بورس کالا یک راه حل منطقی برای زنجیره فولاد است.

دبیر همایش آنلاین چالش سنگ آهن و فولاد در تالار بورس کالا گفت: بورس کالا یک راه حل منطقی برای زنجیره فولاد است و می‌توان انتظار داشت قیمت سنگ‌آهن با عرضه در بورس نسبت به قبل متناسب‌تر تعیین شود و به فروش برسد.

بورس کالا یک راه حل منطقی برای زنجیره فولاد است.

به گزارش معدن24، «کیوان جعفری‌طهرانی» در همایش آنلاین چالش سنگ آهن و فولاد در تالار بورس کالا در محل هتل المپیک افزود: این مورد، یکی از نیازهای واقعی است که سبب می‌شود قیمت‌ها به یک نقطه تعادلی بهتری برسد.
این تحلیلگر ارشد بازارهای جهانی فولاد و سنگ آهن در عین حال بیان داشت: باید تغییرات قیمتی که اتفاق می‌افتد به‌آرامی باشد زیرا شوک بیش‌ازحد به بازار برای اقتصاد مطلوب نیست.
وی معتقد است: با یک افزایش منطقی، کل زنجیره از جمله فولادسازان نیز منتفع خواهند شد.
جعفری طهرانی تصریح کرد:‌ تعریف کردن پروژه‌های فولادی برای واردات کنسانتره بلندپروازانه است.

وی با بیان اینکه واردات سنگ آهن بحث ساده‌ای نیست، اظهار داشت: ما باید بیش از گذشته به اکتشافات و منابع داخلی کشور توجه کنیم.
دبیر همایش آنلاین چالش سنگ آهن و فولاد در تالار بورس کالا خاطرنشان کرد: حس تعامل بین فولادی‌ها و سنگ آهنی‌ها هنوز شکل نگرفته است.
وی ادامه‌داد: متاسفانه به بحث‌های توسعه‌ای فولاد خلیج فارس توجه نمی شود، به طوری که عمان برنامه تولید 25 میلیون تنی فولاد را در افق 2030، عربستان افق 25 تا 30 میلیون تنی فولاد را در افق 2030 در برنامه دارد و قطر هم یکی از شاخ های تولید فولاد در آینده خواهد بود./معدن24

دیدگاه ها