عبور از شرایط جدید با همراهی بخش خصوصی

وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست هم‌اندیشی باصاحبان صنایع، تشکل‌های تولیدی و صادراتی، بهبود وضعیت تولید داخلی را سرفصل برنامه‌های وزارت صمت اعلام‌کرد و گفت: به بخش خصوصی هم اعتماد و هم باور داریم و بدون همراهی و تصمیم‌گیری با یگدیگر، راهی برای عبور از شرایط جدید نداریم.

عبور از شرایط جدید با همراهی بخش خصوصی

به نقل از شاتا؛ ​­رضا رحمانی در نخستین روزکاری خود ضمن شنیدن دغدغه‌ها و پیشنهادات تشکل‌های صنعتی و صادرکنندگان و نمایندگان اتاق بازرگانی از اختصاص دفتری در ستاد وزارتخانه به تشکل‌ها و اتاق بازرگانی خبر داد و افزود: حمایت از تولید داخل از مهمترین اولویت‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در بخشنامه‌های صادر شده اگر گره‌ای باشد حتما باز می‌کنیم.

وی تصریح کرد: بپذیریم که شرایط امروز ما شرایط خاصی است و در این شرایط بنا داریم جلسات ویژه‌ای را تا آخر هفته جاری و حتی روز اربعین به صادرات و رفع مشکلات این بخش اختصاص دهیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت­ افزایش ظرفیت تولید در بسیاری از رشته‌های صنعتی را مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: برنامه‌هایی را برای حل مشکلات مربوط به حوزه بازار و تولید، تامین و حفظ واحدهای موجود و نیز حفظ تولید و اشتغال پیش‌بینی کردیم تا کالاهای مورد نیاز عموم مردم تولید و تامین شود.

رحمانی­ در ادامه از جمع‌بندی نظرات و مشکلات بخش خصوصی حاضر در جلسه، در قالب گزارش جامع و تقدیم به رئیس ­­جمهور خبر داد و گفت: واردات بدون انتقال ارز جزو پیشنهادات امروز بود و حتما در روزهای آینده با اطلاع از آمار مربوط به حوزه تولید، صادرات و واردات و .. در این زمینه تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

گفتنی است در جلسه امروز تشکل‌های بخش خصوصی با وزیر صنعت، معدن و تجارت، پیشنهاداتی در جهت برون رفت از مشکلات فعلی صنایع ارایه کردند که بیشترین موارد به برداشتن پیمان‌سپاری ارزی صادر کنندگان و برابری نرخ ارز، رفع و حل مشکلات بخشنامه‌های متضاد و مخل امر تولید وصادرات اشاره داشت.

منبع:اخبار فلزات

دیدگاه ها