قیمت طلای جهانی امروز هم افزایش یافت

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۵۰ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت طلای جهانی امروز هم افزایش یافت

به گزارش فولاد24 و به نقل از اقتصاد نیوز، در حالی که سرمایه گذاران منتظر سرنخ هایی از روند افزایش نرخ بهره در آمریکا در پایان نشست فدرال رزرو هستند، کاهش ارزش دلار موجب شده تا قیمت طلا امروز افزایش یابد و به بالاترین رقم 5 ماه گذشته برسد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1250 دلار و 20 سنت رسید. قیمت فلز زرد در اوایل جلسه امروز به بالاترین رقم از 11 جولای یعنی 1251 دلار و 6 سنت رسیده بود. قیمت طلای آمریکا نیز امروز 0.1 درصد رشد داشت و به 1254 دلار و 60 سنت رسید.

بنجامین لو، تحلیلگر بازار طلا در موسسه فیلیپ فیوچرز سنگاپور گفت: «همه در بازار طلا روی نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو متمرکز شده اند. ما پیش بینی می کنیم که قیمت ها نوسان چندانی نداشته باشد. احتمال افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر قبلا تاثیر خود را بر بازار گذاشته است، اما نظر بانک مرکزی آمریکا در مورد سیاست پولی سال 2019 برای بازار بسیار مهم است.»

انتظار می رود فدرال رزرو در ماه جاری میلادی برای چهارمین بار نرخ بهره را افزایش دهد، اما افت شاخص ها در بازارهای بورس و کند شدن رشد اقتصاد جهانی احتمالا موجب خواهد شد تا بانک مرکزی آمریکا روند افزایش نرخ بهره را در سال 2019 کند کند. او افزود، اگر نرخ فدرال رزرو در مورد ادامه افزایش نرخ بهره منفعلانه باشد، ممکن است قیمت طلا در 1256 دلار تثبیت شود. در صورت عبور قیمت از این رقم ممکن است تا 1265 دلار نیز بالا برود.

کاهش نرخ بهره موجب پایین امدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا شده و تاثیری منفی بر ارزش دلار می گذارد. شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی که دیروز به پایین ترین رقم در طی یک هفته گذشته رسیده بود، امروز هم 0.3 درصد افت کرد.

منبع:اقتصادنیوز

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید