خود را در بندر لاذقیه سوریه تخلیه می‌کنند و این محموله‌ها سپس با کامیون به بیروت منتقل می‌شود که در آنجا با قیمت ارزان -کمتر از ۱۵۰ دلار برای هر تن - فروخته می‌شود.

این منبع به روزنامه الشرق الاوسط گفته آمریکا صادرات آهن و فولاد از ایران به لبنان را دنبال می‌کند و با مقامات مصری در این خصوص تماس‌هایی برقرار کرده است. چرا که کشتی‌های ایران از طریق کانال سوئز به لاذقیه می‌روند. آمریکایی‌ها از مقامات مصری خواسته‌اند که برای جلوگیری از قاچاق آهن ایرانی اقداماتی انجام دهند. چون ایران پول این صادرات را به طور نقدی و با ارز‌های خارجی دریافت می‌کند.

همین روزنامه مدعی شده که شرکت‌های لبنانی واردکننده آهن و فولاد از اشباع بازار این کشور با آهن و فولاد ایرانی گله‌مند شده‌اند. ادعا می‌شود که آهن و فولاد ایرانی بدون بررسی‌های لازم وارد لبنان می‌شود. گفتنی است که آمریکا پس از خروج یکجانبه از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، تحریم‌های گسترده‌ای علیه اعمال کرده است که طیف وسیعی از صادرات ایران را هدف قرار می‌دهد.

منبع:فرارو

دیدگاه ها