تجار ایرانی نوسانات نرخ ارز را به فرصت تبدیل کردند

سفیر ایران در آذربایجان گفت: تجار و بازرگانان ایرانی توانستند نوسانات نرخ ارز را به فرصت تبدیل کرده و موجب افزایش تبادلات تجاری شده اند.

تجار ایرانی نوسانات نرخ ارز را به فرصت تبدیل کردند

به گزارش فولاد24 و به نقل از فارس، جواد جهانگیرزاده سفیر ایران در آذربایجان صبح یکشنبه در مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی حوزه راهداری استان اردبیل اظهار داشت: ما شاهد ۷۳ درصد رشد تبادلات اقتصادی در مقایسه با سال گذشته هستیم و به ویژه تبادلات به کشورهای حوزه CIS با افزایش همراه شده و می توان سطح تبادلات را حتی تا ۱۰ برابر رقم فعلی افزایش داد.

وی به ضرورت رونق حجم مبادلات مرزی اشاره کرد و گفت: لازم است تبادلات با کشور مرزی آذربایجان در حوزه برق، گاز و نفت را نیز افزایش داد و سطح مبادلات رسمی را رونق بخشید. سفیر ایران در آذربایجان تصریح کرد: ایران به عنوان کشوری قدرتمند در منطقه شناخته می شود و لازم است به ابعاد مختلف توسعه برون مرزی توجه شده و حتی مقوله رفتار و منش در روابط مورد توجه قرار گیرد.

جهانگیرزاده با اشاره به اینکه اقدامات مطلوبی جهت توسعه روابط ایران و آذربایجان انجام شده است، اظهار کرد: از جمله از ۴ گمرک مرتبط با آذربایجان، ۳ مورد ۲۴ ساعته شده که یک مورد گمرک بیله سوار است و اردبیل می تواند نقش موثری در توسعه روابط با جمهوری آذربایجان ایفا کند. وی به برنامه ریزی رونق گردشگری سلامت نیز اشاره کرد و گفت: زیرساخت هایی از جمله خط ریلی اردبیل- پارس آباد اثرات مطلوبی در توسعه روابط مرزی و گردشگری خارجی به دنبال خواهد داشت.

منبع:فارس

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید