بازار آرام بیلت صادراتی ایران.

طی هفته گذشته صادرکنندگان فولاد ایران روزهای آرامی را سپری کردند و معامله خاصی را نهایی نکردند و البته بیشتر تا روشن شدن نتایج مزایدات قبلی منتظر ماندند که هدف بالا بردن قیمت های پیشنهادی خود را در پیش بگیرند.

بازار آرام بیلت صادراتی ایران.

پرچم دار صادراتی فولاد ایران، فولاد خوزستان طی هفته گذشته مزایده 30 هزار تنی بیلت را برای حمل 21 جولای به اجرا گذاشت که البته هنوز خبری بر بسته شدن آن گزارش نشده و در حال مذاکرات بیشتری هستند.

در عین حال دیگر فولاد سازان ایران محموله هایی را در نرخ 609 دلاری برای فروش پیشنهاد می دادند. البته اخباری مبنی برا نرخ پیشنهادی 620 تا 630 دلاری هم شنیده می شود که این کارخانجات رزروهای فروش خود را تا 21 سپتامبر به اتمام رسانده اند.
در داخل هم به دلیل گرمای بالای هوا و قطعی برق روند تولیدات فولاد ایران کاهش یافته که به دنبال آن تقاضا هم کمتر شده است.
به همین دلیل بهای هر تن بیلت صادراتی ایران که تا هفته گذشته 600 تا 612 دلاری گزارش می شد در این هفته با کاهش به 595 تا 609 دلار افت داشته است.
در بازار اسلب اما اوضاع مثبت دنبال شد و در مجموع با فروش 70 هزار تن با نرخ 740 دلاری توسط فولاد خوزستان که 40 هزار تن برای کشورهای جنوب شرق آسیا و 30 هزار تن برای چین بود بهای اسلب کشورمان با صعود همراه شد.
در عین حال اخباری مبنی برا انجام معاملاتی توسط فولاد مبارکه، صادرکننده برتر اسلب ایران گزارش نشد.
با دلایل ذکر شده در بالا، بهای اسلب صادراتی کشورمان در هفته گذشته با رشد 10 دلاری به 740 تا 770 دلار افزایش یافت./معدن24

دیدگاه ها

شروع مکالمه

یک کارشناس را انتخاب کنید