خط تولید مفتول در کارخانه فولاد کاوه اروند خرمشهر راه اندازی شد

خط تولید مفتول در کارخانه فولاد کاوه اروند خرمشهر راه اندازی شد

 سید پرویز فتاح، عصر امروز (سه شنبه ۴ دی ماه) در آئین بهره برداری از خط تولید مفتول که در کارخانه فولاد کاوه اروند خرمشهر برگزار شد، جمع خبرنگاران، اظهار کرد: خط اول این کارخانه با ظرفیت تولید ۴۰۰ هزار تن میلگرد در سال کار خود را آغاز کرده بود.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور، افزود: برای افتتاح فاز دوم خط تولید این کارخانه برنامه ریزی شده بود که امروز این فاز با تولید مفتول به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه افتتاح این خط تولید نیاز کشور بود، تصریح کرد: این خط با سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان و توسط دانشمندان و مهندسان ایرانی افتتاح شد.

وی یاد آور شد: خط تولید میلگرد و مفتول جزو محدود خط های صنعت کشور است که در ارتفاع چند متری از سطح زمین انجام می گیرد چراکه با توجه به شرایط جوی منطقه امکان آبگرفتگی و توقف تولید وجود داشت.

فتاح ادامه داد: با راه اندازی این خط ظرفیت تولید به ۶۰۰ هزار تن میلگرد و مفتول در سال با اندازه های مختلف می رسد.

وی از اشتغال ۲۳۰ نفر در مجموعه شرکت فولاد کاوه اروند خرمشهر خبر داد و گفت: به لطف خدا میزان اشتغال زایی خوبی برای بومیان منطقه فراهم شده است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور، مساحت این کارخانه را مناسب توصیف کرد و ابراز داشت: با توجه به زمین های بکری که در جوار این کارخانه وجود دارد سازمان منطقه آزاد اروند می تواند برای توسعه ابعاد بزرگ تر همکاری کند.

شمش های لازم برای تبدیل شدن به میلگرد و مفتول در این کارخانه از فولاد خوزستان و کارخانه بنیاد در بندر عباس تامین می شود.

فتاح گفت: در حال حاضر این کارخانه ضمن قابلیت صادرات نیازهای داخلی کشور را تامین می کند.

وی با تقدیر از دانشمندان و مهندسان ایرانی، عنوان کرد: چنین کارخانه هایی با وجود تحریم های ظالمانه دشمنان در کشور راه اندازی می شوند و این نشان از پیشرفت صنعت کشور است.

رئیس بنیاد مستضعفان کشور، این کارخانه را سودزا و اقتصادی خواند و تاکید کرد: بنیاد مستضعفان با سرمایه گذاری در این کارخانه از تولید داخلی حمایت می کند ضمن اینکه بسیاری از طرح های بنیاد در خوزستان اجرا شده و نیاز کشور را تامین می کند./ شبستان