قرائت گزارش مربوط به قیمت فولاد و میلگرد در صحن مجلس

عضو هیات رئیسه مجلس از قرائت گزارش مربوط به قیمت فولاد و میلگرد در صحن مجلس خبر داد و گفت: در پایان این گزارش تصویب قانونی در همین باره پیشنهاد شده است.

قرائت گزارش مربوط به قیمت فولاد و میلگرد در صحن مجلس

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، گفت: گزارش کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره قیمت فولاد و میلگرد هفته آینده در صحن علنی مجلس قرائت می‌شود.

وی افزود: در این طرح علاوه بر ارائه گزارش کمیسیون در این باره قانون‌گذاری نیز پیشنهاد شده است که متن پیشنهاد‌ی به عنوان طرح مطرح می‌شود.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: در طرح پیشنهاد‌ی کمیسیون آمده که فروش فولاد تنها باید از طریق بورس انجام شود و نیز باید ورق‌های فولاد تنها به خریداران و مصرف‌کنندگان نهایی فروخته شود.

حاجی دلیگانی خاطرنشان کرد: نظارت بر این نحوه فروش برعهده وزارت صمت گذاشته شده و با تأیید وزارت صمت باید ورق فولاد به خریداران فروخته شود.

وی در پایان گفت: امروز در کشور ما قیمت سنگ آهن 50 درصد قیمت فوب خلیج فارس است اما قیمت ورق‌ فولاد 20 درصد بیشتر از قیمت جهانی و فوب خلیج فارس است و این به خاطر وجود دلالان و واسطه‌ها در این حوزه است.

×