تأثیر بودجه 98 بر بورس

با توجه به اینکه گزارش‌های 9 ماهه تأثیر خودشان را بر بازار گذاشته‌اند، انتشار گزارش‌های 12 ماهه اثر چندانی نخواهند داشت ‏و بودجه 98 نقشی تعیین‌کننده در آینده بازار بازی می‌کند.‏

تأثیر بودجه 98 بر بورس

حسین ایزدی مدیرعامل کارگزاری اطمینان سهم در خصوص گزارش‌های 9 ماهه و پیش‌بینی‌ها درباره وضعیت بازار تا پایان سال گفت: گزارش‌های 9 ماهه شرکت‌ها تاکنون تأثیر قیمتی خود را گذاشته و در حال حاضر بیشتر به‌جای تأثیر این گزارش‌ها باید به تأثیر بودجه 98 و چشم‌اندازی که این بودجه به ما می‌دهد توجه کنیم.

وی ادامه داد: فکر می‌کنم بودجه 98 تأثیر بیشتری از گزارش‌های 9 ماهه در بازار سرمایه می‌گذارد، چراکه گزارش‌های 9 ماهه تأثیر خودش را گذاشته و گزارش‌های 12 ماهه نیز خیلی نوسان شدیدی ایجاد نمی‌کنند و اینجاست که آنچه بعد از سال 1397 پیش خواهد آمد و حتی گروه تلفیق مجلس نیز روی آن متمرکزشده بودجه سال آینده است.

ایزدی خاطرنشان کرد: اگر چشم‌انداز سال آینده خیلی نتواند عوامل بازار سرمایه را جذب کند احتمال دارد وضعیت تغییر نکند و رشد یا نزول شدیدی را در بازار شاهد نباشیم. وی افزود: باید دید برای چندماهه آینده چه خواهد شد اما؛ تمام اینها به زمان تصویب بودجه 98 و تأثیرات آن بستگی دارد. مدیرعامل کارگزاری اطمینان سهم در پایان گفت: برای سال آینده انتخابات مجلس را خواهیم داشت که ممکن است تأثیرگذار باشد. البته در ماه‌های پایانی سال این رخداد راداریم اما؛ برای 6 ماهه ابتدای سال به نظر آنچه مدنظر قرار می‌گیرد وضعیت بودجه است.

منبع:بورس نیوز

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید