صادرات شش و نیم میلیون تن فولاد

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از صادرات شش و نیم میلیون تن فولاد در هشت ماهه نخست امسال خبر داد.

صادرات شش و نیم میلیون تن فولاد

سرقینی، معاون وزیر صنعت معدن و تجارت در حاشیه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با بیان اینکه صادرات فولاد سال گذشته ۹ میلیون تن بوده است افزود: ­­امسال نیز صادرات ما کمتر از این میزان ­نخواهد بود و این در حالی است که در بدو پیروزی انقلاب،​ ظرفیت تولید فولاد کمتر از ۵۰۰­ هزار تن بود.

سرقینی اضافه کرد:​­ هم اکنون ۶۵ درصد تولید فولاد در منطقه مربوط به ایران است. وی گفت:­ در ۸ ماهه امسال میزان افزایش تولید فولاد در مقایسه با سال گذشته ۱۸ درصد بوده است و تا پایان سال ۲۵ میلیون تن تولید فولاد خواهیم داشت. سرقینی با بیان اینکه ظرفیت ۵۵ میلیون تن فولاد در افق چشم انداز ۱۴۰۴ محقق خواهد شد اظهار داشت: تا کنون ۳۴ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد به بهره برداری رسیده و ۶ میلیون تن دیگر در مراحل بهره‌برداری است.

وی با اشاره به ۸ طرح فولادی در دست احداث گفت:​ پنج طرح در قسمت احیا به بهره برداری رسیده و 2 طرح دیگر به زودی راه‌اندازی می‌شود و در مجموع تا پایان سال 1400 ، با این ۸ طرح ۸ میلیون تن فولاد به مدار اضافه خواهد شد. وی با بیان اینکه عمده ارز بری صنعت فولاد کشور مربوط به الکترود گرافیتی است­گفت:­ کارخانه تولید الکترود پیشرفت ۶۰ درصدی دارد که به زودی به بهره برداری خواهد رسید و وابستگی این صنعت به خارج به حداقل می‌رسد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید