مشکل تامین سنگ‌آهن ذوب‌آهن حل می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با حضور در غرفه ذوب‌آهن اصفهان در نخستین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران از آخرین دستاوردها و نیازهای بومی‌سازی این شرکت مطلع شدند.

مشکل تامین سنگ‌آهن ذوب‌آهن حل می‌شود

به گزارش روابط‌عمومی ذوب‌آهن اصفهان، رضا رحمانی ذوب‌آهن اصفهان را مادر صنعت فولاد دانست و در پاسخ به کارشناسان در مورد اینکه درحال‌حاضر ذوب‌آهن به دلیل کمبود مواد اولیه با ۶۰ درصد ظرفیت خود کار می‌کند، گفت: این مجتمع عظیم صنعتی با تکیه بر دانش داخل و پتانسیل نیروی انسانی توانایی رفع گلوگاه‌های خود را دارد و با توجه به اینکه، ذوب‌آهن اصفهان با کمبود مواد اولیه مواجه است، مشکل سنگ‌آهن این شرکت را نیز حل خواهیم کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این بازدید همچنین تاکید کرد: این یک فرصت استثنایی برای صنایع است تا با شرکت در این نمایشگاه، نیازهای خود را با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها مطرح و در زمینه ساخت و بومی‌سازی آن اقدام لازم را به‌عمل آورند. وی خاطرنشان کرد: تمامی نمایشگاه‌ها تاکنون عرضه‌محور و توانمندی‌ها به نمایش گذاشته می‌شد ولی این نمایشگاه تقاضا‌محور بود و براساس نیازها است. وی با اشاره به این موضوع که با ساخت قطعات مورد نیاز و بومی‌سازی آن از خروج ارز جلوگیری خواهد شد، گفت: تاکنون ۲۲ درصد در زمینه بومی‌سازی صرفه‌جویی ارزی داشتیم و امید است تا پایان سال این رقم افزایش چشمگیری داشته باشد. وی با اشاره به این موضوع که درصنعت فولاد تقریبا به خودکفایی رسیده‌ایم، افزود: حتی اگر هزینه ساخت قطعات در داخل بیشتر از نمونه خارجی باشد، باید ساخت داخلی قطعات انجام شود و با توجه به تحریم‌ها باید این مهم سرعت گیرد. همچنین منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری نیز ضمن مثبت ارزیابی کردن دستاوردهای شرکت در امر بومی‌سازی گفت: ذوب‌آهن اصفهان پایه‌گذار صنعت فولاد است و با ارتباط نزدیک با شرکت‌های دانش‌بنیان می‌تواند بیش از پیش به این صنعت کمک کند.

دنیای اقتصاد

دیدگاه ها