شهرک‌های صنعتی از خاموشی معاف شدند.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از معافیت شهرک‌های صنعتی از شمول اعمال خاموشی برق برمبنای مصوبه شانزدهم تیرماه هیات‌وزیران خبر داد.

شهرک‌های صنعتی از خاموشی معاف شدند.

فتحعلی محمدزاده در گفت‌وگو با «ایرنا» افزود:‌ این مصوبه از همان تاریخ ابلاغ‌شده برای دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط به‌ویژه شرکت‌های برق منطقه‌ای ‌و توزیع برق لازم‌الاجرا بوده و در حال اعمال است. وی گفت:‌ این مهم با توجه به مصرف اندک برق در واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ها نسبت به صنایع بزرگ، اشتغال‌زایی زیاد و استقرار تعداد زیادی واحد  صنعتی درحال بهره‌برداری با تدبیر وزیر صنعت، معدن و تجارت به‌منظور صیانت از ظرفیت‌های اقتصادی در آنها، حفظ روند تولید و تامین معیشت مردم مصوب شده است.

محمدزاده افزود: به‌جز اندک خاموشی‌های برخی از شهرک‌های صنعتی در بعضی استان‌ها که آن هم به‌دلیل بی‌اطلاعی مسوولان آن استان بوده، برق همه صنایع مستقر در شهرک‌ها وصل است و فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی آنها ادامه دارد و بر اجرای مصوبه نظارت می‌شود. معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه با اشاره به برخی آمارها، گفت: سال گذشته سهم مصرف برق صنعتی کشور ۱۰۴میلیون و ۲۹۶هزار مگاوات بود که در مقایسه با سال ۹۸ رشد ۹درصدی داشته است. محمدزاده افزود: از کل برق تولیدی کشور در سال گذشته، ۳/ ۳۶درصد در بخش صنعت مصرف شد./دنیای اقتصاد

دیدگاه ها