افزایش قیمت جهانی طلا

در حالی که نگرانی ها در مورد وضعیت اقتصاد جهانی و تعطیلی بخشی از دولت آمریکا موجب خودداری از ریسک پذیری توسط سرمایه گذاران و افزایش رغبت آنها نسبت به حضور در بازار طلا شده است، قیمت فلز زرد امروز به بالاترین رقم خود در طی ۶ ماه گذشته رسید.

افزایش قیمت جهانی طلا

به گزارش فولاد24 و به نقل از اقتصاد آنلاین، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.3 درصد افزایش به 1271 دلار و 85 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات اولیه امروز به 1272 دلار و 56 سنت رسید که بالاترین رقم از 20 جولای تاکنون بود.,/p>

یوئیچی ایکه میزو، تحلیلگر بازار طلا گفت، سرمایه گذاران نگران وضعیت رشد اقتصاد جهانی هستند و به دنبال سرمایه گذاری در بازار طلا به عنوان یک بهشت امن هستند. وی افزود، افت شدید ارزش سهام در بازارهای بورس نیز در تقویت قیمت طلا موثر بوده است. «معمولا تقاضا برای خرید طلا در روزهای پایانی سال میلادی افزایش می یابد. اگر قیمت طلا در آینده نزدیک به بالاتر از 1300 دلار برسد من تعجب نخواهم کرد.»

به دنبال افت شدید شاخص ها در بورس آمریکا در روز قبل از کریسمس، ارزش سهام در بازارهای آسیایی وضعیت آشفته ای به خود گرفته است. در طی هفته های اخیر به دنبال تضعیف رشد اقتصادی و بی ثباتی در آمریکا پس از تعطیلی دولت شاخص ها در بورس وال استریت افت قابل توجهی داشته است.

سنای آمریکا نتوانسته بر اختلاف نظرها در مورد درخواست ترامپ مبنی بر اختصاص بودجه بیشتر برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک فائق آید و به گفته یک مقام ارشد تعطیلی دولت تا روز سوم ژانویه ادامه خواهد یافت. تنش ها بین کاخ سفید و فدرال رزرو بر سر سیاست پولی آمریکا نیز بر احساس حاکم بر بازارها تاثیر منفی گذاشته است.

منبع:اقتصادآنلاین

×