رشد تولید ۲۷ محصول صنعتی و معدنی در هفت ماهه امسال

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که از ابتدای امسال تا پایان مهرماه از بین ۴۳ محصول منتخب صنعتی و معدنی۲۷ محصول با رشد تولید مواجه شدند و ۱۶ محصول کاهش تولید داشتند.

رشد تولید ۲۷ محصول صنعتی و معدنی در هفت ماهه امسال

به گزارش روز یکشنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، «سعید زرندی»‌ افزود:‌ در این مدت تعداد سه هزار و ۴۹۲ فقره پروانه بهره‌برداری با میزان سرمایه‌گذاری ۲۲.۸ هزار میلیارد تومان و اشتغال ۵۴ هزار و ۳۶۵ نفر صادر شد.

به گفته این مقام مسئول، در مدت یاد شده مجوزهای صنفی صادر شده ۲۱۹ هزار و ۴۰۰ فقره بوده است، همچنین در بخش معدن تعداد ۵۰۴ فقره پروانه اکتشاف، ۲۸۹ فقره گواهی کشف و ۳۳۳ فقره پروانه بهره‌برداری صادر شد.

وی گفت: در هفت ماهه امسال تعداد ۵۵ طرح سرمایه‌گذاری خارجی صنعتی، معدنی و تجاری با مجموع سرمایه‌گذاری ۷۸۴ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار به تصویب هیات سرمایه‌گذاری خارجی رسید.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ادامه داد: در این مدت صادرات کالاهای غیرنفتی ۷۹ میلیون و ۴۰۰ هزار تن با ارزش ۲۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بوده و میزان واردات به کشور ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تن به ارزش ۲۵ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار بوده است.

زرندی اظهار داشت: فولاد خام با ۱۴ میلیون تن ۶.۵ درصد، سیمان با ۳۶.۵ میلیون تن ۷.۲ درصد، کاتد مس با ۱۵۶ هزار تن ۱۳ درصد، لوازم خانگی (شامل تلویزیون، یخچال و فریزر و ماشین لباسشویی) با یک میلیون و ۴۲۸ هزار و ۸۰۰ دستگاه ۵.۸ درصد رشد تولید داشتند.

وی با بیان اینکه از بین کالاهای گروه لوازم خانگی یخچال و فریزر با ۶۸۴.۲ هزار دستگاه، رشد تولید ۹.۴ درصدی داشته است، یادآور شد: از ابتدای امسال تا پایان مهرماه، انواع سواری با ۳۹۴.۵ هزار دستگاه افت ۳۵.۸ درصدی و محصولات پتروشیمی با ۳۲.۲ میلیون تن، افت یک دهم درصدی ثبت کردند.

ایرنا

دیدگاه ها