چت

استقبال عجیب فولادسازان ترکیه از محموله‌های قراضه حمل دریا.

تازه ترین گزارش‌ها از بازار جهانی فولاد از استقبال عجیب تولیدکنندگان فولاد ترکیه نسبت به قراضه حمل دریا در یک هفته اخیر حکایت دارد.

استقبال عجیب فولادسازان ترکیه از محموله‌های قراضه حمل دریا.

براساس جدیدترین شماره نشریه متال بولتن، فولادسازان ترکیه به خرید محموله‌های قراضه حمل دریا برای شارژ ذخایر خود ادامه دادند به طوری که میزان سفارشات آنها برای یک هفته به ۱۱ محموله رسید.

در این مدت خرید چهار محموله گزارش شد. در این راستا، یک کارخانه فولادی در منطقه ازمیر دو محموله آمریکایی با شیوه معاملاتی cfr برای محصول HMS 1,2 (80:20) با قیمت ۴۱۷ دلار و یک محموله دیگر از این محصول با قیمت ۴۱۴ دلار به ازای هر تن خریداری کرد.

همچنین یک کارخانه فولادی در منطقه مرمره، یک محموله اروپایی شامل HMS 1,2 (80:20) با شیوه معاملاتی cfr را با قیمت ۴۱۰ دلار به ازای هر تن خریداری کرد.

علاوه بر این، یک کارخانه فولادی در شمال ترکیه یک محموله شامل HMS 1,2 (90:20) را از دریای بالتیک با قیمت ۴۲۲ دلار به ازای هر تن cfr خرید، ضمن اینکه یک کارخانه فولادی دیگر در منطقه مرمره یک محموله اروپایی شامل HMS 1,2 (80:20) را با قیمت ۴۱۲٫۵۰ دلار به ازای هر تن cfr خریداری کرد. این کارخانه یک محموله دیگر اروپایی HMS 1,2 (80:20) با قیمت ۴۰۹ دلار به ازای هر تن cfr خرید.

در همین حال، یک کارخانه در منطقه ازمیر، یک محموله اروپایی HMS 1,2 (80:20) با قیمت ۴۰۸ دلار cfr خریداری کرد. علاوه بر این، یک فولادساز در منطقه اسکندرون، یک محموله آمریکایی شامل ۲۲ هزار تن HMS 1,2 (90:10) با قیمت ۴۲۶ دلار به ازای هر تن و P&S را با قیمت ۴۴۱ دلار به ازای هر تن cfr معامله کرد.

یک کارخانه فولادی دیگر در همین منطقه یک محموله دریای بالتیک شامل HMS 1,2 (80:20) را با قمیت ۴۱۳ دلار cfr خرید.

همچنین یک کارخانه فولادی در منطقه اسکندرون، یک محموله آمریکایی شامل ۳۰ هزار تن HMS 1,2 (80:20)، ۵ هزار تن قراضه خرد شده و ۵ هزار تن P&S با قیمت میانگین ۴۰۲ دلار cfr خریداری کرد.

در نتیجه این معاملات جدید، شاخص روزانه قیمت قراضه در پایان هفته ثابت بود. ارزیابی روزانه فست‌مارکتز نشان می دهد: قیمت قراضه فولادی HMS 1,2 (80:20)، مبدا آمریکا، cfr ترکیه در روز جمعه، ۴۱۹٫۷۷ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به روز قبل، ۱٫۱۶ دلار به ازای هر تن کاهش یافت.

همچنین براساس ارزیابی روزانه این نشریه، قیمت قراضه فولادی HMS 1,2 (80:20)، مبدا اروپای شمالی، cfr ترکیه ۴۱۲٫۰۴ دلار به ازای هر تن بود که این نرخ نسبت به روز قبل، کاهش ۱٫۱۶ دلاری به ازای هر تن را نشان می‌دهد. با مقایسه محصولات این دو مبدا، قیمت قراضه آمریکایی نسبت به اروپای شمالی، ۷٫۷۳ دلار به ازای هر تن بیشتر است.

شاخص‌های روزانه در مقایسه با هفته گذشته، افزایش ۱۸٫۲۷ دلاری به ازای هر تن داشتند. در نتیجه کاهش ذخایر، فولادسازان مقاطع بلند ترکیه تمایل بیشتری به قراضه حمل دریا نشان دادند. در همین حال، قیمت این محصول به دلیل افزایش هزینه‌های جمع‌آوری، صعود کرده است./ فولادبان

×