تعرفه آمریکایی بر ورقه‌های فولادی ۱۸ کشور

ایالات‌متحده تصمیم دارد بر ۹۶/ ۱ میلیارد دلار از واردات ورقه‌های آلومینیومی از ۱۸ کشور تعرفه‌های جدید اعمال کند. به گفته ویلبر راس، وزیر بازرگانی این کشور، این تصمیم پس از آن است که دولت آمریکا تشخیص داد پیرامون تجارت این کالاها سیاست دامپینگ وجود دارد.

تعرفه آمریکایی بر ورقه‌های فولادی ۱۸ کشور

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از «رویترز»، در حالی که وزارت بازرگانی آمریکا سیاست‌های ضددامپینگ را ابتدایی خوانده است، اما این تعرفه‌ها فورا بر واردات کشورهایی همچون آلمان و بحرین به اجرا درآمد. برزیل، کرواسی، مصر، یونان، هند، اندونزی، ایتالیا، عمان، رومانی، صربستان، اسلوونی، آفریقای جنوبی، کره‌جنوبی، اسپانیا، تایوان و ترکیه از دیگر کشورهایی هستند که تحت تاثیر این تعرفه‌ها قرار گرفتند. ویلبر راس می‌گوید کمیسیون تجارت بین‌الملل ایالات‌متحده تصمیم نهایی خود پیرامون این تعرفه‌ها را تا فوریه ۲۰۲۱ اتخاذ خواهد کرد.

به گفته او، چین شامل فهرست هدف این تعرفه‌ها نیست، هر چند تاکنون محصولات آلومینیوم تولید پکن هدف تعرفه‌های دولت آمریکا بوده‌اند. این تعرفه‌ها باعث انتقال اضافه ظرفیت تولید چین به سایر کشورها و در نتیجه اتخاذ دامپینگ در آمریکا شده‌اند. بالاترین نرخ تعرفه‌های جدید دولت ترامپ بر واردات محصولات آلومینیوم علیه آلمان بین ۵۳ تا ۱۳۲ درصد خواهد بود. بنا بر ادعای وزیر بازرگانی آمریکا، افزایش مصرف محصولات به خصوص در بحبوحه بیماری کرونا، همچون وسایل‌نقلیه تفریحی منجر به افزایش قیمت ورقه‌های آلومینیومی شده است./دنیای اقتصاد

دیدگاه ها