چت

افتتاح فاز اول پروژه اتصال منطقه فولادی اردکان به شبکه ریلی کشور با پیشرانی فولاد ارفع

اتصال منطقه فولاد اردکان به شبکه ریلی کشور؛ با راهبری و پیشرانی شرکت آهن و فولاد ارفع در جهت توسعه و ارتقا تولید فولاد در کشور

افتتاح فاز اول پروژه اتصال منطقه فولادی اردکان به شبکه ریلی کشور با پیشرانی فولاد ارفع

شرکت آهن و فولاد ارفع با همکاری اداره کل راه‌آهن استان یزد، فاز اول پروژه اتصال منطقه فولادی اردکان به خط راه‌آهن سراسری را به پایان رسانده است. این خط ریلی امروز با حضور دکتر سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه‌آهن کشور و برخی از مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد و کار خود را آغاز کرد.

این پروژه که از سال ۱۳۹۹ در دست اجرا بوده، با هدف اتصال و دسترسی به ۱۵ هزار کیلومتر شبکه ریلی کشور طراحی شده است. اهداف این پروژه شامل سهولت در حمل مواد اولیه و محصول، کاهش حمل و نقل جاده‌ای و تصادفات، کاهش ترافیک و مصرف سوخت‌های فسیلی، حفظ محیط زیست و کاهش هزینه‌های حمل و نقل می‌باشد.

تصال منطقه فولاد اردکان به شبکه ریلی کشور

اتصال منطقه فولاد اردکان به شبکه ریلی کشور؛ با راهبری شرکت آهن و فولاد ارفع

افتتاح فاز اول پروژه اتصال منطقه فولادی اردکان به خط آهن سراسری کشور، گامی بلند در عرصه حمل‌ونقل صنعت فولادی مرکز کشور است که با راهبری و پیگیری شرکت آهن و فولاد ارفع، در سال ۱۳۹۷ با مشارکت اداره کل راه‌آهن استان یزد، نسبت به انجام مطالعات و طراحی اولیه مسیر در دست بررسی قرار گرفت.

 این بررسی‌ها با برگزاری مناقصه و عقد قرارداد با پیمانکار در سال ۱۳۹۹ به نتیجه رسید. عملیات اجرایی این پروژه با ارزش ریالی ۸۴۰۰ میلیارد ریال در دی‌ماه سال ۱۳۹۹ آغاز و با تلاش شبانه‌روزی متخصصین، فاز اول آن به شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تحویل داده شد.

لازم به ذکر است که فاز دوم پروژه شامل شرکت‌های آهن و فولاد غدیر ایرانیان و مجتمع فولاد اردکان آماده تحویل به راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران بوده و فاز سوم مربوط به شرکت ذوب فولاد اردکان در زمستان ۱۴۰۳ آماده تحویل و بهره‌برداری خواهد بود.

دیدگاه ها
×