نشست تخصصی مدیران بانک تجارت با کاربران فولاد 24

معاون راهبردی بازار و توسعه کسب و کار بانک تجارت گفت: راه اندازی سیستم اوراق گام در جهت توسعه صنایعی که در خواست IC دارند، کمک می کند.

نشست تخصصی مدیران بانک تجارت با کاربران فولاد 24

فولاد24 برگزار کرد:

ارائه راهکارهای مالی بانک تجارت برای کاربران سایت فولاد24 در نشست تخصصی فولاد24 و بانک تجارت

 

گوشه ای از نشست تخصصی فعالان صنعت آهن و فولاد که به همت سایت فولاد 24 و با اسپانسری بانک تجارت در 17 بهمن ماه 98در هتل بین اللملی کوثر اصفهان برگزار شد.

در این نشست تخصصی سخنرانان با موضوعات کاربردی و به روز به ایراد سخن پرداختند .

محبوبه زارعی به فعالان صنعت آهن و فولاد تاکید کرد: شاید شما تصورکنید که این تغییرات ، برای مصرف کنندگان کالاهای دیجیتال و یا صنعت مد و فشن اتفاق افتاده است، ولی با چند جستجوی ساده در گوگل متوجه می شوید در بازار آهن و فولاد هم فعالیت های زیادی صورت گرفته است به طور مثال اگر شما "ورق سیاه " را جستجو کنید متوجه می شوید که بالغ بر 2 میلیارد مطلب ایندکس شده است.

مدیر اجرایی سایت فولاد ۲۴ با بیان این نکته که شاید راه اندازی و نگهداشت یک بستر آنلاین برای فعالان صنعت آهن و فولاد کاری سخت و دشوار باشد، اذعان داشت: این فعالان می توانند با راه اندازی یک وب سایت ساده که بتواند به خوبی آنها را معرفی کند فعالیت تجاری خود را در مارکت پلیس های مانند فولاد 24 انجام دهند.

 نشست تخصصی فعالان صنعت آهن و فولاد با موضوعات خدمات قابل ارائه در بانک تجارت به فعالان صنعت آهن و فولاد و تاثیر تجارت الکترونیک بر بازار آهن و فولاد در هتل کوثر اصفهان برگزار شد.

همچنین حمیدرضا شریفیان در نشست تخصصی مشترک فعالان صنعت آهن و فولاد و بانک تجارت در هتل کوثر اصفهان اظهار کرد: از حدود دوسال قبل بانک مرکزی سیستمی را راه اندازی کرده تحت عنوان سیستم گام که کمک بزرگی به توسعه کلیه صنایعی که درخواست LC دارند یا به صورت اعتباری می خواهند محصولاتشان را بفروشند، می کند.

وی با بیان اینکه از ۱۵ بهمن ماه توسط رییس کل بانک مرکزی از این اوراق رونمایی شد و بانک تجارت هم به عنوان عضوی از این گروه ظرفیت پذیرش این کار را دارد، افزود: برای بانک تجارت حدود ۵ هزار میلیارد در نظر گرفته که در مرحله اول این اوراق در یک ماه ظرفیت عملیاتی در سیستم بانکی را دارند ولی بعد از یک ماه در فرابورس قابلیت عرضه دارند و امکان معامله دارد و در بازار سرمایه خرید و فروش خواهد شد.

معاون راهبردی بازار و توسعه کسب و کار بانک تجارت در خصوص زیر ساخت های لازم در این زمینه اظهار داشت: زیر ساخت اصلی توسط خود بانک مرکزی انجام شده که سامانه ای را تحت عنوان گام راه اندازی کرده و ظرفیت بسیار بزرگی را برای رونق تولید و حرکت به سمت اقتصاد پایدار ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه چهار بانک ملت ، ملی، صادرات و تجارت بانک های ارائه کننده این اوراق هستند،گفت:با توجه به اینکه تامین نقدینگی در کشور مشکل است وصنایع و واحدهای تولیدی هم از این مسئله رنج می برند این ابزار کمک می کند صنعتگران و تولید کنندگان بتوانند هم تامین نقدینگی شان را با ارائه اوراق در بازار تامین کنند و هم گردش و مسیر پایداری را مشخص می کند که برای صنعت بسیار مهم است.

وی ادامه داد :در سر رسید این اوراق بانک ها مکلفند که این اوراق را بخرند و پولش را پرداخت کنند برای همین دریافت کنندگان این کالا یعنی شرکت های تولیدی با خیال راحت می توانند این اوراق را دریافت کنند و در بازار سرمایه در فرا بورس آن را عرضه کنند.

شریفیان در پایان از بانک تجارت به عنوان بانکی که در بخش مشتریان بزرگ و ویژه همیشه اثر گزار بوده یاد کرد و اظهار داشت:با توجه به شرایط تحریم ها این بانک سعی کرده وظیفه اش را درست انجام دهد تا هم صنعت کشور بهتر بگردد وهم چرخ اقتصاد کشور بهتر حرکت کند.

رئیس هیئت مدیره شرکت نوآوران توسعه هومان ویرا نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه امروزه با در دسترس قرار گرفتن گوشی های تلفن هوشمند و اینترنت پر سرعت نزد عموم جامعه نحوه تصمیم گیری برای خرید مصرف کنندگان عوض شده است، گفت: تنها کسب و کارهایی در بازار رقابت باقی می مانند که بتوانند در نتایج جستجوی مشتریان هدفمند خود ظاهر شوند.

با هم مشاهده کنیم قسمتی از این نشست ...

 

پاسخ به سوال فعال آهن و فولادی در این نشست:

آیا بانک تجارت تسهیلاتی که برای صنعت فولاد در نظر گرفته است، مختص فقط این صنعت است یا شامل صنایع دیگر مثل صنایع نساجی نیز می باشد؟

پاسخ به سوال جناب آقای جباری از پروفیل فولاد اصفهان در این نشست:

آیا امکان بازگشایی اعتبارات اسنادی در کشور عراق به نفع صادر کننده است؟
 

فولاد24

دیدگاه ها