افزایش سرمایه فولاد مبارکه

افزایش سرمایه فولاد مبارکه

دوشنبه ۲۷ بهمن ماه، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت فولاد مبارکه اصفهان با حضور ۷۵ درصد سهامداران و با هدف افزایش سرمایه از ۷۵ هزار میلیارد ریال به ۱۳۰ هزار میلیارد ریال برگزار شد.در ابتدای مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت فولاد مبارکه اصفهان که با حضور نمایندگانی از سهام عدالت و (امور) سهام ایمیدرو به‌عنوان ناظران هیات رئیسه، نماینده سازمان بورس، (دیانتی به‌عنوان) بازرس و (جوانبخت به‌عنوان) منشی جلسه و به ریاست حمیدرضا عظیمیان، مدیر‌عامل شرکت فولاد مبارکه برگزار شد، پس از ارائه گزارش توجیهی افزایش سرمایه شرکت توسط رئیس مجمع، سوالاتی درباره این افزایش سرمایه توسط سهامداران شرکت مطرح شد که هیات‌رئیسه به آن پاسخ دادند.

بر‌اساس این گزارش، از مهم‌ترین نکات مطرح شده در این پرسش و پاسخ می‌توان به موضوعاتی چون سوددهی در سال آینده با توجه به تحریم‌ها، کمبود آب و خرید ذوب آهن اصفهان اشاره کرد. حمیدرضا عظیمیان به‌عنوان رئیس مجمع در پاسخ به این پرسش‌ها گفت: از ۲۷ مهر‌ سال جاری، شرکت فولاد مبارکه اصفهان در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است؛ به همین خاطر برای صادرات مشکلاتی خواهیم داشت. البته برنامه‌هایی برای دور زدن تحریم‌های آمریکا داریم و برای جلوگیری از مقابله با این دور زدن، از بیان جزئیات آن معذوریم.وی با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها فروش داخلی ما هیجانات زیادی نخواهد داشت، افزود: به‌طور حتم با مشکل آب روبه‌رو‌ هستیم و برای این مشکل برنامه‌هایی مثل انتقال پساب شهرهای اطراف و بازیابی آب‌های مصرف شده (در دست اجرا) داریم. این در حالی است که با توجه به سه برابر شدن میزان تولید شرکت فولاد مبارکه نسبت به سال ۱۳۷۲، میزان مصرف آب نسبت به آن زمان به یک چهارم کاهش یافته است.مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان تصریح کرد: برای خرید ذوب‌آهن برنامه‌ای نداریم و به نظرم بهتر است که شرکت فولاد مبارکه از رشته تخصصی خود خارج نشود.

در پایان مجمع اول، سهامداران به این افزایش سرمایه رای مثبت دادند و این افزایش سرمایه به ثبت رسید.در مجمع دوم، با همان ترکیب هیات‌‌رئیسه، موضوع افزایش سرمایه برای کمک‌های اجتماعی شرکت فولاد مبارکه مطرح شد. حجم کمک‌های فولاد در سال گذشته به میزان ۱۰ میلیارد تومان بود. با توجه به افزایش مشکلات اجتماعی، پیشنهاد شد که میزان این کمک‌ها، ۵ میلیارد تومان افزایش و به ۱۵ میلیارد تومان برسد. سهامداران و حاضران در مجمع، به این پیشنهاد رای مثبت دادند و این موضوع نیز به تصویب رسید.

منبع:دنیای اقتصاد