تحقق 56 درصد از هدف صادراتِ محصولات فولاد کشور

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان گفت: براساس برنامه امسال دستیابی به صادرات یک میلیون و 200 هزار تن در این واحد صنعتی هدف گذاری شده که تا پایان هفت ماهه امسال با صدور 675 هزار تن، بیش از ۵۶ درصد از برنامه پیش بینی شده محقق شده است

تحقق 56 درصد از هدف صادراتِ محصولات فولاد کشور

اصفهان قطب صنعت کشور

امسال 56 درصد هدف صادرات فولادی در مادر صنعت فولاد ایران محقق شد.

منصور یزدی زاده افزود: پیش بینی می شود با روند مطلوب صادرات، به هدف طراحی شده دست یابیم.

وی گفت: چنانچه ذوب آهن به صادرات یک میلیون و 50 هزار تن هم تا پایان امسال برسد، نیاز ارزی خود را تامین کرده و در این زمینه مشکلی نخواهد داشت.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان درخصوص وضعیت مطالبات فعالان زغال سنگ از شرکت ذوب آهن افزود: امروز میزان مطالبات بزرگترین تامین کننده زغالِ ذوب آهن به یک چهارم رسیده و پرداخت های خوبی به تامین کنندگان زغالسنگ این واحد واریز شده و امسال برخلاف سال های گذشته که برای تعیین قیمت ، مشکلی نبود.

منصور یزدی زاده در زمینه عوارض 25 درصدی برای صادرات سنگ آهن گفت: براساس اعلام معاون امور معادن وصنایع معدنی وزارت صنعت، اعمال عوارض 25 درصدی بازدارنده نبوده و اکنون روزانه دو تا سه فروند کشتی حامل سنگ آهن به مقصد مربوطه از آبهای سرزمینی کشور خارج می شود.

وی تاکید کرد: زمانی که فولاد سازی های کشور نیاز به سنگ آهن داخلی دارند، الزامی است که تولید کنندگان تامین کنند و دولت نمی تواند مانع صادرات شود، اما با اعمال تعرفه می تواند این موضوع را مدیریت کند و این مساله امروز مشکل ذوب آهن نیست، بلکه علاوه بر فولاد سازان بزرگ، واحد های کوچک هم با مشکل تامین سنگ آهن مورد نیاز روبرو شده اند.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان افزود: سازمان توسعه و نوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو ) امسال تامین یک میلیون و 700 هزار تن سنگ آهن را مورد تاکید قرار داده، اما این رقم در واقع 40 درصد نیاز ذوب آهن را در برمی گیرد.

ذوب‌آهن اصفهان نخستین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترين توليد كننده محصولات طويل در خاورميانه است که با ظرفیت سه میلیون و 600 هزارتن فولاد ، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند.

خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید