باز شدن پای مافیای فولاد و دارو به جلسه رأی اعتماد به وزرای رئیسی /تعارف نداریم.

در مخالفت با کابینه رئیسی صحبت از مافیای فولاد و مافیای دارو سخن به میان آمد.

باز شدن پای مافیای فولاد و دارو به جلسه رأی اعتماد به وزرای رئیسی /تعارف نداریم.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، ملک فاضلی نماینده سراوان دومین مخالف با کابینه پیشنهادی ابراهیم رئیسی بود که پشت تریبون قرار گرفت.  او گفت: آنچه  که آقای رئیسی درباره کابینه و برنامه پیشنهاد کردند باید همسنگ مشکلات کشور باشد. باید کابینه بتواند این مشکلات به ارث مانده را حل کند.

او ادامه داد: وقتی نگاه می کنیم به سیستان بلوچستان، مشارکت ۹۰ درصدی این مردم در انتخابات را مشاهده می کنیم اما در کابینه آقای رئیسی از این استان که  ۱۱ درصد مردم کشور را تشکیل داده اند و دارای  افراد صلاحیت داری هم است هیچ کسی را نمی بینیم. انتظار است که آقای رئیسی از افراد با صلاحیت این منطقه استفاده می کند. 

این نماینده مجلس ادامه داد: وقتی به مشکلات نگاه می کنیم اولین مشکل کشور  کرونا است که همه آن مربوط به وزارت بهداشت نیست  و کل کابینه باید در خدمت کرونا باشد. در این راستا  واکسیناسیون اولین اولویت است. موضوع بعدی اشتغال است. مسئله ارز و گرانی از دیگر مشکلاتی است که توجه خاص می طلبد تا بتوانیم معیشت مردم را به پیش ببریم نه وضعیتی که امروز در آن دلار به ۳۰ هزار تومان نزدیک می شود 

ملک فاضلی اشاره کرد: موضوع آب استان سیستان  بلوچستان موضوع استانی نیست بلکه ملی است چرا که اگر رسیدگی نشود مردم این استان مجبور به مهاجرت می شود.  آقای رئیسی قطعا ما می توانیم، اما این توانستن ابزار می خواهد. باید افراد صالح را فرا بخوانید . آقای رئیسی امید ما به شما است خواهش می کنم دست عنایتی به استان ما بکشید. 

{ قالیباف در این لحظه به  نماینده سراوان تذکر داد در موضوع صحبت کند نه استان } 

ملک فاضلی ادامه داد: به وضعیت اشتغال و معلمان باید نگاه کنید و نیروهایی که در نقاط محروم است اگر به این نقاط نگاه نشود مشکل حل نمی شود. استان ما بیشترین مرز با همسایه را دارد باید از این ظرفیت استفاده شود. آنچه من بیان کردم دلیلی بر ناتوانی کابینه شما نیست بلکه ما می خواهیم با همکاری مشکلات کشور را حل کنیم. 

صندوق های بازنشستگی تبدیل به باندهای سیاسی شده است
علی بابایی نماینده ساری که برای بیان مخالف خود  ۵ دقیقه از وقت نماینده سراوان استفاده کرد گفت:  آقای رئیسی من کارگری هستم که از شمال به پارلمان آمده ام. ما نگرانیم از وضعیت حال مردم ایران مردمی که تورم ۴۵ درصد را تحمل می کنند چگونه می خواهید این تورم را کنترل کنید آیا مانند روحانی است یا می خواهید علمی عمل کنید باید برنامه کاربردی ارائه شود شما بر چه اساس و برنامه ای می‌خواهید به پیش روید.

او با بیان اینکه ما سوگند یاد کردیم با فرمانده جنگ اقتصادی هرروز در ارتباط باشیم گفت: در این سال‌ها مردم فقیر بدبخت شدند و مردم سفره شان کوچک شده است؛ اقتصاد روستا بر چه مدلی است امروز روستا نابود شده است. صیانت از محیط زیست حرف درستی است اما برنامه اجرایی نیست 

او در انتقاد به وضعیت اقتصادی و عملکرد بانک ها گفت: بانک ها پدر این ملت را درآورده اند  و اقتصاد روستا را نابود کردند ما در کشور با مافیای فولاد، مافیای  دارو و  مافیای خودرو و  البته مافیای واردات برنج که به کشاورزان ظلم می کنند  مواجه هستیم و برنامه ای برای مقابله با آنها  ارائه نشده است. 

بابایی همچنین گفت: صندوق های بازنشگستگی تبدیل به باندهای برخی سیاسیون شده است . ما به شما ایمان داریم اما باید برای ظلم چند ساله ای که به کارگران و مردم  شده است فکری بکیم .برنامه باید کمی و کیفی باشد کمی از این نظر که چه زمان قرار است این مشکلات مرتفع شود. 

او در پایان گفت: ما به تیم شما اعتقاد اما نقد داریم. شما قسم خوردید که باید به مردم پاسخ دهید. شما باید در میان مردم زندگی کنید./اقتصاد نیوز

دیدگاه ها