چت

راهنمای واردات و ترخیص فولاد از گمرک + معرفی ترخیص کار

اداره گمرک دارای انبارهای گسترده ای است که کالاهای مختلف و گوناگونی را نگهداری می‌کند. تمام این کالاها طبق قوانین و تعرفه های خاص خود وارد شده و سپس ترخیص می‌شوند. فولاد نیز همینطور است؛ در واقع برای هر نوع فولاد هزینه‌ها متفاوت است و ممکن است برخی مراحل فرق کند

راهنمای واردات و ترخیص فولاد از گمرک + معرفی ترخیص کار

فولاد یکی دیگر از محصولاتی است که می‌تواند سودآوری بسیار عالی برای تاجران داشته باشد. به فولاد دقت کرده اید؟ با شنیدن اسم آن یاد چه چیزی می‌افتید؟ محکم بودن و سختی! درست است. اما باید بدانید این فولاد یک دنیای گسترده است، چرا؟ به این خاطر که دارای انواع بسیار مختلفی می‌باشد و هر کدام در بخش های خاص و مرتبط استفاده می‌شوند و میزان تقاضا به نسبت هرکدام متفاوت است اما بسیار بالا نیز می‌باشد. از گذشته تا به حال وجود فولاد باعث شده که زندگی انسان ها در رفاه بیشتری واقع شود و جزء پرکاربردترین کالاها در جهان به شمار می‌رود که وجود آن امری ضروری است. واردات فولاد سبب شده تا نیازها به آن تا حد زیادی رفع شود. ترخیص فولاد تنها توسط افراد ماهر امکان پذیر است. در ادامه با چگونگی روند ترخیص آشنا خواهید شد.

فولاد آلیاژی بی حد و مرز

فولاد و به تبع انواع آن دارای مثال هایی هستند که هرکدام با دیگری متفاوت است. به همین خاطر باید شخص واردکننده یا ترخیص کننده وجود داشته باشید اگرچه برای تمامی این امور سراغ یک شرکت ترخیص کالا بروید بسیار بهتر است . حمل و نقل کالاها به سه روش اصلی مانند زمینی، دریایی و هوایی انجام می‌شود.

راهنمای واردات و ترخیص فولاد از گمرک + معرفی ترخیص کار

آسان ترین راه ترخیص فولاد

اداره گمرک دارای انبارهای گسترده ای است که کالاهای مختلف و گوناگونی را نگهداری می‌کند. تمام این کالاها طبق قوانین و تعرفه های خاص خود وارد شده و سپس ترخیص می‌شوند. فولاد نیز همینطور است؛ در واقع برای هر نوع فولاد هزینه‌ها متفاوت است و ممکن است برخی مراحل فرق کند. آسان ترین راه برای ترخیص فولاد استخدام یک شخص ترخیص کار است. درواقع  اگر به تنهایی وارد این مسیر شوید چیزی جز:

 • هزینه های اضافی و هنگفت
 • معطلی های بسیار که ممکن است چندین ماه به طول انجامد.
 • پیچیدگی مسیر و بی اطلاعی راجع به روند باعث عقب افتادن و عدم تایید سازمان ها می‌شود.

نسیب شما نمی‌شود. از این رو با وجود ترخیص کاران ماهر می‌‌توانید به راحتی تمامی امور را به آن ها بسپارید.

طرز ساخت فولاد و انواع آن

فولاد دارای عناصر مختلفی است و با کم و زیاد شدن این عنصرها، انواع آن تغییر می‌کند و در شکل های مختلف ظاهر می‌شود. با همین تغییرات میزان سختی و منعطف بودن فولاد فرق می‌کند. تصور کنید برای ساخت فولاد اتومات در ابتدای کار میزان ۰.۰۷۱۸ آهن به صورت استحصال شده از کوره در می‌آید و در مدت زمان زیادی به کربن زدایی می‌گذرد تا درصد های آن کاهش یابد. پس از آن در مرحله فسفرزدایی و گوگرد زدایی قرار می‌گیرد. برای مثال: برای تولید محصولاتی مانند میلگرد از روش های ریخته گری و نوردگرم استفاده می‌شود.

انواع استاندارد فولاد

 • فولادکربن دار
 • فولادآلیاژی
 • فولادضدزنگ
 • فولادابزار

آسان ترین راه ترخیص فولاد

کاربرد فولاد و انواع آن

فولاد کاربردهای بسیاری دارد به قدری که اگر نباشد هیچ کاری از پیش نمی‌رود و زندگی انسان ها تا حد زیادی مختل می‌شود. این محصول با قابلیت های بسیار خود میزان تقاضا را بالا برده و تولیدات نیز بهاید بیشتر شود تا بتوانند احتیاج ها را با آن برطرف کنند. از مهم تری مزیت های فولاد می‌توان به تراشکاری و ماشین کاری فوق العاده آن اشاره کرد که دارای دوام بسیاری نیز می‌باشد.

برخی از کاربردهای فولاد که بهتر است بدانید!

 1. به کارگیری فولاد در دستگاه های تراشکاری مانند CNC
 2. به کارگیری فولاد در صنایع اتومبیل سازی برای تولید انبوه قطعات
 3. کاربرد فولاد در تولید ماشین آلات کشاورزی و ابزار نظامی
 4. تولید میلگرد با استفاده از فولاد
 5. اتومات تولید انواع مفتول
 6. ساخت ابزار و اتصالات هیدرولیکی با استفاده از فولاد

خواص فولاد خوش تراش

1. خواص مثبت فولاد اتومات:

 • ماشین کاری عالی
 • استحکام بالا
 • انعطاف پذیری بالا

و غیره اشاره کرد.

2. خواص منفی فولاد اتومات:

 • شکننده بودن در فولاد هایی با درصد کربن بالا
 • ماشین کاری ضعیف تر در فولاد های با درصد کربن بالا

استعلام هزینه و خرید فولاد

اگر می‌خواهید میزان بسیار بالایی خرید کنید باید به شما بگوییم که در وهله اول مطئن شوید که خریدار به تمامی قوانین معالمه و کشور پای بند است. سپس با ارائه مدارک مربوطه به گمرک تمامی مجوزات را ارائه دهید و طبق نوسانات اخیر بازار اصلا قیمت یک محصول مشخص نیست به همین خاطر نمی‌توان یک عدد ثابت گفت. هزینه خرید، واردات و ترخیص هرکدام به تنهایی بسیار زیاد است و به همین خاطر در هر زمان باید استعلام لحظه‌ای بگیرید.

چطور؟

گروه تجاری آربی با داشتن افراد با سابقه درخشان توانسته است اعتماد بسیاری در بین مردم جلب کند. این شرکت در اسرع وقت بدون معطلی کالاهای شما را ترخیص می‌کند. این کالا دارای مشابهات زیاد و انواع زیادی است به طوری که هزینه ها را بسیار تغییر داده، برای این که بتوانند به خوبی از پس آن برایند و در کمترین زمان کالا به دست صاحب اصلی خود برسد. باید حتما از یک ترخیص کار ماهر یاری گرفت، تمامی مجوزات طبق قوانین خواسته شده ارائه شود. پس از بررسی تاییدیه آن صادر خواهد شد.

ترخیص کالا به روش هی گوناگونی انجام می‌شود که تنها شخص ترخیص کار می‌تواند درست انتخاب کند. به این منظور که هر کالایی دارای مجوزات و مسیرهای خاص خود است و ممکن است چندین راه پیش رو باشد به همین خاطر ترخیص کار بهترین و سریعترین آن را انتخاب می‌کند تا کالا در دستان صاحب خود باشد.

دیدگاه ها
×